Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung UE46ES6100 - OGLĄDANIE FILMÓW 3D Z KOMPUTERA PRZEZ WI FI

lee32 28 Mar 2013 13:58 5454 6
  • #1 28 Mar 2013 13:58
    lee32
    Poziom 6  

Witam.
    Zainstalowałem na komputerze stacjonarnym program Allshare i wszystko działa bez problemu oprócz klatkujących filmów 3D.
    Posiadam najprostszy router TP-linka WR 340g. Komputer jest podłączony przez kartę WiFi tak samo jak telewizor.
    Aby filmy 3D chodziły płynnie to czy może lepiej telewizor i komputer podpiąć kablem sieciowym z pominięciem routera (czy jest sens)?
    Na tą chwilę nie mogę routera podpiąć kablem z telewizorem i z komputerem.
    Jak skonfigurować podłączenia, aby oglądać filmy 3D.
    A może zastosować drugi router, który wzmocni sygnał sieci i będzie stał 1 m od TV i 1 m od komp i do drugiego routera podpiąć TV i komp, bo na pewno momentami spada mi siła sygnału, co jest odczuwalne podczas przeglądania internetu.
    Filmy AVI działają bez problemu.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Model TV Samsung ue46es6100.
    Komp. procesor AMD 4 rdzenie 3,2 GHz 8 GB RAM 1333 MHz grafika Radeon HD6850.

Nie krzycz na forum/ Caps Lock w temacie/ proszę poprawić!
    [_P_]

1 6
  • #2 28 Mar 2013 14:30
    lukaszd82
    Poziom 24  

Aby oglądać filmy 3D musi być zapewniona spora przepustowość na łączu WiFi. U siebie musiałem położyć kabel Ethernet do telewizora by nie klatkowało a mam dobry Router -Netgear WNDR3800.
    Tak więc ja mam kompa i TV połączone do Routera kabelkami a tylko laptopy w domu wpinają się do sieci przez WiFi. Stawianie AP itd. może pomóc ale nie musi. Tego nikt nie stwierdzi jeśli nie zbada się siły sygnału.
    Wg danych ze strony producenta, twój router "TL-WR340G działa zgodnie ze standardem IEEE 802.11 zapewniając prędkość transmisji danych do 54Mb/s".
    To jest zdecydowanie za mało do celów jakie sobie zakładasz. W tym wypadku może ale nie musi pomóc wymiana Routera choćby na TP-Link TL-WR1043ND i to jeśli plik mkv na kompie będzie miał niższy bitrate.
    Ewentualnie przerzuć film na dysk zewnętrzny/pendrive i oglądaj puszczając bezpośrednio z TV.

0
  • #3 28 Mar 2013 16:30
    tadek-tadek
    Poziom 12  

Witam.
    Ja też mam ten sam model telewizora podłączony pod wifi, które jest na piętrze a telewizory na parterze. Internet z szybkością 2 Mbps/sek dobrze sobie radzi w nocy z filmem w 3D. Natomiast chcąc oglądać film 3D zapisany w komputerze przez "allshare", nie kratkuje tylko czasem na chwilę zatrzymuje się a to tylko w zależności od jakości filmu.

0
  • #4 28 Mar 2013 20:40
    lukaszd82
    Poziom 24  

Tak, ale router kolegi obsługuje wifi tylko 54Mb/s. Policz sobie stratę sygnału itp.
    Ty pewnie masz 802.11n czyli 300Mb/s.
    Zobacz transfery osiągana na routerach w testach. Niestety ale nawet na wifi 802.11n przy większym bitrate i kilku ścianach jest problem. A co dopiero na archaicznym 802.11g.
    Mam filmy z bitrate na poziomie 20mbps i więcej. Przykładowo Avatar 1080 zajmuje mi w słabszej jakości 17,3GB (2:50)
    czyli 17715MB/10200s=1,737MB/s=13,5Mb/s.
    Testy routerów 1
    Wg tego testu już po 2 ścianach przy tym routerze jesteśmy na granicy... A jak filmy z bitrate ponad 20Mbps weźmiemy pod uwagę, to na granicy jesteśmy w tym samym pomieszczeniu...
    Link
    Dodatkowo trzeba sprawdzić na jakich kanałach działają inne routery w sieci = np. sąsiadów bo to w znacznym stopniu może wpływać na zakłócenia w całej sieci. Przykładowo ja mieszkając w bloku (wieżowiec) mam w zasięgu na chwilę obecną 17 sieci bezprzewodowych...
    I jeszcze cytacik z innego forum:

"Zresztą mam porównanie u siebie, 2 komputery, transfer pliku po sieci lokalnej przez WiFi w standardzie G, przyzwoity router, przyzwoite karty bezprzewodowe, transfer nie wychodzi ponad 2,5MB (średnia to 2MB), przy czym komputery w odległości 1m od routera.
    Więc wspomniane 54Mbit dla standardu G to chwyt marketingowy, taki transfer jest możliwy na drogim sprzęcie w laboratoryjnych warunkach."

I małe pytanie, kolego tadek-tadek co ma prędkość internetu do prędkości w sieci lokalnej?
    Do tego sprawdź jednostki, 2Mb/s to jest 256kB/s=0,25MB/s
    Czyli z takim łączem przyjmując jego pełną prędkość wspomnianego Avatara ściągałbyś 17715[MB]/0,25[MB/s]=70860[s]=1181[min]=19h41min

0
  • #5 13 Paź 2013 16:13
    dudu82
    Poziom 10  

Witam.

A to że np. wifi mojego routera (TL-WR543G) pracuje w 802.11g może mieć wpływ na to, że podczas korzystania z Youtube na Philips 40pfl5527k pingi do routera idą w "kosmos"?
    Bo jak oglądam na laptopie to jest ok. Pingi 1-3 ms.
    A jak uruchomię na tv to pingi lecą po kilkaset-kilka tyś. ms.
    Nie da się oglądać bo ciągle buforuje i rwie obraz.

Od razu napisze że zmieniałem kanały, wł./wył. szyfrowanie, IP statyczne, w routerze filtrowanie po MAC, nic nie pomaga.

Czy zmiana na jakiś router z 802.11n (np. ten TL-WR1043ND proponowany przez lukaszd82) może pomóc i sprawić że pingi i transfer będą szły normalnie?

Nie będę przesyłał plików 3D itp. przez wifi do tv. Chodzi i tylko o normalne korzystanie z Smart tv czyli YT, Ipla itp.
    Od filmów 3D lub HD mam USB lub hdmi w laptopie.
    Zresztą i tak mam zamiar kupić jakiś odtwarzacz blue ray.

Możliwe ze tv jest uszkodzony i dlatego tak się dzieje?
    Po kablu idzie normalnie ale to na krótko sprawdzałem. Nie mogę go przez środek pokoju zostawić na zawsze.

0
  • #6 13 Paź 2013 16:57
    kry1972
    Poziom 18  

Witam, a nie lepiej zainwestować w porządny pendrive, i oglądać filmy 3d poprzez niego?

0
  • #7 13 Paź 2013 22:31
    dudu82
    Poziom 10  

Tylko, że ja chcę wykorzystać funkcję Smart TV tego Philipsa i pendrive mi nic nie da.
    Nie wiem jakim cudem wifi telewizora powoduje taki wzrost pingów.

Spróbuję pożyczyć jakiś inny router i zobaczę co się stanie. Może to kwestia routera? Od jakiegoś czasu łapie mi 'przywiechy' i muszę go zasilaniem resetować. Napięcie zasilacza jest ok. 9V.

0