Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 1.4 D4D 2008 r. - Jak skasować inspekcję olejową ?

28 Mar 2013 22:51 27795 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam pytanie czy istnieje procedura umożliwiająca manualne (ręczne) wykasowanie żółtej, osobnej kontrolki z symbolem klucza (narzędzia nie kluczyka), która w tym modelu (Yaris P9 2008 rok) informuje o konieczności wykonania przeglądu?

Dodano po 10 [minuty]:

Dodam, że procedura z przytrzymaniem przycisku przełączania/ kasowania drogomierza (ODO, TRIP A) i włączeniem zapłonu nie działa.
  • Poziom 18  
    1.Umieścić kluczyk w stacyjce w pozycji 0.
    2.Wcisnąć i trzymać przycisk kasowania przebiegu dziennego.
    3.Przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk. Poczekaj aż kontrolna MAINT REQD zgaśnie.
    4.Puść przyciska kasowania przebiegu dziennego.
    5.Przekręcić kluczyć do pozycji 0.
  • Poziom 9  
    Poprzedni mój wpis to dezinformacja - przepraszam.
    Znalazłem instrukcję w necie i skasowałem używając przycisku kasowania / przełączania licznika kilometrów. Poniżej instrukcja:
    1. włącz zapłon i ustaw licznik kilometrów na TRIP A
    2. wyłącz zapłon, wciśnij i trzymaj przycisk przełączania / kasowania licznika km
    3. powinny wyświetlić się kreski _ _ _ _ _ _
    4. kreski migają i zanikają i pojawią się zera 000000
    5. puść przycisk kasowania i wyłącz zapłon. Inspekcja wykasowana. Zaświeci się ponownie po określonym przebiegu albo czasie np po 1 roku.

Dodano po 4 [minuty]:

dzięki kacper082 za podpowiedź
  • Poziom 10  
    Wpis pomocny-ale zapomniał przedmówca o dodaniu info o konieczności włączenia stacyjki przed wpisem o pojawieniu się kreseczek które migają.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Dokładnie zgadzam się z przedmówcą przed "kreseczkami" powinno się włączyć zapłon.
  • Poziom 1  
    Film o kasowaniu na youtube. Elektroda nie pozwala na linki, dodaję jak szukać na youtube "Kasowanie Inspekcji Toyota Yaris 2005- Oil Service Indicator Light Reset Toyota Yaris 2005"