Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius SW-HF5.1 6000 - podłączenie do PC

per0szka 29 Mar 2013 10:08 4167 3
  • #1 29 Mar 2013 10:08
    per0szka
    Poziom 1  

Dzień dobry.

Kupiłem zestaw głośników jak w tytule (Genius SW-HF5.1 6000) i próbowałem podłączyć do PC (Laptop HP Pavilion DV7 1170US) dodam, iż korzystam z systemu Windows 8 64x Pro, karta dźwiękowa jest zintegrowana, sterowniki do karty IDT High Definition Audio, jednak po podłączeniu głośników do 3 gniazd (FRONT, CENTER/ SUB, REAR) nie słyszę dźwięku z 2 głośników Rear, a w opcji konfiguracji głośników mam tylko opcje stereo do wyboru:

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vi...definition-sound-and-music-from-your-computer

Pod tym linkiem zamieszczam obrazek (1 od góry) który przedstawia wszystkie opcje do wyboru (ja posiadam tylko opcje stereo).

W specyfikacji karty jest podane (W szczegółowych informacjach we właściwości karty w kategorii "Wersja logo w niższej rozdzielczości" jest opisane 5.1 - nie wiem czy to znaczy, iż karta obsługuje dźwięk 5.1, wyczytałem iż tak to się weryfikuje).

Moje pytanie brzmi:
    czy to może być problem samej zintegrowanej karty dźwiękowej (nie obsługuję 5.1) czy też sterowników oraz/ lub systemu?

Przepraszam za pisanie elaboratu, chciałem zamieścić jak najwięcej informacji które byłyby pomocne w rozwiązaniu problemu,
    proszę także o wyrozumiałość, nie jestem specjalistą od sprzętu audio lecz przeciętnym użytkownikiem który chce posłuchać muzyki.

Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 31 Mar 2013 17:48
    Rafał87xc
    Poziom 10  

te ustawienia z linka to są systemowe, pobaw się w ustawieniach od sterownika karty.
    tez mam IDT i najpierw w panelu sterowania od karty musisz wybrać co masz podpięte do 3 gniazd jack, bo mogą tam być podpięte głosniki, mikrofon, wejście liniowe, wiec musisz najpierw do gniazd przypisać że masz podpięte głośniki, a właśnie standardowo wykrywa że zamiast tylne głosniki jest podpięte wejście liniowe i prawdopodobnie dlatego nie gra Ci tył.
    nie wiem jak jest w windowsie 8 ale w 7ce ustawienia te są w: panel sterowania -> panel sterowania IDT Audio

1
  • #3 01 Kwi 2013 23:44
    Disconect
    Poziom 13  

per0szka napisał:
    Moje pytanie brzmi:
    czy to może być problem samej zintegrowanej karty dźwiękowej (nie obsługuję 5.1) czy też sterowników oraz/ lub systemu?

Dokładnie tak będzie problem w tym ze karta w PC może obsłużyć tylko 2 kanały , po wpięciu z zestawu Genius zielonej wtyczki będą Ci grały tylko frontowe głośniki
    Aby wykorzystać w pełni zestaw do filmów (5.1) bo muzyka brzmi beznadziejnie w tym systemie pozostaje Ci kupno zewnętrznej karty dźwiękowej na „USB”
    Genius SW-HF5.1 6000 - podłączenie do PC

0
  • #4 02 Kwi 2013 00:28
    vanissh
    Poziom 22  

Muzyka w 99% (a może nawet 99,99%) jest nagrywana w systemie stereo, i tak też twoja konfiguracja ją odtwarza. Nie ma w tym nic dziwnego ani niepokojącego, że Rear ani Center jest niemy. Nie wiem na ile masz rozbudowane sterowniki do tej karty, ale jak kiedyś podobnej konfiguracji używałem (znaczy 5.1), żeby uruchomić sateliy trzeba było "odptaszkować" dublowanie stereo (na Creative Audigy). Czy działa Ci karta w 5.1 sprawdź na jakimś pliku DTS albo z oryginału czegokolwiek zapisanego w 5.1.

1