Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Stihl lub Makita - którą wybrać?

29 Mar 2013 11:33 22035 4
 • Poziom 1  
  Witam, chcę kupić pilarkę Stihl lub Makita, którą wybrać
  Chcę zakupić pilarkę 3 KM, do tej pory posiadałem Stihla, symbol 023. Pilarka pracowała w różnych warunkach 14 lat bez jakichkolwiek problemów, lecz pożyczyłem sąsiadowi i zalał świece i nie dokręcił świecy, i wyrwało gwint w cylindrze, naprawiłem to i pracuje dalej, lecz chcę zakupić nową. Zastanawiam się nad Makita lub Stihl z większą przewagą na Makita z powodu takiego, że słyszałem opinie, że nowe pilarki Stihl to nie to co kiedyś, po prostu się psują. Makita nie jest tak dobrze znana, lecz ponoć jest dobra, co mi powiecie??
 • Poziom 29  
  Posiadam stihl ms 231 (2,7 KM ) od prawie 1.5 roku, no i powiem iż nie miałem z nią do tej pory żadnych kłopotów i awarii. Piła jest często używana i nie prawdą jest
  krzysztofmen napisał:
  że nowe pilarki Stihl to nie to co kiedyś, po prostu się psują.
  .
  Wcześniej miałem ponad 15 lad pilarkę Jonseder 535 lecz poleciał wał. Najbardziej psują się pseudo stihle, sprzedawane, nazwijmy to przez takich cwanych handlarzy co to pukają do drzwi i twierdzą że to promocja.Nie jedną osobę tak nabrali.Piła taka przetnie kilka pieńki i dosłownie nadaje się na złom.
 • Poziom 10  
  stihl-ms260 można jeszcze dostać -niezniszczalna
 • Poziom 15  
  Cześć. Pilarka spalinowa Stihl MS 231 jest bardzo dobra. Moc 2,7KM, prowadnica 35cm też spokojnie daje radę. Maszyna jest już kilka lat na rynku więc jest przetestowana. Ewentualnie możesz popatrzeć na mocniejszą Stihl MS 251 też bardzo dobry model. Nie miałem do czynienia w praktyce ze spalinówkami Makity więc bezpośredniego porównania nie mam ale MS 231 i MS 251 ciąłem /mają znajomi/ i mogę polecić.
 • Poziom 31  
  Za te same pieniądze co ms251 będziesz miał makite z metalowym karterem sinika i z łańcuchem o podziałce 3,25.