Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Infotec 9315 - Infotec 9315 Wałek magnetyczny po czyszczeniu nie działa

28 Mar 2013 19:12 1317 6
  • Poziom 2  
    Mam następujący problem. Wałek magnetyczny po czyszczeniu drukarki Infotec 9315 przestał przywierać opiłki z tonera. Nie przywiera ich prawie całkowicie. Po ręcznym obrocie wałka w lewo lub w prawo nie wychodzi proszek z tonera. To moja pierwsza kserokopiarka, więc możliwe, że coś zniszczyłem podczas czyszczenia, czy to możliwe ? Czy jest możliwość, że wałek się rozmagnesował ?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    No podziwiać maszyna pełnoletnia i prawie na chodzie. Może napisz na czym polegała konserwacja. Czy przypadkiem nie wyczyściłeś dokładnie pojemnika za wałkiem magnetycznym w którym jest mieszanka developera z tonerem
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sam toner nie będzie przylegał do wałka.Potrzebny jest jeszcze deweloper.A wydaje mi się że wyczyściłeś bardzo skutecznie wywoływaczkę właśnie z dewelopera.
    Potrzebujesz teraz nowy nośnik i musisz przeprowadzić inicjalizację
  • Poziom 2  
    Macie rację, wyczyściłem po prostu wszystko;)
    Skąd zdobyć nowy nośnik i jaki nośnik będzie pasował do tego modelu ?
    W jaki sposób przeprowadzić "inicjalizację" (czym ona jest ?:))
    Jakie teoretycznie będą koszty takiej wymiany ?
  • Pomocny post
    Do tego modelu może być problem zdobyć deweloper. Jak kolega Janusz.P wspomniał to już "dorosła" kopiarka . Deweloper powinien spokojnie pasować od serii FT 4022 . Tonery są jeszcze w ARBIKO dostępne. Wymiana i inicjalizacja opisane Tutaj. Wspaniałe kopiarki ... Miło powspominać :)

C.
  • Poziom 2  
    copyman napisał:
    Do tego modelu może być problem zdobyć deweloper. Jak kolega Janusz.P wspomniał to już "dorosła" kopiarka . Deweloper powinien spokojnie pasować od serii FT 4022 . Tonery są jeszcze w ARBIKO dostępne. Wymiana i inicjalizacja opisane Tutaj. Wspaniałe kopiarki ... Miło powspominać :)

C.

Rozumiem, że ta wymiana i inicjalizacja opisana jest w instrukcji do FT 4022 ?
  • Pomocny post
    Nie. Linkowałem instrukcje serwisową do FT 4222 ale może tez byc od FT 4415/4418 . Deweloper bedzie pasował od FT 4022.

C.