Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG/WD10130 F 7kg - Wybicie bębna z łożysk w pralce

maxl007 28 Mar 2013 20:05 3057 7
  • #1 28 Mar 2013 20:05
    maxl007
    Poziom 7  

Witam. Rozebrałem pralkę, bęben rozpołowiłem i przygotowałem do wybicia sforzeń z łożysk. Po moich oględzinach wynika na to że pralka stała jakiś czas nieużywana z łożyska wyciek rdzy bęben ciężko się obraca.
    Ja łożyska po psikałem WD i olejem z spray pierwsze łożysko popuściło bęben zaczął swobodniej się kręcić. Następnie podjąłem się próby wybicia uderzając z góry młotkiem ale bez żadnego rezultatu postanowiłem podgrzać łożysko palnikiem i nadal wybijać bez rezultatu.
    I tutaj moje pytanie pierwszy raz wymieniam łożysko czy to normalne czy może za słabo biję młotkiem, proszę o podpowiedź jak to zrobić
    Pozdrawiam.
    Maciek

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

LG/WD10130 F 7kg - Wybicie bębna z łożysk w pralce

0 7
  • #2 28 Mar 2013 20:30
    Qbuś
    Poziom 38  

maxl007 napisał:
    proszę o podpowiedź jak to zrobić

Ściągaczem do łożysk, a nie młotkiem !!!

0
  • #3 28 Mar 2013 20:34
    maxl007
    Poziom 7  

Tak przeglądałem różne ściągacze i nie wiem jaki zastosować bo te popularne to raczej się nie nadają nie ma możliwości uchwycenia

0
  • #4 28 Mar 2013 20:38
    axxx
    Specjalista AGD

Bierzesz sprawę po rusku młotek i przecinak.Jedno łożysko wybijasz w jedną stronę a drugie w drugą stronę.

0
  • #5 28 Mar 2013 20:41
    maxl007
    Poziom 7  

Tak tylko ja mam problem z wybiciem sworznia z tych łożysk, a potem zobaczę jak zdemontować łożyska

0
  • Pomocny post
    #6 28 Mar 2013 20:59
    axxx
    Specjalista AGD

Tak jak masz na foto.bierzesz miękki metal i łoiszł motkiem w nakrętkę sworzeń wyskoczy.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Mar 2013 23:59
    zhudomel
    Specjalista AGD

maxl007 napisał:
    bęben rozpołowiłem
    Nie bęben tylko zbiornik
    maxl007 napisał:
    mam problem z wybiciem sforznia z tych łożysk
    Nie sworzeń tylko oś bębna.
    axxx napisał:
    bierzesz miękki metal
    Lub twarde drewno.
    Mam nadzieję, że oparłeś tą połówkę zbiornika z bębnem na czymś; tak, żeby bęben mógł swobodnie się wysuwać podczas wybijania (bo, jeśli bęben leży na podłodze, to nie wybijesz).

0
  • #8 04 Maj 2013 21:48
    maxl007
    Poziom 7  

Super zabrałem bęben do kolegi na warsztat zparłem go na łapach od podnośnika i prze drewno waliłem młotem i użyłem jego płynu tylko nie pamiętam nazwy odpowiednik WD-40 ale mocniejszy bo rdza się gotowała. ale poszło bez problemu dzięki za rady.
    Pozdrawiam

0