Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung p1053 - PralkaSamsung p1053 nie wypompowuje wody

legwinho89 28 Mar 2013 23:14 6330 25
  • #1 28 Mar 2013 23:14
    legwinho89
    Poziom 6  

Witam. Mam problem z pralkąSAMSUNG P1053. Pralka nie wypompowywała w ogóle wody, wymieniłem więc silniczek pompki, ale pojawił się inny problem. Staje na 9 minutach, pierwszy raz wypompuje, ale potem jak za 2 razem chce wypompować wodę, to słychać jakby trykotał ten nowy silniczek i trzeba dmuchać w wąż odpływowy, aby woda wylatywała... Wszystkie przewody są drożne, filtr wyczyszczony, przy wyjsciu z bębna jest czysto. Mimo tego zawsze staje na 9 min i po jakimś czasie wywala 5E. Proszę o pomoc

0 25
  • #2 29 Mar 2013 16:50
    keyboard9
    Poziom 12  

sprawdź w instrukcji co oznacza 5E. Wydaje mi się że coś się stało z programatorem.

0
  • #4 30 Mar 2013 13:47
    legwinho89
    Poziom 6  

Wszystkie przewody są drożne, pompka czysta, a pralka dalej staje na 9 minutach, 1 raz wypompuje, a potem jak ma dalej wypompować to tyrkocze i silniczek bardzo się grzeje (aż gorący) i tyrkocze. A jest napewno sprawny

0
  • #5 30 Mar 2013 16:10
    axxx
    Specjalista AGD

Coś mi te 100% nie za bardzo się podoba odejmij trochę.I sprawdź to bardzo dokładnie.

0
  • #6 30 Mar 2013 22:04
    wosokol
    Poziom 20  

może i drugi silniczek pompki do d. jeszcze sprawdź odpływ w ścianie/przyłącze .

0
  • #7 01 Kwi 2013 16:10
    legwinho89
    Poziom 6  

Cały odpływ jest czysty wszystko jeszcze raz sprawdziłem. A może być to wina programatora?

0
  • #9 02 Kwi 2013 14:52
    legwinho89
    Poziom 6  

Stefciu_B napisał:
    legwinho89 napisał:
    wymieniłem więc silniczek pompki

silniczek nówka nie śmigana? czy jakaś używka z portalu aukcyjnego?

Silniczek kupiony w serwisie samsung whirpool w Katowicach

0
  • #10 04 Kwi 2013 10:30
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

legwinho89 napisał:
    1 raz wypompuje, a potem jak ma dalej wypompować to tyrkocze i silniczek bardzo się grzeje (aż gorący) i tyrkocze.

Jeśli nic go nie trzyma (blokuje) to zaryzykowałbym stwierdzenie że jest niesprawny, poszedłbym do serwisu z reklamacją.

0
  • #11 05 Kwi 2013 16:29
    legwinho89
    Poziom 6  

Stefciu_B napisał:
    legwinho89 napisał:
    1 raz wypompuje, a potem jak ma dalej wypompować to tyrkocze i silniczek bardzo się grzeje (aż gorący) i tyrkocze.

Jeśli nic go nie trzyma (blokuje) to zaryzykowałbym stwierdzenie że jest niesprawny, poszedłbym do serwisu z reklamacją.

Wymieniłem na inny i dalej jest to samo:( Pomóżcie prosze

0
  • #12 09 Kwi 2013 14:42
    legwinho89
    Poziom 6  

Odkryłem przyczynę tej usterki, ale nie wiem jak sobie z nią poradzić. W serwisie powiedziano mi, że pierwszy raz przydarzył im się taki przypadek. Otóż silniczek pompy kręci się w prawo, a przy kolejnych próbach nagle zaczyna obracać się w lewo. Jak to możliwe skoro silniczek jest na prąd przemienny? W drugą stronę to by się kręcił jakby cewki obrócić. Jak mam sobie z tym poradzić? Pomóżcie prosze:(

0
  • #13 09 Kwi 2013 16:51
    axxx
    Specjalista AGD

Pompę załącza triak i tylko to mi przychodzi do głowy.Może sprawdzić lub podmienić najlepiej na inny egzemplarz oraz sprawdzić jego okolice.

0
  • #16 10 Kwi 2013 08:45
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

axxx napisał:
    Normalny magnetyczny.

No właśnie tak sądziłem
    legwinho89 napisał:
    Otóż silniczek pompy kręci się w prawo, a przy kolejnych próbach nagle zaczyna obracać się w lewo. Jak to możliwe skoro silniczek jest na prąd przemienny?

I silnik pompy magnetycznej tak się właśnie zachowuje, że może pracować w lewo i prawo
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic258362.html
    legwinho89 napisał:
    W serwisie powiedziano mi, że pierwszy raz przydarzył im się taki przypadek.

zmień serwis ;)

0
  • #17 14 Kwi 2013 14:16
    legwinho89
    Poziom 6  

Poczytałem o tym i kręci się w drugą stronę w przypadku jakiegoś oporu (moneta w pompie itp). A tam jest czysto odchylam pralkę do tyłu z otwarta pompą i pracuje w prawo. Dam stop i znowu start i już jest w lewo.... potem za którymś razem tego start i stop znowu w prawo...

0
  • #18 14 Kwi 2013 14:49
    axxx
    Specjalista AGD

Pisałem wyżej o triaku może to sprawdzisz bo ja nie miałem takiego przypadku również.

0
  • #19 14 Kwi 2013 21:56
    zibi1971
    Poziom 30  

witam
    ludzie ręce mi opadają jak czytam 14 wpisów i nic z nich nie wynika
    Jeśli pompa jest sprawna i układ odprowadzenia wody jest drożny to nie ma siły by woda nie została wypompowana, dla mnie jest gdzieś zator w rurach .
    Czy aby na pewno jest wszystko sprawdzone(tzn drożne)?

0
  • #20 15 Kwi 2013 08:10
    legwinho89
    Poziom 6  

zibi1971 napisał:
    witam
    ludzie ręce mi opadają jak czytam 14 wpisów i nic z nich nie wynika
    Jeśli pompa jest sprawna i układ odprowadzenia wody jest drożny to nie ma siły by woda nie została wypompowana, dla mnie jest gdzieś zator w rurach .
    Czy aby na pewno jest wszystko sprawdzone(tzn drożne)?

Każda rurka została dokładnie oczyszczona. Wąż odpływowy został wyczyszczony sprężonym powietrzem. Przy wylocie bębna jest czysto nie ma żadnych obcych ciał... Cały odpływ jest 100% drożny

0
  • #21 15 Kwi 2013 08:36
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

legwinho89 napisał:
    Poczytałem o tym i kręci się w drugą stronę w przypadku jakiegoś oporu (moneta w pompie itp). A tam jest czysto odchylam pralkę do tyłu z otwarta pompą i pracuje w prawo. Dam stop i znowu start i już jest w lewo.... potem za którymś razem tego start i stop znowu w prawo...

Kierunek pracy wirnika w pompach magnetycznych nie ma żadnego wpływu na wypompowywanie wody z pralki. Turbinki nie są kierunkowe i tłoczą wodę do węża spustowego zamocowanego centralnie do obudowy pompy. Daj spokój z kierunkiem obrotu wirnika nie tu jest Twój problem.

0
  • #22 19 Kwi 2013 09:55
    legwinho89
    Poziom 6  

Dowiedziałem się że w pralkach w pompce jest jakaś magiczna kulka?. U mnie jej nie ma. Powinna być? A jak tak to w którym miejscu??

0
  • #23 22 Kwi 2013 16:08
    legwinho89
    Poziom 6  

Programator wrócił z serwisu sprawny w 100%. Wymieniono dla pewności triak który steruje pompką. PRawdopodobnie znalazłem przyczynę. Zamiennik który mi sprzedano ma rezystancję na cewce 286 Ohm, oryginalna pompka ma około 180 Ohm. Tak więc jest różnica 100 Ohmów. Oddam pompke na wymiane

0
  • #24 23 Kwi 2013 14:42
    legwinho89
    Poziom 6  

To już jest nienormalne! Mam nową pompkę tamta wymieniłem i dalej to samo.... nie wypompowuje wody. Słychać tak jakby silniczek tylko drgał.... Pomóżcie prosze!

0
  • #25 08 Maj 2013 12:01
    legwinho89
    Poziom 6  

Pomoże mi ktoś?:(

0
  • #26 08 Maj 2013 22:01
    zibi1971
    Poziom 30  

witam
    proponuję podłączyć pompkę bezpośrednio do gniazdka(sieci), nalać wody do pralki i zobaczyć czy wypompowuje wodę
    Jeśli tak to z pompką i drożnością układu ok, pozostaje moduł
    Można jeszcze podłączyć miernik do kabli zasilających pompkę i sprawdzić jakie napięcie daje moduł na pompkę
    powodzenia

0