Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II - Golf II i myjnia bezdotykowa

demoliq 29 Mar 2013 08:02 1065 4
  • #1 29 Mar 2013 08:02
    demoliq
    Poziom 12  

Witam!

Nie znalazłem tematu na forum także piszę w tejże sprawie. Słyszę od każdego odmienne zdania i już sam nie wiem czy mogę swojego golfika myć na myjni bezdotykowej czy też nie. Jedni mówią, że nie bo samochód bo umyciu zrobi się dosłownie jakby "oszroniony".. Inni zaś, że można lecz trzeba daleko trzymać dyszę bo nie ma warstwy bezbarwnej i mogę uszkodzić lakier.. A jeszcze inni, że można tylko na myjni automatycznej... Mówię, że zdania są odmienne dlatego przybyłem tutaj dowiedzieć się jak w końcu jest. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 4
  • #2 29 Mar 2013 08:23
    andrzej20001
    Poziom 42  

Kolego jak masz lakier a nie szpachle to myj.

0
  • #3 29 Mar 2013 08:27
    demoliq
    Poziom 12  

Nic się nie stanie na pewno?
    Z czerwonego nie zrobi się biały jak niektórzy mówią?
    Szpachli nie ma na pewno o

0
  • #4 29 Mar 2013 08:30
    sq6hzs
    Poziom 12  

Takich bredni to ja dawno nie słyszałem. Najbezpieczniej jest nie myć samochodu w ogóle. Warstwa brudu powyżej 1 cm odpada sama.

Mycie na szczotkach jest najgorsze. Szczotki są twarde i mają dużo brudu i piachu w sobie przez co skutecznie rysują lakier.

Jeśli chcesz bezdotykiem "oszronić" lakier to chyba musiałbyś dodać piasku do wody i go wypiaskować podczas mycia. Jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcją użytkowania to mycie będzie o wiele bezpieczniejsze niż na szczotkach. Nie używaj szczotki, z której leje się woda i środek myjący bo ona też jest twarda/brudna i rysuje.

Jak chcesz dbać o lakier to opłucz auto pod ciśnieniem z grubszego brudu a potem weź dwa wiadra. Do jednego nalej czystej wody a do drugiego wody z szamponem. Weź miękką rękawicę z mikrofibry lub wełny i tak moczysz w wodzie z szamponem. Myjesz kawałek karoserii potem wkładasz do czystej wody i wypłukujesz brud i tak w kółko. Wtedy nie porysujesz znacząco lakieru brudem i piachem, który zmywasz z lakieru.

0
  • #5 29 Mar 2013 09:07
    demoliq
    Poziom 12  

Czyli mycie pod ciśnieniem + piana aktywna nie zmieni lakieru mojego autka?
    Różne dziwne historie słyszałem. No, ale nie spróbujesz to się nie dowiesz.
    Aha a z tym oszronieniem chodziło mi, że po użyciu aktywnej piany i po wyschnięciu samochód robił się dosłownie biały.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

0