Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.4 D4D 2008 r. - Jak skasować inspekcję olejową ?

hubcias 28 Mar 2013 22:51 41844 5
    hubcias
    Level 10  
    Witam,
    mam pytanie czy istnieje procedura umożliwiająca manualne (ręczne) wykasowanie żółtej, osobnej kontrolki z symbolem klucza (narzędzia nie kluczyka), która w tym modelu (Yaris P9 2008 rok) informuje o konieczności wykonania przeglądu?

Dodano po 10 [minuty]:

Dodam, że procedura z przytrzymaniem przycisku przełączania/ kasowania drogomierza (ODO, TRIP A) i włączeniem zapłonu nie działa.
    kacper082
    Level 18  
    1.Umieścić kluczyk w stacyjce w pozycji 0.
    2.Wcisnąć i trzymać przycisk kasowania przebiegu dziennego.
    3.Przekręcić kluczyk do pozycji II trzymając przycisk. Poczekaj aż kontrolna MAINT REQD zgaśnie.
    4.Puść przyciska kasowania przebiegu dziennego.
    5.Przekręcić kluczyć do pozycji 0.
    hubcias
    Level 10  
    Poprzedni mój wpis to dezinformacja - przepraszam.
    Znalazłem instrukcję w necie i skasowałem używając przycisku kasowania / przełączania licznika kilometrów. Poniżej instrukcja:
    1. włącz zapłon i ustaw licznik kilometrów na TRIP A
    2. wyłącz zapłon, wciśnij i trzymaj przycisk przełączania / kasowania licznika km
    3. powinny wyświetlić się kreski _ _ _ _ _ _
    4. kreski migają i zanikają i pojawią się zera 000000
    5. puść przycisk kasowania i wyłącz zapłon. Inspekcja wykasowana. Zaświeci się ponownie po określonym przebiegu albo czasie np po 1 roku.

Dodano po 4 [minuty]:

dzięki kacper082 za podpowiedź
    kubacar
    Level 11  
    Wpis pomocny-ale zapomniał przedmówca o dodaniu info o konieczności włączenia stacyjki przed wpisem o pojawieniu się kreseczek które migają.
    Pozdrawiam.
    martinek83
    Level 9  
    Dokładnie zgadzam się z przedmówcą przed "kreseczkami" powinno się włączyć zapłon.
    jwalczak45
    Level 1  
    Film o kasowaniu na youtube. Elektroda nie pozwala na linki, dodaję jak szukać na youtube "Kasowanie Inspekcji Toyota Yaris 2005- Oil Service Indicator Light Reset Toyota Yaris 2005"