Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie anteny satelitarnej

28 Mar 2013 15:18 7137 10
  • Poziom 10  
    Czy ustawienie anteny dla Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu jest takie samo ?\(Zamierzam zmienić Cyfrę na Polsat i interesuje mnie czy oprócz dekoderów jeszcze coś będę musiał zmieniać/przestawiać) ?
  • Poziom 10  
    Witam nic nie trzeba zmieniać cyfra i polsat nadają z tej samej satelity ,tylko różnią śię transponderami
  • Poziom 10  
    Jak się domyślam transponder=karta ?
    czyli w grę wchodzi tylko wymiana dekoderów i kart ? konwerter ten sam ?
    p.s. czy sposób instalacji multiroom w Polsacie jest taki sam jak w Cyfrze ? Chodzi mi o to czy idą oddzielne kable od satelity do każdego dekodera, a nie jak w N-ce do pierwszego dekodera i dalej...
  • Poziom 24  
    Transponder .....inaczej ...częstotliwość.
    Wypinasz kabel od anteny z jednego dekodera i wpinasz do drugiego .
    Oglądasz :)
  • Poziom 39  
    ...i konwerter też ten sam
  • Poziom 10  
    moim zdaniem będziesz musiał zmienić konwerter na twin to znaczy na dwa wyjścia antenowe, najlepiej poinformuje cię o tym sprzedawca

Moderowany przez telesat1:

Kasowanie wpisów moderacyjnych.

• Poziom 39  
    zyga40 napisał:
    moim zdaniem będziesz musiał zmienić konwerter na twin to znaczy na dwa wyjścia antenowe...
    A skąd to info??? A jak ma quada to też musi wymienić na twin?

Przecież to nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest ile dekoderów, a konkretnie głowic jest w domu. Nic nie musi zmienić poza dekoderem. Jak dostanie z PVR gdzie jednocześnie się jeden kanał ogląda, a drugi nagrywa w tym samym czasie to też nic się nie stanie, tyle, że nie będzie mógł w tego robić jeżeli ma single.

Natomiast jeżeli chcesz multiroom to proponuję właśnie quada bo w jednym miejscu możesz mieć funkcję PVR (więc potrzebne dwa kable), trzeci do drugiego dekodera. Konwertery nie są drogie, więc jeśli już bierzesz MR i ciągniesz dodatkowe kable to warto wydać 30PLN więcej na quada.

Natomiast usługa MR w C+ i n wymagała tak samo oddzielnego połączenia kablami SAT.
    Różnica polegała na tym, że w n, tak jak teraz w nC+ trzeba dodatkowo połączyć je poprzez router kablem ethernetowym (skrętka cat.5e, RJ45)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Taaaak? Dziwne, bo mam MR zarówno w C+ jak i n (w drugim domu) i niestety nie miałem innego wyjścia... To może powiesz jak to zrobić(?)
  • Poziom 36  
    Kolega @michal2002 pewnie myślał o multiroom N premium, gdzie jest możliwość podłączenia dekodera dodatkowego bez połączenia sat.
  • Użytkownik usunął konto