Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja BGA - Jetronix ECO prod. Jovy systems

milqfxp 10 Kwi 2016 18:52 23331 89
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Ech na mojej maszynie mam profile ustawione do około 60 różnych płyt. Oraz kilka profili domyślnych do wielkości układów. Tak że nie mam z tym problemów a mam sprawdzone parametry. Maszyna BGA ZM r6200.
  • Zasilacze UPS
    TAS
    Poziom 23  
    Ale nie ma co porównywać, za cenę Twojej stacji kupisz 7 Jetronix-ów.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Tak ale jednym Jetronix'em uwalisz 7 płyt i 7 razy więcej układów zanim do czegoś dojdziesz. Najbardziej śmieszył mnie epizod pana z Zawiercia, kiedy mówił mojemu koledze na szkoleniu BGA, ze trzeba puknąć w układ żeby lepiej siadł. Cóż nieboraczek miał począć ? Pukał w te układy i pukał i ni cholery nie chciało mu wychodzić wlutowanie układów. Wcale się nie dziwie. Swoją drogą ciekaw jestem skąd takie wariackie pomysły. A w życiu nie słyszałem podobnych dyrdymał.
    TAS
    Poziom 23  
    Nie twierdzę, że nie masz racji. Tylko mówienie w tym wątku o ZhuoMao to tak jak by w w dyskusji o tym jakiego Stara do transportu kupić radzić by nabyć nowy ciągnik siodłowy Volvo :) Twoja stacja jest super, jednak nie oszukujmy się, zwykłemu punktowi to się nie zwróci, stacja musi na siebie zarabiać. I tak najważniejsze jest doświadczenie, później doświadczenie, następnie doświadczenie a na końcu stacja. Przy budżetowych chińczykach praktycznie każda sztuka działa troche inaczej, inne wskazania, inaczej grzeje, trzeba ją wyczuć. Znam serwis który wszystko robi bez problemu na dwóch Achi Pro które są bardzo prostymi konstrukcjami. Mam IR 6000 i sam nie wiem po co ją kupiłem, wszystko praktycznie robie hotairem + ewentualnie podgrzewacz i hotair, robię tak od lat, mam dużą praktykę,robię głównie GSM, zabawa z IR 6000 by wylutować jakiś mały układ lub gniazdo z tworzywa, trwała by dłużej i była bardziej niebezpieczna dla lutowanych elementów. Co do zawieszania się Jetronixów, przy takim lutowaniu trzeba po prostu siedzieć i pilnować sprzętu, nigdy nie wiadomo co może wyskoczyć, tu nie da się nacisnąć guziczka i pójść na kawę, trzeba siedzieć i pilnować.
  • Zasilacze UPS
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Rozumiem o co Ci chodzi. Moja stacja już w dwa lata na siebie zarobiła. Z mojej pomocy korzysta kilka punktów serwisowych w tym jeden firmowy. Do telefonów tez ją wykorzystuje z powodzeniem. Kiedyś stawiałem w telefonach układy bez kulek i sit. Za pomocą zwykłej cyny. Wystarczyło po cynować pola i posadzić na gorąco hotem i gitara. No ale to było w czasach gdzie nikt o takich stacjach mało kto słyszał.

Tak masz rację stacje takie stacje Jetronix trzeba pilnować, patrzeć czy nic się nie kopci i to najlepiej z pirometrem. To zabawki troszkę przereklamowane przez jednego pana z Zawiercia który do końca nie wie co mówi. Głownie zachwalając IR a wzgardzając gorącym powietrzem. Ja rozumiem ze jego zadaniem jest sprzedać te stacje, ale niech to robi rzetelnie bo podchodzi pod paragrafy.
    maz9
    Poziom 18  
    Pan z Zawiercia wie co mówi bo nie szasta ogólnikami. Natomiast twoim jedynym celem jest negacja tego co jest napisane na temat moich urządzeń. Jesteś w stanie stworzyć bzdury na poczekaniu i dodać do nich że dysponujesz sprzętem za jakąś ogromną kasę i pracujesz w Siemens i się znasz.
    Może się znasz może nie ja nie mam zamiaru tego oceniać. Natomiast bez względu na wiedzę to co piszesz jest karygodne.
    Natomiast tworzysz wirtualne problemy bez uzasadnienia i na temat awarii piszesz jakieś bzdury - wymyślonych awarii.

Cooltygrysek nie wiem co ty sprzedajesz ale na pewno nie jest to rzetelna wymiana informacji która ma służyć pomocą na forum dla innych. Wprowadzasz ludzi celowo w błąd.
    Twoje posty same sobie zaprzeczają wystarczy uważnie przeczytać co piszesz.

Jak twierdzisz ze masz kolegów którym się stacja co chwila psuje to bądź w tym rzetelny do końca. Bo to to akurat podchodzi pod paragraf.

Co do używania tego sprzętu którego w tej rozmowie wymieniłeś i używasz do telefonów to to nawet nie jest śmieszne tylko żałosne. Proponuje tym którzy to czytają a naprawiają telefony gsm poczytać kilka postów wyżej zobaczyć urządzenie tego Pana którym naprawia telefony bo to coś mówi o rzetelności wypowiedzi tej osoby Usilnie reklamujesz inną firmę pewnie jesteś na prowizji. A robisz to mało udolnie ale to twoja sprawa natomiast nie kosztem mnie.

Zachwalaj inne urządzenia firmy X masz do tego pełne prawo bez względu na cel który ci przyświeca i głupoty które wypisujesz.

Natomiast co do negowania moich urządzeń to bardzo proszę o bardziej rzetelne wypowiedzi a co najmniej nie mijanie się z prawdą.

Napisałem ten post nie po to żeby prowadzić prywatną dysputę. Tylko żeby uświadomić czytających forum i ten wątek, że prócz kliku rzeczy kontrowersyjnych o które można się sprzeczać rzeczowo mniej lub bardziej Cooltygrysek sypie "dyrdymałami" jak z rękawa i na to co napisał należy zwrócić szczególną uwagę i się zastanowić szczególnie. Nic więcej. Jego wypowiedzi nie przedstawiają logiki.

Na temat ostatniego posta odpowiem iż dysponuję większym asortymentem niż ta jedna stacja o której mowa. Lepszym i gorszym. Nie mam jakiejś nadzwyczajnej potrzeby kłamać uparcie i wpychać ludziom coś co pali, kopci i bóg wie co jeszcze robi jak sugeruje Coltygrysek.

Ponieważ moja oferta jest na tyle szeroka że gdyby tak było w rzeczywistości polecałbym inny sprzęt lepszy a także taki i który się nie psuje zaraz po zakupie bo co za tym idzie taka sytuacja generowała by u mnie jedynie spore koszta które się ponosi przy realizowaniu reklamacji.

Nagrałem na szybko 3 filmy w których powinno byc pełno ognia i dymu jak to napisał cooltygrysek. Filmy nie są tzw rasowe a kręcone na szybko kilka lapsusów się znajdzie.
    Ocenę zostawiam tym co czytają ten wątek

Link

Link

Link
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Witam Maz 9 z pełną powagą stosuje maszynę do każdego rodzaju płyt i napomknąłem ze do telefonów także. Ponadto niczego nie sprzedaje co wyjaśnijmy sobie od razu. Poza tym stacje IR nadają się co najwyżej i w zasadzie doskonale do stawiania złącz plastykowych . Jednak i z nimi sobie radze doskonale bez IR. Ponadto na waszych szkoleniach szturchanie układu stawianego w końcowej fazie wygrzewania podpada pod paragraf umyślnego wprowadzania w błąd w celu zniszczenia płyt i układów. W życiu nie słyszałem idiotycznej sugestii. Co do usterek to nie ja je miałem lecz znajomi a i tu na forach ludzie o nich piszą. Niestety stacje Jetronix cieszą się jakoś złą reputacją. Zapraszam do mnie do prywatnego warsztatu i zobaczymy czy będzie pan w stanie postawić a jeszcze lepiej zdjąć procesor 4 warstwowy z płyty serwerowej za pomocą IR lub procesorów grafiki w konsolach Xbox . Przeze mnie już sprawdzone. Ponadto obejrzymy sobie pod rentgenem. Co do dyrdymałów to zapraszam także do Monachium do Siemensa na prezentację najnowszej automatycznej linii produkcyjnej by zademonstrować jak się stawia układy i inne podzespoły przemysłowo. Wtenczas y pogadamy inaczej. A filmy to proszę sobie zachować dla siebie bo niczego nie wnoszą. Nie wiadomo czy płyta jest sprawna po rebalingu a to najważniejsze. I wypraszam sobie pisania takich tekstów bo swoje doświadczenie w BGA posiadam już od lat mając praktyki w Zakładzie Elektroniki Górniczej ( ZEG ) Tychy. Wspomnę że były to pierwsze układy BGA. Przekazuje swoją wiedze zgodnie ze stanem doświadczenia a nie podyktowaną chęcią sprzedaży jak największej ilości urządzeń. Swoją drogą po naszej ostatniej rozmowie jakoś Pan zamilkł a czekałem na kontakt i obiecane prezentacje LIVE w waszej firmie. Niech się Pan zastanowi dobrze nad tym co Pan wypisuje na forum ogólnym bo co do pisania o prowizji to proponuje usunąć ten wpis bo pogadamy literą prawną. Bo to nie ja zachwalam coś co się psuje czy psuje płyty które staramy się naprawić. Testowałem stacje dla znajomych przed ich zakupem na ich żądanie zarówno te gorsze i lepsze wiec coś wiem. Niestety według Pana to ja coś zachwalam i dostaje prowizję. No nie wytrzymam. A wydaje mi się ze jest zupełnie odwrotnie. Co do pana wiadomości to zajmuje się zawodowo projektowaniem zasilaczy oraz falowników dużej mocy w Siemensie. Swoją stację prywatnie ! kupiłem taką a nie inną pod długich rozważaniach i testach, także innych producentów podyktowany wybór pod konkretne zastosowania a był ich szereg. Pozdrawiam.
    maz9
    Poziom 18  
    cooltygrysek napisał:
    Musi mnie pan przekonać do podczerwieni a widziałem i serwisowałem najnowocześniejsze maszyny do BGA w siemens'ie kiedy tam pracowałem w dziale automatyki. Ot byłem tam najlepszy więc stale na mnie padało. Wszystko na gorące powietrze więc nie dziw się kolego że tak podchodzę do podczerwieni.
    U mnie w stacji są tak zwane kierunkowe dysze wirowe zakupione oddzielnie a nie w zestawie. Też się skapłem że te proste są do niczego. Poza tym jest bardzo precyzyjna regulacja nadmuchu powietrza. To nie działa jak zwyczajny HOTAIR, poza tym przebudowałem automatykę oraz dodałem w sterowniku programową regulację siły nadmuchu względem temperatury i czasu. Po to żeby mieć w profilu zapamiętane wartości a nie ustawiać za kazdym razem na oko. Tak zajmuje się programowaniem i muszę przyznać że maszyna jest porządna ale oprogramowanie nieco fatalne. I przyznając strzeże to musiałem go zmienić po swojemu :-) Jednak w konfiguracji fabrycznej spisuje się tez dobrze. Może w najbliższym czasie kupię jakąś dużą maszynkę na podczerwień u ciebie. daleko nie mam.

Korzystasz z każdej okazji na prezentację się na jakich to kosmicznych sprzętach pracujesz i porównywać to do urządzeń za 3 tysiące - co i tak Ci idzie niezbyt udolnie. A jeszcze bardziej o tych swoich modyfikacjach w tych kosmicznych sprzętach ze względu na błędach w wykonaniu którą jasno sugerują że mamy do czynienia z geniuszem. Co może i ma miejsce. Ale geniusz przechwalstwa bije wszystko. W innych postach przewijają sie podobne przechwalstwa które w wielu dyskusjach na forum nic nie wnoszą.

cooltygrysek napisał:
    Dwóch moich kolegów posiada takie stacje i wciąż przychodzą do mnie bo już sił nie maja. Otóż zawiesza się dość często, uwaliło im kilka płyt z powodu usterki płyty głównej. Objawy zaczęły się w jednej po 4 a w drugiej po 6 miesiącach użytkowania. Ponoć to wina softu.

Stacje mają trochę więcej gwarancji. Poproszę w takim razi numery reklamacji od tych twoich kolegów. Zweryfikujemy to co piszesz.

cooltygrysek napisał:
    Rozumiem o co Ci chodzi. Moja stacja już w dwa lata na siebie zarobiła. Z mojej pomocy korzysta kilka punktów serwisowych w tym jeden firmowy. Do telefonów tez ją wykorzystuje z powodzeniem. Kiedyś stawiałem w telefonach układy bez kulek i sit. Za pomocą zwykłej cyny. Wystarczyło po cynować pola i posadzić na gorąco hotem i gitara. No ale to było w czasach gdzie nikt o takich stacjach mało kto słyszał.

Tak masz rację stacje takie stacje Jetronix trzeba pilnować, patrzeć czy nic się nie kopci i to najlepiej z pirometrem. To zabawki troszkę przereklamowane przez jednego pana z Zawiercia który do końca nie wie co mówi. Głownie zachwalając IR a wzgardzając gorącym powietrzem. Ja rozumiem ze jego zadaniem jest sprzedać te stacje, ale niech to robi rzetelnie bo podchodzi pod paragrafy.

Pirometr w filmie był dla Ciebie a nie po to żebym ja sobie coś pilnował.
    Film został nagrany dla tych którzy czytają te bzdury które wypisujesz.
    Jak pewnie ty nie zauważyłeś nic się nie pali nie ma ognia.
    I tu czekam na przeprosiny z twojej strony.

Uważam że na większości urządzeniach należy obserwować co się dzieje z cyną i czy proces idzie prawidłowo. A w urządzeniach o podobnych przedziałach cenowych nie zalecałbym nastawianie profilu i pójście na kawę z powrotem za 3 czy za 5 min - nie ta klasa urządzeń

Co do tyknięcia układu to uderz w stół a nożyce się odezwą.

Jeszcze raz grzecznie proszę. Przestań wypisywać bzdury. Zacznij pisać rzeczowo.

cooltygrysek napisał:
    Witam Maz 9 z pełną powagą stosuje maszynę do każdego rodzaju płyt i napomknąłem ze do telefonów także. Ponadto niczego nie sprzedaje co wyjaśnijmy sobie od razu. Poza tym stacje IR nadają się co najwyżej i w zasadzie doskonale do stawiania złącz plastykowych . Jednak i z nimi sobie radze doskonale bez IR. Ponadto na waszych szkoleniach szturchanie układu stawianego w końcowej fazie wygrzewania podpada pod paragraf umyślnego wprowadzania w błąd w celu zniszczenia płyt i układów. W życiu nie słyszałem idiotycznej sugestii. Co do usterek to nie ja je miałem lecz znajomi a i tu na forach ludzie o nich piszą. Niestety stacje Jetronix cieszą się jakoś złą reputacją. Zapraszam do mnie do prywatnego warsztatu i zobaczymy czy będzie pan w stanie postawić a jeszcze lepiej zdjąć procesor 4 warstwowy z płyty serwerowej za pomocą IR lub procesorów grafiki w konsolach Xbox . Przeze mnie już sprawdzone. Ponadto obejrzymy sobie pod rentgenem. Co do dyrdymałów to zapraszam także do Monachium do Siemensa na prezentację najnowszej automatycznej linii produkcyjnej by zademonstrować jak się stawia układy i inne podzespoły przemysłowo. Wtenczas y pogadamy inaczej. A filmy to proszę sobie zachować dla siebie bo niczego nie wnoszą. Nie wiadomo czy płyta jest sprawna po rebalingu a to najważniejsze. I wypraszam sobie pisania takich tekstów bo swoje doświadczenie w BGA posiadam już od lat mając praktyki w Zakładzie Elektroniki Górniczej ( ZEG ) Tychy. Wspomnę że były to pierwsze układy BGA. Przekazuje swoją wiedze zgodnie ze stanem doświadczenia a nie podyktowaną chęcią sprzedaży jak największej ilości urządzeń. Swoją drogą po naszej ostatniej rozmowie jakoś Pan zamilkł a czekałem na kontakt i obiecane prezentacje LIVE w waszej firmie. Niech się Pan zastanowi dobrze nad tym co Pan wypisuje na forum ogólnym bo co do pisania o prowizji to proponuje usunąć ten wpis bo pogadamy literą prawną. Bo to nie ja zachwalam coś co się psuje czy psuje płyty które staramy się naprawić. Testowałem stacje dla znajomych przed ich zakupem na ich żądanie zarówno te gorsze i lepsze wiec coś wiem. Niestety według Pana to ja coś zachwalam i dostaje prowizję. No nie wytrzymam. A wydaje mi się ze jest zupełnie odwrotnie. Co do pana wiadomości to zajmuje się zawodowo projektowaniem zasilaczy oraz falowników dużej mocy w Siemensie. Swoją stację prywatnie ! kupiłem taką a nie inną pod długich rozważaniach i testach, także innych producentów podyktowany wybór pod konkretne zastosowania a był ich szereg. Pozdrawiam.

Twoje przechwałki nie mają tu nic do rzeczy poza potrzebą twojego dowartościowania się.
    Bo jak trzeba komuś pomóc i wykazać się wiedzą to robisz takie posty że admini zawieszają Ci konto.

Nie interesuje mnie kim jesteś i gdzie pracujesz. Interesują mnie twoje bzdury które tu wypisujesz

Jak na razie to ty podszedłeś zdrowo pod paragrafy.
    Stacja nie pali i nie dymi. Także oczekuje przeprosin i sprostowania kłamstw
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Powiedz to tym osobą którzy z tymi stacjami mają problemy a nie mnie, ponieważ swoje wiem. Co do działań adminów to nie interesuj się bo to już moja prywatna sprawa. Jak sam piszesz nie zalecam by iść na kawe podczas wygrzewania. Rozumiem że chodzi o stacje Jetronix co wiele wyjaśnia. Ponadto można sobie poczytać co piszą o tych stacjach na forach zagranicznych gdzie stacje te cieszą się popularnością tylko cenowo. Jakościowo już niestety nie. Ciągle problemy z utrzymaniem temperatury i zawieszaniem się procesorów co skutkuje uszkodzeniem wygrzewanych płyt, no i niestety jak sam napisałeś potrzebna pełna kontrola osobista. Może ja czegoś nie rozumiem ale ludzie którzy mają z tymi stacjami problemy ( niekoniecznie zakupione u Ciebie ) jasno i wyraźnie opisują problemy z nią związane oraz także powstałe usterki, niejednokrotnie w okresie pierwszych 5-6 miesięcy użytkowania. Także moi koledzy którzy zakupili takie stacje, skarżą się na jakość sterownika. Filmy które prezentujesz zachęcają do kupna tych stacji ( reklama no i cena ), natomiast osoby które już je mają robią coś odwrotnego. Nic dziwnego, trudności z profilami, przegrzewanie, zawieszanie itd. Proponuje doinstalowanie wyłącznika bezpieczeństwa tzw grzybka. Wszystko może się zdarzyć z porażeniem włącznie. W mojej stacji tez taki się znajduje. W końcu to prawie 6kW przy pełnej mocy.

Co do " bzdur " to problem leży w większej mierze z osobami które mają problemy interpersonalne. Tak jak dla przykładu : niedawno pisałem o rezystancji termicznej obudowy tranzystora oraz jej wpływ i opisując dlaczego końcówki mocy szybko padają, to dostałem bana. Za co ? A za rzekome pisanie bzdur. Cóż a każdy elektronik z mojego pokolenia wie doskonale ze parametr ten jest w każdej nocie katalogowej i to on charakteryzuje dobór radiatora i sposobu chłodzenia przy prądach 60- 70% mocy znamionowej. Ale odbiegamy od tematu.
    Przechwałki powiadasz ? No popatrz ja filmów kryptoreklamowych nie wklejam. Reklama nie jest tu zabroniona jak mawiał Gulson ale już nadgorliwe reklamowanie i świadome ukrywanie wad jest wykroczeniem. Uważam ze kolega niebezpiecznie zbliżył się do tej granicy a nawet ją przekroczył. Co do ( przechwałek ) to niech ludzie wiedzą czym się zajmuje zawodowo. Zaprojektować porządny zasilacz dużej mocy klasy przemysłowej, czy tez falownik który ma działać lata bez awarii nie jest zadaniem łatwym ani prostym. Kolega natomiast tylko sprzedaje sprzęt. Natomiast ja go projektuje. Więc jak by nie patrzeć moja wiedza i doświadczenie się bardziej liczy. Załóżmy że jakiś mojej konstrukcji zasilacz ma wadę która w ujawnia się w trakcie użytkowania, powiedzmy po roku czy dwóch, ten sprzęt trafia na serwis któremu zalecam wydanie nowego egzemplarza a tamten trafia do mnie, gdzie poddaje go wnikliwej analizie. Takie analizy umożliwiają usunięcie danego problemu lub zaprojektowanie sprzętu mniej awaryjnego. Piszę to ponieważ w wielu przypadkach takich dziwnych usterek powstaje z winy dostawcy podzespołów pomimo wnikliwej kontroli jakości. Być może że w przypadku stacji Jetronix jest podobnie. No ale kolega wypiera się jakoby były takie sytuacje. Jednak tak do niczego nie dojdziemy, niczego nie ulepszymy, tak już musi być. W ten sposób proszę nie dziw się że stacje te cieszą się coraz mniejszą popularnością z powodu dużej awaryjności. Nic na to nie poradzę co ludzie na ten temat piszą a ty swoje pretensje przelewasz nie wiedzieć czemu , na mnie. To o czymś świadczy. Pozdrawiam
    maz9
    Poziom 18  
    cooltygrysek napisał:
    Powiedz to tym osobą którzy z tymi stacjami mają problemy a nie mnie, ponieważ swoje wiem. Co do działań adminów to nie interesuj się bo to już moja prywatna sprawa. Jak sam piszesz nie zalecam by iść na kawe podczas wygrzewania. Rozumiem że chodzi o stacje Jetronix co wiele wyjaśnia. Ponadto można sobie poczytać co piszą o tych stacjach na forach zagranicznych gdzie stacje te cieszą się popularnością tylko cenowo. Jakościowo już niestety nie. Ciągle problemy z utrzymaniem temperatury i zawieszaniem się procesorów co skutkuje uszkodzeniem wygrzewanych płyt, no i niestety jak sam napisałeś potrzebna pełna kontrola osobista. Może ja czegoś nie rozumiem ale ludzie którzy mają z tymi stacjami problemy ( niekoniecznie zakupione u Ciebie ) jasno i wyraźnie opisują problemy z nią związane oraz także powstałe usterki, niejednokrotnie w okresie pierwszych 5-6 miesięcy użytkowania. Także moi koledzy którzy zakupili takie stacje, skarżą się na jakość sterownika.

Jak widzisz na moich filmach nic się nie zawiesza. Co do usterek to nie słyszałem o urządzeniach które się nie ulegają uszkodzeniom. Od tego jest gwarancja. A to co piszesz to wciskanie kitu ze urządzenia nie działają - jakby mi coś nie działało to odsyłam na gwarancje a nie niby zostaje z bublem w ręce co sugerujesz

cooltygrysek napisał:
    Przechwałki powiadasz ? No popatrz ja filmów kryptoreklamowych nie wklejam. Reklama nie jest tu zabroniona jak mawiał Gulson ale już nadgorliwe reklamowanie i świadome ukrywanie wad jest wykroczeniem. Uważam ze kolega niebezpiecznie zbliżył się do tej granicy a nawet ją przekroczył. Co do ( przechwałek ) to niech ludzie wiedzą czym się zajmuje zawodowo. Zaprojektować porządny zasilacz dużej mocy klasy przemysłowej, czy tez falownik który ma działać lata bez awarii nie jest zadaniem łatwym ani prostym. Kolega natomiast tylko sprzedaje sprzęt. Natomiast ja go projektuje. Więc jak by nie patrzeć moja wiedza i doświadczenie się bardziej liczy. Załóżmy że jakiś mojej konstrukcji zasilacz ma wadę która w ujawnia się w trakcie użytkowania, powiedzmy po roku czy dwóch, ten sprzęt trafia na serwis któremu zalecam wydanie nowego egzemplarza a tamten trafia do mnie, gdzie poddaje go wnikliwej analizie. Takie analizy umożliwiają usunięcie danego problemu lub zaprojektowanie sprzętu mniej awaryjnego. Piszę to ponieważ w wielu przypadkach takich dziwnych usterek powstaje z winy dostawcy podzespołów pomimo wnikliwej kontroli jakości. Być może że w przypadku stacji Jetronix jest podobnie. No ale kolega wypiera się jakoby były takie sytuacje. Jednak tak do niczego nie dojdziemy, niczego nie ulepszymy, tak już musi być. W ten sposób proszę nie dziw się że stacje te cieszą się coraz mniejszą popularnością z powodu dużej awaryjności. Nic na to nie poradzę co ludzie na ten temat piszą a ty swoje pretensje przelewasz nie wiedzieć czemu , na mnie. To o czymś świadczy. Pozdrawiam

Nie słyszałem o urządzeniach w których nie można zawsze czegoś poprawić - no po za pewnie twoimi projektami ale to inna historia. Przechwałki znowu. Natomiast moje filmy zostały nakręcone po to aby pokazać że bez pirometru i nie ma dymu i ognia jak to sugerujesz w sposób nieustanny.

Natomiast to ty wymyślasz jakieś wady które nie istnieją. Proszę o podawanie konkretów. Piszesz że kolegom coś nie działa nie mogą na stacji pracować kupili bubel co sugerujesz. To czekam na konkrety nie wymysły numery seryjne maszyn numery faktur.
    Uważasz ze będziesz kogoś oczerniał bezkarnie ?
    Czekam na konkrety.
    I w dalszym ciągu na przeprosiny odnośnie dymienia i palenia które nie występuje
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Widzę że nadal nie czytasz postów ze zrozumieniem, bo gdzie ja pisze że coś się pali i dymi ? Nie przypominam sobie żebym takie zdanie napisał. Po drugie nie przypominam sobie bym obarczał twoją firmę za sprzedaż wadliwych stacji, bo także nie przypominam sobie bym pisał coś takiego. Natomiast pisałem i przytaczałem inne sprawy. Co do objawów to niestety napisałem prawdę taką jaką mi przekazali i co sam widziałem i wywnioskowałem z objawów usterki. Ponadto cóż nakręć takich filmów ze sto, ta sama stacja i zobaczymy kiedy oraz w jakim czasie jakiś defekt powstanie. Wtedy pogadamy inaczej. Co do pirometru to niestety lepiej sobie sprawdzić od czasu do czasu temperaturę za jego pomocą. Wiele elektroników którzy używają stacji BGA wie dla czego i po co. Uważam ze sprzedając taki sprzęt powinieneś liczyć się z opinią użytkowników i zgłaszać takie wady czy usterki do producenta czy też dostawcy. To zresztą twój obowiązek jako sprzedawcy czy też przedstawiciela firmy. Być może coś poprawią, zmienią czy ulepszą. Na tą chwilę co widać po postach, wciąż negujesz usterki o których piszą użytkownicy, zamiast o tym porozmawiać.
    Co do projektów to wcale się nie przechwalam ale zaprojektowane są na minimum 10lat bezawaryjnej pracy przy pełnym obciążeniu, pod warunkiem oczywiście przestrzegania rezimu instalacyjnego i rezimu przyciągłej pracy dla danego urządzenia czy maszyny.
    maz9
    Poziom 18  
    cooltygrysek napisał:

Kopci i pilnować pirometrem. Zacytowałem. Gdzie w moim filmie kopcenie ?
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    No pewnie masz dym bezdymny :-) Ale tak na serio to zależy jakiej pasty się użyje. Nadal nie rozumiem dlaczego tak uparcie zachwalasz te stację ? Akurat takie ?
    maz9
    Poziom 18  
    No ale niedawno sugerowałeś że dym powstaje od Jetronix eco a teraz stwierdzasz zależność od użytej pasty czy fluxa. To w końcu jak jest ?

Ja nic nie zachwalam. Stacja nie jest wadliwa czy jest bublem jak twierdzisz i wyprowadzam ludzi z błędu w który ty ich wprowadzasz. W tym przydziale cenowym uważam że nie ma lepszej i tym stwierdzeniem mojej tezy bronie uzasadnianiami. Z którymi ty się możesz zgadzać lub nie ale to nie powód do wymyślań i porównywania do sprzętu za przysłowiowy milion czy opowieści na temat linii produkcyjnej Siemensa. A robisz to bo przy podawaniu sprzętu za podobną kasę brakuje Ci argumentów.

To ja pytam dlaczego atakujesz Jetronix eco i dlaczego ciągle sugerujesz jakieś oszustwa z mojej strony ?

Pisałeś coś o lipnych szkoleniach u mnie. To jest kłamstwo i oszustwo z twojej strony bo nie prowadzę żadnych szkoleń !
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Chodzi o to ze zachwalasz stację IR a gardzisz tymi na gorące powietrze. Owszem sprawdziłem u kolegi i niestety przy kilku pastach kopciła. No ale to normalne raczej. Pisałem o szkoleniach nie koniecznie u ciebie. Chociaż jeden znajomy u ciebie miał szkolenie i co ciekawe napisałem o tym pukaniu w układ w końcowej fazie wygrzewania. Pomyłki nie ma bo wskazał twoja firmę w Zawierciu a innej tam nie ma. Tam tez nabył stację. Dobra skończmy te szopki i podajmy sobie wirtualnie ręce bo to jak widzę do niczego nie prowadzi. Niemniej jednak zapraszam do Siemensa lub do mnie prywatnie. Pozdrawiam
    maz9
    Poziom 18  
    Nie prowadzę szkoleń. Pokazuje jak korzystać z urządzenia tak aby po powrocie do siebie klient miał podstawy do samodzielnej pracy. To nie jest żadne szkolenie z zakresu lutowania. A wytłumaczenie obsługi urządzenia
    Takie szkolenia robi np Renex i daje certyfikaty ja nie.

Co do jakiś bubli czy uszkodzeń związanych z softem to trochę to się wzajemnie wyklucza.
    Awaria ? Jaka awaria jeśli w 20 sekund jesteś w stanie wgrać nowy frimware do urządzenia wolny od wad?
    Ile firm na świecie aktualizuje frimware swoich urządzeń Apple czy producenci samochodów jak Audi BMW czy ich produkty to zepsute buble ? Nie, tylko wskazanie że pewne rzeczy można lub trzeba poprawić i tak właśnie robi Jovy Systems poprawia błędy w urządzeniach które wymagają poprawek. Ja to uważam za plus. Podczas użytkowania wychodzą różne rodzaje problemów których nie można było przewidzieć na etapie testów po to jest aktualizacja frimware.
    Dla mnie to plus a nie minus. A podciąganie tego pod usterkę to troszkę naciąganie.

Po co do Ciebie ktoś wozi urządzenia jak dobrze zrozumiałem - skoro ma gwarancję u mnie ?

Co do pukania w układ ... Jakie pukanie ? Tykanie z boku tak jak na filmie żeby pokazać czy układ pływa czy nie. Tykam układy od 1995 roku z boku pincetką w telefonach gsm i serwisanci w moim serwisie też. Nie wiem w czym wielkie halo. Masz płytę, masz topnik, masz gorące powietrze lub coś innego,masz wyjąć układ podnośnikiem lub pincetką czy nawet zwyczajnie wygrzać lut. Co chcesz mi powiedzieć że każdy rwie to na tzw pałę ? ewentualnie wyrywając pady ze ścieżkami ? Sorry ale prawie każdy lekko tyka jeśli nie ma full automatu.
    Zgodzę się zarzucisz mi zaraz że jest termopara to po co tykać. Tak jest mam na uwadze temperaturę z termopary ale
    1 przyzwyczajenie od lat kiedy nie było maszyn z termoparami za grosze
    2 termopara zawsze może być źle położona
    3 termopara przez przypadek może być w trakcie pracy przesunięta
    4 i jeszcze raz przyzwyczajenie i bezpieczeństwo odnośnie wyeliminowania punktów 2 i 3

Aczkolwiek po cynie ja widzę że można "rwać układ" na pałę. Co do tykania jescze to pokazuje ludziom jak wyczuć maszynę żeby sami wiedzieli jak i kiedy topi się cyna pod układem. Czasem zdejmę jakiś element z boku żeby pokazać i coś wytłumaczyć a co z prawidłowym lutowaniem nie ma nic do rzeczy.

Wyjmując kawałki ze zdań z każdego można zrobić idiotę. A ty się tego uczepiłeś a sam nie wiesz dlaczego.

Co do lutowania jakiegoś wymyślnego jakimiś cud problemami. To odpowiem ci tak. Serwisowałem telefony od początku kiedy pierwsze modele sprzedawał plus. Teraz sypiam 6 godzin prowadzę dwie firmy i nie mam zbytnio czasu na serwisowanie laptopów czy tel gsm ale jak mi się coś zepsuje to nie wyrzucam do kosza tylko walczę jak lew z usterką. Z takiego samego powodu z jakiego będąc kilku letnim chłopcem lutowałem TG 50 z odbiorników przenośnych - zwyczajnie dla frajdy bo lubię.

Co do "Chodzi o to ze zachwalasz stację IR a gardzisz tymi na gorące powietrze" nie gardzę ale możesz to sobie tak nazwać.

A dlaczego ? Taka sytuacja masz wylutować malutki filtr w telefonie obok niego masz 5 równie małych. Podczerwienią zrobię to tak ze włączę nagrzeje i wyjmę i założę drugi.

Zaraz się oburzysz pewnie że powietrzem też zmienisz. Tak zgodzę się bo ja też wymieniałem nie mając podczerwieni ale ile się na tym trzeba napie......ć a i tak zdmuchnie się te z boku czasem.Tąsmy aluminiowe, zasłanianie kaptonem, podstawiane blaszki A podczerwienią to bajka na 7 min z wlutowaniem włącznie.

Gniazda w telefonie- no tak cwaniakowałeś że wyjmiesz. No tak nie twierdze że się nie da ale ile trzeba się ....... a podczerwienią z wlutowaniem 7 min czasem może coś trzeba kolbą poprawić w punktach masowych trzymania gniazda. A już wyjęcie z dawcy i przełożenie do drugiego telefonu to bajka. A powietrzem wielkie szanse zniszczenia wyjmowanego gniazda - to też zależy jakiego.

Po za tym sam stwierdź jakie są dysze do urządzeń do 20 tys- to nic nie wnoszące nakładki które nie powodują właściwej cyrkulacji powietrza i to powoduje że to są urządzenia o wiele gorsze od podczerwieni i mniej praktyczne

Niestety w tym przedziale cenowym podczerwień jest lepsza. A 90 procent serwisantów naprawiających zwykły sprzęt pc laptopy czy samochodówkę nie kupi czegoś co będzie odrabiał prze 5 lat za 40 czy 80 tys płacąc dodatkowo kosmiczne kwoty za każda dysze i to jeszcze szarpiąc się z plastikami domowymi metodami.

Jetronix eco jako podczerwień to nie jest urządzenie idealne ale lepszego w zbliżonych kwotach nie znajdziesz. Natomiast RE 8500 to dla mnie urządenie idealne jako zarobkowe. Robisz wszystko nad niczym się nie zastanawiasz a robota idzie a ty liczysz kasę. I śmiem twierdzić że do 20 tys nic lepszego zwyczajnie nie ma

W serwisie używałem podczerwieni jeszcze grubo przed wejściem lead free.
    Mimo że lutowałem telefony powietrzem przez wiele lat dziś uważam że szkoda marnowania czasu na prace przy telefonach takim sposobem. Podobnie uważam z laptopami. Mamy 2016 rok

Co do urządzęń na powietrze.Znajomy kupił od syndyka klika maszyn lutowniczych. Nie będę wymieniał producentów. Jadna z nich oficjalnie kosztuje ok 200 tys mijają już 3 lata jak dzwoni co jakiś czas czy nie załatwię do tego jakiejś chińskiej dyszy bo jedna oryginalna dysza to koszt 8 tys złotych. A mino że ma kilka serwisów rozrzuconych całym po kraju taki zakup jest nieopłacalny ! Maszyna jest nieużywana od zakupu.

Popraw mnie jeśli się mylę w którymś momencie.
    A tak nawiasem wrzucam zdjęci mojego Iphone 5s i to co robi się podczerwienią bez wielkich halo co z powietrzem. Mogę jeszcze nakręcić wymianę złącz gniazd slotów która w podczerwieni nie absorbuje zbyt wiele czasu. A i daje większą pewność że wszystko się powiedzie.

Kiedyś była taki na lot na RE 7500 ze krzywi płyty itp. Prawda była taka że jak ktoś lutował bez namysłu to tak. U mnie się nic nie krzywiło. Jak ktoś używał małych mocy i grzał długo dołem było ok. Ludzie podchwycili fora to co piszą ci kórzy kupili maszyny prost z chin i nie wiedzieli jak obsługiwać. I czytali krzywi pali i co ? Jaka w tym prawda. Ano żadna poz a tą że jak ktoś nie wiedział jak tym pracować to nie miał żadnych szans nic zrobić.

Ludzie pod chwycali tematy typu pali płytę bo ma za niską temperaturę co na logikę się wyklucza. Ja tam robiłem Xboxy i wiele innych płyt i było ok. jak ktoś poczytał fora za mała moc i dawał wszystko na max . To tak miał wyginanie płyt palenie układu. Ale to nie znaczy że coś było zepsute albo że ktoś wyprodukował bubla. I tak poszła opinia po forach że to kanał i masa zdjęć z przeróbkami dolnego podgrzewacza na większy. Co wszystko było bzdurą. Bo każdą maszynę włączając byle jak to dam Ci gwarancję ze zrobisz syf z płytą i układem co nijak się ma do faktycznych możliwości
    .
    Nie pozwolę więc teraz na takie pisanie głupot odnośnie pracy urządzeń które nie do końca pokrywają się z prawdą

Ja wyciągam tym samym te moje wirtulane łapy do Ciebie i proszę abyś nie pisał na temat rzeczy które nie mają miejsca. Forum nie służy do kłótni tylko do wymiany poglądów ale nie będę się biernie przyglądał jeśli rzeczy które piszesz są nieprawdą albo tzw półprawdą.

Nawiasem autor wątku miał się wycofać z tego co napisał kiedy wpadł do mnie tydzień później po zakupy bo też zakrzywił znacząco rzeczywistość. i prosił żebym mu napisał co on ma napisać na forum. Na to odpowiedziałem że to raczej niech sam napisze bo nic nie będę dyktował. Ale jak widać chyba już nie miał czasu w nawale spraw. Takie życie ....

Cooltygrysek !!! U mnie można kupić produkt Jovy Sytems i zwrócić po zakupie nawet używany jeśli nie jesteś zadowolony. Wiem co sprzedaję a klient wie że jak go nabije w butelkę to zgodnie z tym co obiecuję zrobi mi zwrot. To zbyt poważne kwoty żeby mi ktoś chodził i narzekał. nie pozwolę sobie na to.Tym bardziej że chcę aby każdy kto kupuje Jovy Sytems czuł się komfortowo bo na to te urządzenia zasługują. Klient ma kupić sprzęt i zarabiać czasem daje 7 dni czasem więcej na zwrot nawet używanego a w zamian oczekuję opinii. Jak ktoś potrafi zadzwonić i do mnie i powiedzieć Panie kupiłem syf i chce to zwrócić bo albo nie umiem tym pracować albo to bubel albo mi Pan wytłumacz jak mam tym pracować lub po prostu jego oczekiwania są inne. To nie ma problemu. To są drogie urządzenia nie coś za 200 zł Dlatego te historie trochę naciągane.

Także podaje ręce na zgodę i proszę o rzetelne wypowiedzi bez takich bo kolega powiedział koledze i że wszystko się psuje.
    Stacja BGA - Jetronix ECO prod. Jovy systems
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Masz tu troszkę racji ale jeśli ja mówię i piszę ze sytuacja jest taka i inna z awariami bo sam sprawdzałem to tak jest. Nie piszę tego tylko dlatego jak zauważyłeś ( na innych forach piszą ...) tylko stwierdzam rzeczywisty stan rzeczy. Nie żeby się zawiesiła ale to albo wina softu albo proca. Co do opinii tego sprzętu to się zastanawiam sam taka stację testowałem jakoś mnie nie przekonywała, nie widziałem zbytniej różnicy i tak zostało. Może to wina innych tworzyw jakie ja stosuje w Siemensie. Sam grzebałem się w telefonach od czasu plusa cóż to było hmmm Polkomtelu o ile pamiętam ale później niż ty bo od 98. Swoją drogą o szturchanie układów chodziło o to ze podczas stawiania w końcowej fazie wygrzewania ktoś na szkoleniu polecał szturchanie układu żeby lepiej siadł. Bodajże wyszło to z twojej firmy. Takie usłyszałem stanowisko w tej sprawie. Dobrze to zapamiętałem bo się po głowie pukałem, kto tak robi ? O to chodziło z tym pukaniem. Podczas podnoszenie układu to oczywiste, lepiej puknąć niż urwać pady. Co do braku umiejętności obsługi oraz ustawień profili to masz rację. Nie wszyscy wiedza o co chodzi a i tłumaczyć można godzinami i tak co innego zrobią. A potem zdziwko ze płyta uwalona haha. No ale cóż się dziwić młodzież myśli ze wszystko wie. Takie czasy. Może kiedyś wybiorę się do Zawiercia. Będziemy mieli temat. A ja zapraszam do Siemensa chociaż by dla zwiedzenia zakładu i do mnie prywatnie. Pozdro
    maz9
    Poziom 18  
    Jetronix eco porównuje z chinczykami w podobnej cenie jakość plastiku i wykonania i jest przepaść a i sens działania podlega dyskusji. W tej cenie nie ma lepszej stacji bga i nawet plus 1000 czy 2000pln a i te o wiele droższe chińskie też nie podchodzą pod nią nawet. Detronizuje ją dopiero RE-8500. Jetronix eco ma takie czy inne elementy lepiej czy gorzej wykonane a i tak każdy z nich a dosłownie każdy jest lepiej wykonany niż w pro sc i innych typowych chinolach. Nie wiem jak to się ma do porównywania czegoś tam w Siemensie sam przyznasz że to mało logiczne. Co do usterek ja się nie spotkałem po za wymianą softu którą należało zrobić żeby były jakieś nagminne problemy a sam wiem najlepiej skoro to wszystko przychodzi do mnie na serwis. Jednostkowe awarie czy transportowe muszą się zdażyć. A twoja opinia dotyczyła tego iż jest to sprzęt awaryjny. Moim zdaniem za taki sprzęt można uważać coś czego 20% lub więcej ulega awariom a tak nie jest a nie wiem czy jest nawet 1 procent awaryjności.

Jestronix ECO została wyprodukowana po to żeby zdetronizowań taniego chińczyka PRO SC i zdetronizowała bo była jest pod każdy kątem lepsza i tańsza.Słowo Eco znaczy że miała być to maszyna kosztowa podobnie jak PRO SC. Była i jest tania i taki jest jej cel. Materiały są najlepsze jakie mogą być użyte w tej cenie. Okazało się że są lepsze niż w chinczykach i wykonanie elementów też. A doczepić się można do wszystkiego.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    No nie wiem czy lepsza od ZM-R6200 :-) . Może porównujesz inne do klasy cenowej ? Ale tej akurat rzeczonej nie pobije. Dajmy temu spokój. A co do Siemensa to chodziło o to że na automatycznej linii montażowej, płyty wygrzewa się powietrzem a nie IR. Dotyczy to także złącz plastikowych. Dotyczy to każdego rodzaju elektroniki.
    maz9
    Poziom 18  
    Cool tygrysek dam ci nie jeden rodzaj gniazd z telefonu gsm do wylutu z dawcy i przełożenia do drugiego telefonu - ciężka sprawa.
    Tylko podczerwień
    mikrostyki czy sloty na karte sim ..... można by wymieniać
    milqfxp
    Poziom 8  
    Kolego z hotair. Ryży karakanie, nie mający pojęcia o kwestii reballa (nie wliczając chwalenia sie widzą marketingową i strzelającą płytą podczas ściągania układu na moich oczach z pomocą sztabu 17latków których mam nadzieję nie dotykasz w miejscach intymntych szczególnie w nocy....) Ciśniesz ścieme, sprzedajesz towar rózniący się od wystawianego, wałki ciśniesz z paczkami które przychodzą do Ciebie z alliexpress .. (gadane z kurierem czym zajmę się niebawem i lewymi uszkodzeniami które bijesz na papier za marne 100zł dla gościa co dostarcza.. to akurat nagłośnie za kare) walisz po prostu i mam nadzieje że ten post przyniesie jakies jasne informacje na temat twojej dzialalnosci zeby ktos sie inny nie nadzial na kogos takiego jak ty. jest diolut, kocham-basie i inne firmy ktore sa warte polecenia i mimo ze jakos wstawiasz na natea 100 stron ktore reklamuja twoj produkt tak zebys nigdzie indziej nie znalazl opinii na temat tego co sprzedajesz procz tego co sam zrobisz to w koncu wyplewi sie takie szarancze jak Ty i bedzie w tym gronie bga jakas rzetelna informacja na temat tego co jest w obiegu i na czym pracowac.. sciemniaczu!

Dodano po 2 [minuty]:

ps. jak widze "zawiercie" albo 100000 stron jak jetronix-eco sie pojawil "pracuje na niej, jest super. najlepsza na swiecie" z adreseacją twoją z zawiercia to mnie na wymioty chlowie bierze... pierdzielisz glupoty zeby sprzedac a nie masz pojecia czym handlujesz bo plyty skaczą z parapetu z pomoca ministranta. pozdrawiam. )jak po kulki u Ciebie byłem to myślałem że się zesrasz wyskakując zza winkla ... następnym razem spokojnie z papierem...

Dodano po 9 [minuty]:

WYZWANIE KOLEGO!!

Jeżeli znajdzie się osoba która jest zainteresowana kupnem stacji u tego Pana... Oferuję swoją pomoc w jej zakupie pod warunkiem że będę przy zakupie i pomogę dokonać wyboru a Pan wszechwiedzący wykona reballa układu przy naszej obecności *osobiście i potwierdzi swoją wszechwiedze :) (od wielu lat robie wyluty przy wymianie kulek), NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    maz9 napisał:
    Cool tygrysek dam ci nie jeden rodzaj gniazd z telefonu gsm do wylutu z dawcy i przełożenia do drugiego telefonu - ciężka sprawa.
    Tylko podczerwień

No proszę cię jakoś daje sobie radę z telefonami komórkowymi i zwykłym HOTAIR'em i nic się nie topi. A w razie czego to lutownicą kolbową sobie też poradzę ot kwestia odpowiedniej wprawy wiedzy i doświadczenia. Powietrzem pracowałem jeszcze za czasów kiedy o stacjach BGA nie myślano w kraju a co dopiero IR. Jak wspomniałem w Siemensie gdzie pracuję jakoś płyty wygrzewa się przy produkcji powietrzem a nie IR a dodam ze jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych i w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna na świecie.

milqfxp napisał:
    jak po kulki u Ciebie byłem to myślałem że się zesrasz wyskakując zza winkla ... następnym razem spokojnie z papierem...

Hahaha świetny tekst. Ale może nie przesadzajmy za bardzo :-) Ale jak by nie patrzeć to też się podobnych tekstów nasłuchałem, naczytałem... et cetera. Wkurza mnie zachwalanie czegoś czego do końca się nie rozumie. Nie wspominając o pokazach a też na żywca widziałem...

milqfxp napisał:
    Jeżeli znajdzie się osoba która jest zainteresowana kupnem stacji u tego Pana... Oferuję swoją pomoc w jej zakupie pod warunkiem że będę przy zakupie i pomogę dokonać wyboru a Pan wszechwiedzący wykona reballa układu przy naszej obecności *osobiście i potwierdzi swoją wszechwiedze :) (od wielu lat robie wyluty przy wymianie kulek), NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ

Brawo. Też to chciałem zaproponować. Trzeba dodać żeby na działającej płycie zrobić pokaz BGA i po kazać że działa. A jeszcze lepiej zrobić go kilku krotnie, tak dla pewności :-) I nie przesadzam bo gdy swoją stacje testowałem to powtarzalność na jednej płycie i jednym układem o ile pamiętam 7czy 8 razy. Proszę to przebić a to przecież nie czyste IR.

Pozdrawiam.
    milqfxp
    Poziom 8  
    "kolega" z hotair pokazy prezentuje tylko komuś kto nie ma zielonego pojęcia w temacie dlatego tez przekazując swoją "wiedzę" jest troszkę bardziej wiarygodny niż w zestawieniu z kimś pracującym w branży i wypada super a przy okazji coś z sit albo zestawu za jedyne 1299zł dopcha do stacji.. Dlatego też wypiera się w robieniu jakichkolwiek szkoleń bo sam zdaje sobie sprawę z posiadanej wiedzy (prócz tej sprzedażowej w którą nie wątpię w żadnym względzie...) nie mając pojęcia prócz marketingowego. Długo można opowiadać na temat tej firmy. Zanim się w sprzedaży pojawią produkty które importują, są w stanie wykupić xx domen, założyć trefne strony na temat produktów, chwalić w niebogłosy i pisząc o swojej wyłączności na sprzedaż... dobry myk w kwestii sprzedaży. Szczerze to nie przyszedł mi do głowy taki patent na sprzedaż na jaki wpadł Bóg marketingu z zawiercia :)
    maz9
    Poziom 18  
    milqfxp napisał:
    "kolega" z hotair pokazy prezentuje tylko komuś kto nie ma zielonego pojęcia w temacie dlatego tez przekazując swoją "wiedzę" jest troszkę bardziej wiarygodny niż w zestawieniu z kimś pracującym w branży i wypada super a przy okazji coś z sit albo zestawu za jedyne 1299zł dopcha do stacji.. Dlatego też wypiera się w robieniu jakichkolwiek szkoleń bo sam zdaje sobie sprawę z posiadanej wiedzy (prócz tej sprzedażowej w którą nie wątpię w żadnym względzie...) nie mając pojęcia prócz marketingowego. Długo można opowiadać na temat tej firmy. Zanim się w sprzedaży pojawią produkty które importują, są w stanie wykupić xx domen, założyć trefne strony na temat produktów, chwalić w niebogłosy i pisząc o swojej wyłączności na sprzedaż... dobry myk w kwestii sprzedaży. Szczerze to nie przyszedł mi do głowy taki patent na sprzedaż na jaki wpadł Bóg marketingu z zawiercia :)

Przypomnę Panu z Sosnowca rozmowę przed moim komisem kiedy odbierał Pan po raz kolejny zamówiony sprzęt -jakieś akcesoria do lutowania. Przepraszał Pan za stworzenie tego wątku i napisanie nieprawdy. Obiecał Pan coś dopisać w wątku żeby wyprostować temat nawet powiedział Pan żebym to ja Panu podyktował co Pan ma napisać na elektrodzie na co odpowiedziałem stanowczo że tego robił nie będę że sam się Pan musi ustosunkować do głupot które Pan napisał. A wszystko Pan zgonił na wspólnika

A teraz jak to było
    Pojawił się Pan w firmie ze wspólnikiem jak go Pan nazwał. Powiedziałem że tego urządzenia nie mogę sprzedać bo dostaliśmy je pierwszy razi to przed chwilą i nie mam pojęcia jak je obsługiwać. Pan powiedział że musi kupić bo ostatni dzień na dotację !!!! Włączyłem przy Panu pierwszy raz urządzenie rozkminiałem o co chodzi a że jest przejrzyste tłumaczyłem zaraz co i jak. Pan w tym czasie ok 10min wychodził Pan na papieroska kilka razy. Nie wspomnę że każda rozmowa-objaśnienie była przez Pana przerywana. Albo był Pan pod wpływem narkotyków albo wypił Pan 20 filiżanek bardzo mocnej kawy a może Redbulle - tego nie wiem zachowanie było osoby nadpobudliwej która nie mogła się skupić na rozmowie a zadając pytanie nie czekała nawet na odpowiedź i zadawała kolejne albo wychodziła na papierosa na co wspólnik rozkładał ręce. Nie mnie oceniać czym spowodowane jest Pańskie zachowanie może to być styl bycia lub choroba może Panu nawet teraz nieumyślnie ubliżam teraz czego nie chcę robić ale opisuje tylko fakty a takie one są.

Wracając do opisu. Kupił Pan pełno rzeczy można śmiało stwierdzić bez zastanowienia a już na pewno nie słuchając moich porad i uwag co do doboru akcesorii. Stwierdził Pan w pewnej chwili że się Panu śpieszy i musicie jechać a że nie objaśniłem do końca o co chodzi z pracą na maszynie bo sam się tego uczyłem w tym momencie to zaproponowałem żeby Pan podjechał z maszyną w wolnym czasie albo kiedy będę w posiadaniu maszyn i zaznajomię się z urządzeniem wytłumaczę co i jak wylutować.

Podsumuje to co napisałem. Nic Pan nie słuchał co się mówi, była Pan maksymalnie podniecony nadpobudliwy, kupował Pan wszystko co było na jakieś kartce mimo że odradzałem i proponowałem co innego. Musiał Pan kupić lutownice bo dotacja ostani dzień.

Robił Pan zakupy w firmie wielokrotnie i Pana wspólnik także po tym jak rozstaliście się. Skoro moja firma jest taka zła to po co Pan u mnie robił zakupy przez ponad rok a może o wiele dłużej ? I to co za tym idzie po kłamliwym wpisie na elektrodzie ?

Przez ten czas proponowałem że pokaże jak pracować maszyną a Pan nigdy nie miał czasu śpieszyło się Panu a potem Pan mówił że robota idzie świetnie i nie trzeba a nie wspomnę o rozmowie przed moim komisem kiedy odbierał Pan kulki i topniki. Nie wspomnę także że po kilku tygodniach był Pan ze zdewastowaną lutownicą na gorące powietrze z rozkręconą obudową połamanymi plastikami wręcz rozsypaną w rękach która Pan chciał wymienić na inna bo się okazało że nie tą Pan chciał wtedy kupić. Wtedy także rzuciłem propozycje wspólnego lutowania na Jetronixie który stał wyjęty i uruchomiony. Pan wtedy równie podniecony, nabuzowany stwierdził ze nie bo się śpieszy.

I to nie Pana wspólnik napisał ten post tylko Pan bo to widać po sposobie pisania. Co do szkoleń to gdyby Pan nie wychodził co chwila na papieroska i nie zasypywał mnie masą pytań to wiedziałby Pan że ne prowadzę szkoleń ale pokazuje jedynie jak działa maszyna, jak ją obsługiwać tak aby po wyjechaniu można było nią pracować. Z czego na swoje życzenie Pan zrezygnował.

Pana wypowiedzi nie są merytoryczne rzuca Pan ogólniki do których nie można się ustosunkować bo nie ma do czego. Jedyny cel to jest rzucenie zakłamanego obrazu przez obczernianie mnie i też za bardzo nie wiem za co. Zresztą podobnie Pan obczernił swojego wspólnika zrzucając w jednym zdaniu odpowiedzialność za założenie tematu na elektrodzie na niego bo on jest taki i siaki a następnie że Pan poprawi ten temat.
    milqfxp
    Poziom 8  
    Cytat:
    Przypomnę Panu z Sosnowca rozmowę przed moim komisem kiedy odbierał Pan po raz kolejny zamówiony sprzęt -jakieś akcesoria do lutowania. Przepraszał Pan za stworzenie tego wątku i napisanie nieprawdy. Obiecał Pan coś dopisać w wątku żeby wyprostować temat nawet powiedział Pan żebym to ja Panu podyktował co Pan ma napisać na elektrodzie na co odpowiedziałem stanowczo że tego robił nie będę że sam się Pan musi ustosunkować do głupot które Pan napisał. A wszystko Pan zgonił na wspólnika

O żesz w morde, to żeś chłopie taką poezję wystukał ze Tuwim mógłby brać lekcje :)
    Nie Sosnowca a z Dąbrowy Górniczej.. nie masz się czym przejmować. Prócz prostaty w tym wieku także pamięć dokucza.. Odbierałem kulki 0,4 (akurat brakło a klient gonił.. pamiętam jakby to było wczoraj:) ) Nie przepraszałem za stworzenie wątku a z tego co doskonale pamiętam to Pan wielce mnie prosił o sprostowanie tematu i napisanie czegoś dobrego bo podobno zaniżyłem sprzedaż pisząc PRAWDE, włączając w to waszą niewiedze oraz inne kwestie które opisywać mógłbym po kres elektrody... Jaki związek z tematem miał wspólnik prócz tego że po uprzednim moim telefonie do Pana z zapytaniem o kupno stacji, nie chciał Pan jej sprzedać bo nie wiedział Pan kompletnie nic na jej temat a nawet problem mieliście na miejscu żeby ją złożyc a kiedy godzine później mój "wspólnik" zadzwonił do Pana z zapytaniem o tą sama stację, kolega udając zupelnego laika chcącego wydać pieniądze, Pan umówił się z nim za pare godzin na firmie i pędząc swoim orszakiem na ostatnią chwilę składał pan owy sprzęt?

BYYYZYDURY Pan teraż żeni. Z wiekiem człowiek sie kurczy.

Cytat:
    Wracając do opisu. Kupił Pan pełno rzeczy można śmiało stwierdzić bez zastanowienia a już na pewno nie słuchając moich porad i uwag co do doboru akcesorii. Stwierdził Pan w pewnej chwili że się Panu śpieszy i musicie jechać a że nie objaśniłem do końca o co chodzi z pracą na maszynie bo sam się tego uczyłem w tym momencie to zaproponowałem żeby Pan podjechał z maszyną w wolnym czasie albo kiedy będę w posiadaniu maszyn i zaznajomię się z urządzeniem wytłumaczę co i jak wylutować.

w kwestii zakupu np hotaira do którego kolego bijesz.. rzeczywiście. Zgadzam się w kwestii wyboru aczkolwiek, nadmuch mimo że był w pozyci minimalnej zbyt duży żeby mógł sprawnie wlutować kulki na układ, Pan ciągle wychodził z założenia że hotem kulek się nie stawia a jedynie na stacji bga jedynej możliwej opcji służacej dote czynności.. w efekcie miałem zbyt mocnego hota którego wykorzystywałem w innych celach.. ZWRACAM HONOR! :)
    Co do obsługi stacji to gdyby przyjechał na tamten czas ktoś mający szerszą wiedzę w zakresie BGA i stacji, proszę mi wierzyć ze przeż te lata nie strzeliło mi tyle płyt głównych co na Pana wspaniałej prezentacji trwającej 2h gdzie ręcznie tworzyliście wypociny profili... NIE MIELIŚCIE ŻADNEGO POJĘCIA NA TEMAT OBSŁUGI, WYKONANIA PRAWIDŁOWO REBALLINGU - takiego gdzie po wylucie, wlucie płyta jeszcze działa i wygląda w miare prosto.... I jak mniemam nadal macie perfekcyjne jedynie zdolności marketingowe. Na targu zdobylibyście złoto... targu drobiu :/
    Pamięta Pan sytuacje kiedy próbował Pan bez pomocy ministrantów postawić kulki na układzie? :DDDD jeju.. do dzisiaj w gronie znajomych towarzyszy mi to jako jedna z niewielu tak zabawnych anegdotek :))) Koń parska śmiechem:) Koń, jamnik i chomik w klatce :)

Cytat:
    Robił Pan zakupy w firmie wielokrotnie i Pana wspólnik także po tym jak rozstaliście się. Skoro moja firma jest taka zła to po co Pan u mnie robił zakupy przez ponad rok a może o wiele dłużej ? I to co za tym idzie po kłamliwym wpisie na elektrodzie ?

Po co robiłem zakupy? a gdzie kurde bliżej niż u Pana kupie topnik,cyne czy kulki? taniej wychodziło podjechać niż na allegro zamawiać :) te produkty akurat są u Pana w pompke.

Jeszcze raz podkreślam że kłamliwy to jest chyba Pan. Proszę mi wytknąć te moje kłamstwa które niby nie zawierają prawdy ... chętnie się ustosunkuje.. Pan kłamie nawet jak się pomyli..

Co kłamliwego jest w poście? nic .. dlaczego? piszę Pan kłamliwy a gdzie jakieś przytoczenie faktu który mógłby się nie pokrywać z prawdą? brak.. każdy kto pracuje, pracował na tej stacji w 100% potwierdzi autentyczność.. chyba że podstawi Pan kolejnego typa albo 27 konto na elektrodzie wychwalające zalety (na tą chwilę ma ich sporo...)

Cytat:
    Przez ten czas proponowałem że pokaże jak pracować maszyną a Pan nigdy nie miał czasu śpieszyło się Panu a potem Pan mówił że robota idzie świetnie i nie trzeba a nie wspomnę o rozmowie przed moim komisem kiedy odbierał Pan kulki i topniki. Nie wspomnę także że po kilku tygodniach był Pan ze zdewastowaną lutownicą na gorące powietrze z rozkręconą obudową połamanymi plastikami wręcz rozsypaną w rękach która Pan chciał wymienić na inna bo się okazało że nie tą Pan chciał wtedy kupić. Wtedy także rzuciłem propozycje wspólnego lutowania na Jetronixie który stał wyjęty i uruchomiony. Pan wtedy równie podniecony, nabuzowany stwierdził ze nie bo się śpieszy.

Po tym co widziałem jak wyprawiacie sabat na tej stacji proszę mi wierzyć że wystarczyło mi pare minut by ocenić że nie jesteście w stanie labradora robić kupę na dworze nie wspominając już o kwestii obsługi tej stacji.. w ten czas spędzając przy niej mozolne dni żeby ją ogarnąc samemu... byłem (nie wywyższając się ... po prostu wy byliście dupy) o kilometr przed wami.. Pamięta Pan jak z dobrej woli zadzwoniłem Pana poinformować o pojawieniu się profili do maszyny na oficjalnej stronie jovy? prawie wskoczył mi Pan przez słuchawke do serwisu.... Zapewne miał Pan wtedy to 1000zł na sztuce więcej przed oczami o które podniósł Pan cene kiedy tylko pojawił sie jakikolwiek support .... oj JESTEŚCIE ŚWIETNYMI MARKETINGOWCAMI co będę powtarzał (świadczy o tym nawet ten post który Pan wyskrobał).

Cytat:
    rzuciłem propozycje wspólnego lutowania na Jetronixie

Po tym co widziałem, ohhhh.. jak ja Pana lubie.... :)

Cytat:
    I to nie Pana wspólnik napisał ten post tylko Pan bo to widać po sposobie pisania. Co do szkoleń to gdyby Pan nie wychodził co chwila na papieroska i nie zasypywał mnie masą pytań to wiedziałby Pan że ne prowadzę szkoleń ale pokazuje jedynie jak działa maszyna, jak ją obsługiwać tak aby po wyjechaniu można było nią pracować. Z czego na swoje życzenie Pan zrezygnował.

Dlaczego miałbym twierdzić że to nie ja pisałem ten post? nigdy nie zaprzeczałem i nie twierdziłem że to nie ja.. nie rozumiem skąd takie ustalenie. JEstem jedynym twórcą tych wypocin. Potwierdzam i nigdy nie zaprzeczałem..

Miło mi że w końcu stwierdzamy fakty co do obsługi stacji a nie nauki prawidłowej pracy. Tu się włącza, tu jest START, STOP, NAWIEW.

Kawałek wyżej pisał Pan o propozycji wspólnej pracy na stacji, nauce itd... ojjj.. gubisz się chłopie.

Cytat:
    Pana wypowiedzi nie są merytoryczne rzuca Pan ogólniki do których nie można się ustosunkować bo nie ma do czego. Jedyny cel to jest rzucenie zakłamanego obrazu przez obczernianie mnie i też za bardzo nie wiem za co. Zresztą podobnie Pan obczernił swojego wspólnika zrzucając w jednym zdaniu odpowiedzialność za założenie tematu na elektrodzie na niego bo on jest taki i siaki a następnie że Pan poprawi ten temat.

Tego nie będe komentował. Poprzednie wystarczy chyba by podkreślić całość..

ps. nie wiem o jakiej dotacji Pan opowiada ale z tego co kojarzę to my żadnej dotacji nie braliśmy :))) kolejna gafa kolego.. nawet mi faktury Pan nie wypisał :) miało być że w razie czego później ... i niedoczekanie.

lecytyne sobie proszę kupić. Apteka za rogiem (zaraz obok winkla za którym się lubimy przyczaić:) )

THE END
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Oj oj w ostatnim czasie pozwoliłem odwiedzić sobie firmę z " Zawiercia " tak z ciekawości, to co tam słyszałem i widziałem osobiście, cały ten cyrk z zachwalaniem stacji Jovy to wyglądało podobnie jak opisujesz. Ugryzłem się w język by klientowi tego pana nie powiedzieć zdania lub dwóch na jego temat.
  • Pomocny post
    maz9
    Poziom 18  
    cooltygrysek napisał:
    Oj oj w ostatnim czasie pozwoliłem odwiedzić sobie firmę z " Zawiercia " tak z ciekawości, to co tam słyszałem i widziałem osobiście, cały ten cyrk z zachwalaniem stacji Jovy to wyglądało podobnie jak opisujesz. Ugryzłem się w język by klientowi tego pana nie powiedzieć zdania lub dwóch na jego temat.

Wydawało mi się że zakończyliśmy temat gdy poprosiłem cię o rzeczowe wypowiedzi bo pisałeś jakiejś awaryjności rozumiem że ponad przeciętnej. Spuściłeś z tonu teraz znowu zaczynasz pisać sloganami. Oceniasz mnie firmę czy konkretnie sprzęt bo się gubię. Zacząłeś od psujących się nagminnie urządzeń Ja wiem że wszystko jest na nie. Ale o co Ci chodzi. co do sprzętu chyba wytłumaczyłem że nie ma jakiejś ponad przeciętnej awaryjności którą usilnie sugerowałeś a teraz o co Ci chodzi ?

milqfxp - nadmienię że świetnie każdy Cie pamięta jesteś dość specyficzny - nawet jak na pisanie.
    zacytuję jedynie

milqfxp napisał:
    machina jak dla mnie - zupełnego laika w chwili kiedy ją przywiozłem.. ciężka do opanowania.. profile okrutnie ciężko było wybadać, żeby bez stresu położyć sprzęt klienta.. mimo, że kilka osób pracujących na pro sc i jovy re-7500, próbowało jakoś okiełznać to i tak z marnymi skutkami.. aż ... :) jovy wrzuciło na stronę profile przygotowane dla niej i szczerze jestem na tyle miło zaskoczony współpracą, że polecam... chociaż (zawsze jest jakieś ale) - po 3 tygodniach, jak włączę lampkę, temperatura pierwszej termopary spada o 5 stopni, nie wiedzieć dlaczego ... kolejny minus na który zasługuje, trzeba kombinować zeby sobie drugą termoparę przymocować w jakiś sposób bo nie ma żadnego gotowego uchwytu.. i z tego co widziałem przy innych sztukach tego modelu, chwilami przy grzaniu warczy jakby było gdzieś zwarcie.. dziwne aczkolwiek do przyjęcia :)

Pozdrawiam

W tym wątku jest film który obnaża dokładnie to co jest zacytowane a napisane przez ciebie
    Co do do reszty nie będę się odnosił do tego co piszesz bo jeszcze wprowadzę kogoś w wątpliwości.
    Nie zamierzam na tym poziomie dyskutować
    milqfxp
    Poziom 8  
    Śmiech na sali. Co miałem już napisać i przede wszystkim opisać jest już powiedziane.. Jesteście dobrym importerem produktów z Chin i tylko tyle. Pojęcia o tym co sprzedajecie macie ale jedynie w teorii. Nie można wam zarzucić że ceny macie złe bo są bardzo dobre ale za szkolenia na się nie macie co zabierać. Szczególnie Pan wszechwiedzący a jednocześnie mający najmniej pojęcia prezes. Życzę Wam jedynie klientów pracujących w zawodzie i takich którzy wiedzą co chcą kupić. Niech omijają Was szerokim łukiem Co którzy są nieobeznani bo strach pomyśleć co i wciśnięcie... Pozdrawiam
    maz9
    Poziom 18  
    A szkolił Pana ktoś u mnie? Na jaki temat było szkolenie?
    RitterX
    Poziom 36  
    Koledzy, szanujmy swój czas i szanujmy siebie. Przebrnąłem przez cały wątek i średnio to wygląda. Postarajmy się to jakoś uporządkować.
    1. Nie ma urządzeń uniwersalnych. Dlatego nikt nie pracuje z samym IRed-em albo HA bez posiadania lutownicy kolbowej.
    2. Doświadczenie jest jak "trzecia ręka". Co nie oznacza, że nie ma "wspólnych" metod np. poprawnego stawiania BGA na miejscu tak by to działało i to nie przez chwilę.
    3. Moc podgrzewacza, jego pole, rozkład temperatur na nim ma znaczenie.
    4. Dezawuowanie HA nie ma specjalnie sensu, tak działają przemysłowe stacje lutownicze.
    5. Moc w HA ma znaczenie. Dlatego popularne HA 700W to jedno a nieco mniej popularne HA 1kW to drugie. Jeszcze więcej, odpada np. problem zdmuchiwania elementów a także jest łatwiej szybciej podnieść temperaturę wielowarstwowego PCB z dużymi masami będącymi jednocześnie elementami ciepłowodu w układach.
    6. Rozkład temperatur z górnego promiennika IRed, jak promieniuje, ma zasadnicze znaczenie dla poprawnego procesu lutowania i tutaj HA z profilowymi dyszami wydaje się często lepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego co lutujemy?
    7. Jeden potrzebuje stacji za 4tyś. a drugi za 40tyś. Skoro oba typy stacji zaistniały na rynku to znaczy, że ktoś je kupuje. To znowu oznacza, że muszą być warte swojej ceny, amortyzacja oraz czymś się różnią? Dodam od siebie, że to byłaby najbardziej wartościowa przyczyna i cel sporu. Póki co ciężko to wyczytać.
    8. Trzeba umieć przedstawić stację za 4 tyś. nie jak stację za 40 tyś. ale właśnie jako taką za 4 tyś. pisząc o znanych jej niedomaganiach. To jest dosyć zamknięte środowisko i wieści szybko się rozchodzą. Nie ma sensu brnąć "w slajdy".
    9. Jak ktoś poddaje w wątpliwość jakość szkoleń i tego co w ich czasie przyswoił to warto dokładniej się temu przyjrzeć. Tu nie musi chodzić o merytorykę ale o sposób podania wiedzy. Choć o merytorykę także gdyż procesy lutowania mocno podążają za rynkiem układów a takiego wysypu "wynalazków" obudów dawno nie widziałem.
    10. Mniej udowadniania sobie czegoś a więcej konkretnych opisów.