Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk Gazowy - na butlę nie grzeje

28 Mar 2013 18:58 15177 8
  • Poziom 7  
    Witam

Posiadam piecyk gazowy taki jak na tym zdjęciu.

Piecyk Gazowy - na butlę nie grzeje

Od kilku dni pali ogień normalnie jednak nie ogrzewa pomieszczenia. Miałem dwie butle z różnych miejsc i jest tak samo. Czasem zaskakuję jednak w większości czasu nie grzeje.

W czym może leżeć przyczyna? Czy sam jestem w stanie naprawić tą usterkę ?
  • Poziom 36  
    A czyściłeś go kiedyś? I czy pomieszczenie w którym piecyk stoi jest często wietrzone?
  • Poziom 7  
    Dziękuje za szybkie odpowiedzi

W0jtek92 napisał:
    A czyściłeś go kiedyś? I czy pomieszczenie w którym piecyk stoi jest często wietrzone?

Nie, piecyka nie czyściłem jeszcze. Czy możesz mi powiedzieć jak się do tego zabrać?

Pomieszczenie jest wietrzone co jakiś czas. Jaki wpływ na jego grzanie ma nie wietrzenie pomieszczenia ?

irus.m napisał:
    Spróbuj gaz od innego dostawcy. Czasem się zdarza fatalna jakość całej partii.
    pozdrawiam
    i

Brałem butle od 2 różnych dostawców i mam nadzieję, że trzeciej nie będę musiał kupować ze względu na koszty a jest to moje jedyne źródło ciepła...a zima nie ustępuje.

Pozdrawiam i oby do lata.
  • Poziom 36  
    Raz nagrzane powietrze po wychłodzeniu nie jest tak podatne na kolejne nagrzanie. Dlatego przy tych piecykach trzeba często wietrzyć pomieszczenie bo tak wgl wytwarzają wilgoć. A co do czyszczenia to musisz zdjąć butle. Rozkręcić piecyk zapewne śruby są widoczne. Wyczyścić termopare oraz gril grzejny pod bieżącą wodą. Oczywiście po uprzednim demontażu go;) nie pakuj całego pieca pod prysznic. A tak wgl może Ci też fiksować termostat w piecyku.
  • Poziom 7  
    W0jtek92 napisał:
    Raz nagrzane powietrze po wychłodzeniu nie jest tak podatne na kolejne nagrzanie. Dlatego przy tych piecykach trzeba często wietrzyć pomieszczenie bo tak wgl wytwarzają wilgoć. A co do czyszczenia to musisz zdjąć butle. Rozkręcić piecyk zapewne śruby są widoczne. Wyczyścić termopare oraz gril grzejny pod bieżącą wodą. Oczywiście po uprzednim demontażu go;) nie pakuj całego pieca pod prysznic. A tak wgl może Ci też fiksować termostat w piecyku.

Czyli jeżeli po przeczyszczeniu nadal nie będzie grzać, będzie to raczej termostat? A on to raczej jedynie do wymiany na nowy pozostanie ?

Pozdrawiam i dziękuje za wyrozumiałość.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Takich rzeczy się nie naprawia. To działa na zasadzie bimetalu. Trzeba taki wymienić na nowy bo naprawa może poskutkować pogorszeniu się stanu faktycznego grzania. Nie będzie to zbyt drogie dla takiego piecyka;)
  • Poziom 7  
    Dziękuje za rady, przeczyszczę go i w wolnej chwili odpiszę czy coś pomogło.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    kanaris napisał:
    Pomieszczenie jest wietrzone co jakiś czas. Jaki wpływ na jego grzanie ma nie wietrzenie pomieszczenia ?

Ogromne. Taki piecyk bez odprowadzenia spalin musi pracować w pomieszczeniu w którym STALE jest doprowadzane świeże powietrze. Np. przez uchylone okno. To jest sprzęt do ogrzewania garażu, straganu targowego itp. Nie do stałego użytku w domu.