Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Florino ,Peugeot Bipper - Elektryczne podnośniki szyb

zyga c 28 Mar 2013 19:05 3864 8
Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    zyga c
    Level 15  
    Elektryczne podnośniki szyb -Fiat Florino ,Peugeot Bipper. W wersji pierwotnej był wyposażony w ręcznie podnoszone szyby. / tylko przednie L i P / Zamontowałem podnośniki elektryczne - gdyż były wykonane w tym celu odpowiednie otwory.Założyłem odpowiednią wiązkę elektryczną która pasuje już do orginalnego gniazda wielostykowego znajdującego się w samochodzie.Wszystkie przewody zasilające silniczki podnośników pasują idealnie - lecz problem polega na braku reakcji silniczków. Przed montażem podnośniki pracowały prawidłowo " na stole" . Pewnie brakuje w którymś z obwodów odpowiednich bezpieczników - wcześniej niepotrzebnych- Jednak z braku schematu elektr. nie mam pojęcia gdzie uzupełnić owe brakujące elementy.Zasadniczo nie wiem skąd biegnie plus zasilania do silniczka podnośnika. Znający się w temacie wiedzą że modele ;Fiat Florino . Peugeot Bipper i Citroen Nemo mają identyczny schemat elektr. Może ktoś pomoże !
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    gonek
    Level 14  
    Witam.
    Mam ten sam problem co kolega. Zamontowałem elektryczne podośnikii wiązki drzwi pod elektrykę.
    Niestety wiązka w samochodzie jest okrojona, nie ma wyprowadzonych przewodów do elektryki szyb. Czy ma ktoś może schemat do Nemo, Bipper, Fiorino?
    Do silnka idą 2 grube kable czarny i czerwony(minus i plus na stałe) oraz 3 cienkie sterujące od przełącznika. Dałem dodatkowo plus na czerwono-szary w włączniku i mase na czarny, włącznik jest podświetlony ,ale podnośnik nie reaguje.
    Przerabiał moze ktoś tema szybek w tych samochodach?
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    jokerro
    Level 34  
    I co z tego,konfiguracja w body jest zapisana na sztywno i jej nie zmienisz z pozycji testera diag.
    Odczyt pamieci lub procesora (zalezy na czym jest)i reczny wpis do pliku.
    zyga c
    Level 15  
    Nie napisałeś w jakim samochodzie mają być te elektryczne szyby. Mogę odnieść się do Bippera. Uruchomiłem szyby i działają całkiem dobrze. Silniki kupiłem wraz z wiązkami w drzwiach.Gniazda wejściowe w lewych i prawych drzwiach były fabrycznie wmontowane - więc wiązki włączyłem - ale już z gniazd nie było przewodów do instalacji. Powoli "rozszyfrowałem" jak podłączyć .Schemat w załączniku pokazuje połączenia pomiędzy drzwiami i zasilaniem .Dodatkowo na schemacie powinien być narysowany bezpiecznik na + zasilania. Ja założyłem /chyba / 20 A. Oczywiście można na każde drzwi dać osobny bezpiecznik . Proszę podpowiedzieć o czym jest powyższy post jokerro ?
    gonek
    Level 14  
    Zygmunt
    Masz u mnie duuuuże piwo ;)
    Wszystko działa jak trzeba w/g Twojego opisu.
    Dzięki jeszcze raz i Pozdrawiam.

jokkero
    Ja także nie mogę roszyfrować Twojej odpowiedzi.
    gonek
    Level 14  
    Zygmunt Cwikla wrote:
    Ciesze się że mogłem pomóc. Wystarczy kliknąć na " pomógł"

Niestety nie mam takiej opcji zeby kliknąć "pomógł".
    Chyba dlatego, ze jesteś autorem a ja odpowiadałem tylko w Twoim temacie, szkoda :cry:
    hamek22
    Level 1  
    Witam. A czy ktoś jest mi w stanie pomóc przy montażu krok po kroku? Co ze sterownikami? Może macie firmę która robi takie rzeczy? Proszę o informację tu lub tel 607 80 35 60
    pawelsp16
    Level 2  
    Jokerro opisał sytuację gdy wiązka w kabinie przystosowana jest do montażu szyb czyli są kabelki pomiędzy prawym a lewym słupkiem a fabrycznie w drzwiach są korby. Taki właśnie mi się trafił egzemplarz.
    Dokładamy wtedy tylko mechanizmy szyb, wiązki drzwi i przełączniki. Przełączniki dostają zasilanie a szyby nie działają. Nie działają bo body nie daje masy na przewód czarno-czerwony. Albo jedziemy na serwis na odblokowanie albo wspomniany przewód masujemy i szybki powinny wystartować.

zyga c zamieścił bardzo pomocny rysunek.
    W razie potrzeby budowy wiązki kabinowej proszę się sugerować tym rysunkiem.
    Sprawdzone że działa.
    Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiednich przekrojach przewodów i o zabezpieczeniu układu.

hamek22
    Ogarnołeś problem?