Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: ALNET czy NOVUS ? -

29 Mar 2013 12:49 4074 13
  • Poziom 14  
    Witam,

Chciałbym się poradzić w takim temacie
    Monitoring IP, 8 kamer 2Mpix, podgląd z zewnątrz i na urządzenia mobilne typu tablet, telefon.

Rozważam dwie możliwości oprogramowanie ALNET albo rozwiązanie NOVUS-a.
    Wybór tylko pomiędzy tymi dwoma. Cena nie gra tu głównej roli - pierwszeństwo mają zalety techniczne, możliwości, walory użytkowe, stabilność.
    Prośba o opinie osób, które miały do czynienia i z jednym i z drugim rozwiązaniem.
    Szukam wad i zalet jednego i drugiego rozwiązania.
    Dziękuje za podpowiedzi.
    dgpx
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Pytanie z takich: Wolicie rosół czy pomidorówkę? Którą się lepiej je widelcem?

- Proponuję edytować temat - bez błędów w pisowni producenta...
    - Tablet, telefon... Konkretny model, czy będzie używanych pięćdziesiąt różnych modeli? Na marginesie - tu Alnet jest zapewne bardziej elastyczny.
    - Zalety techniczne - a na jakich Ci zależy przy 8 kamerach?
    - Możliwości, walory użytkowe, wady, zalety - j.w. (NMS jest zintegrowany z niektórymi innymi elektronicznymi systemami zabezpieczeń: z Polonem, DSC, Kantechem; Alnet integruje wiele lamer różnych producentów - może Ci o to chodzi...)
    - Stabilność - to już chyba mało zależy od tych oprogramowań, a bardziej od hardware'u.
    Masz do wyboru 2 odmienne rozwiązania.

Wybierając ALNET, wybierasz potężne narzędzie, soft na komputerze - którym możesz zrobić bardzo wiele.... albo też po prostu nagrywać z detekcji ruchu - obraz z kamer IP. Kosztowo wychodzi drożej (komputer), no i poczujesz to jak skoczy ci rachunek za prąd.
    Natomiast możesz podłaczać sobie kamery jakie chcesz - na rynku zawsze pojawiają się nowości - wg mnie rozwiązanie przyszłościowe.

Natomiast w novusie masz wszystko, kamery, rejestratory i soft... natomiast do tego softu w większości wypadków podłączysz tylko kamery novusa (nie jest to oprogramowanie tak rozwijane jak alnet). Rejestratory pobierają mało prądu.

Jeżeli chcesz nagrywać tylko z detekcji ruchu - no to bierz novusa.
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    Soft Novusa też można uruchomić na PC, dużą zaletą jest to, że jest darmowy - wadą, że współpracuje tylko z kamerami Novusa
  • Poziom 25  
    Dla autora wątku (przy założeniu że kamery też będą Novus`a) to najlepiej najpierw sprawdzić ich program a jeśli nie spełni jego oczekiwań kupić licencję na ALNET ;)
  • Poziom 14  
    Witam,
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi. Zdecydowałem się na założenie tego tematu, ponieważ nie znam wogóle rozwiązania firmy NOVUS a rozwiązanie firmy ALNET widziałem w "akcji' na prezentacji.Sporo da się wyczytać z kart informacyjnych obu produktów. Mam natomiast kilka pytań:

1. Czy w oprogramowaniu firmy Novus są narzędzia wspierające sterowanie wyjściami/wejściami cyfrowymi kamer ? np: klikam na ikonkę na ekranie i klika przekaźnik podłączony do kamery
    2. Czy oprogramowanie firmy Novus zapewnia zintegrowanie kamer IP z analogami ? np: w ALNECIE można dołożyć karty przechwytujące obraz z analogów
    3. Czy w oprogramowaniu firmy Novus jest opcja, aby mając monitoring w mieście A i w mieście B można było podglądać obraz w mieście C na jednej aplikacji z obu lokalizacji (albo w przeglądarce)

dziękuję za podpowiedzi
    dgpx
    Trochę "liznąłem" NMS-a, a więc (zacznę od końca):
    3. Tak. Możesz nawet dodać miasto C ;). Dowolny klient może łączyć się z dowolnymi serwerami jednocześnie. Domyślnie w przypadku połączenia w trybie pełnoekranowym klient pobiera strumień główny z kamery (łącząc się z kamerą poprzez serwer, a nie bezpośrednio), a w trybie podziału -strumień pomocniczy.
    2. Z tego, co wiem, to Novus zrezygnował z kart przechwytujących wideo - NMS jest zintegrowany z rejestratorami serii B (zatem rejestratory serii B służą jako kodery 4, 8 lub 16-kanałowe; rejestratory nie muszą być wyposażone w dyski, jeśli strumienie wideo będą zapisywane na serwerze NMS).
    1. Tak, można sterować wyjściami kamer - nie pamiętam w jaki sposób (może tych sposobów być jednak kilka).
  • Poziom 20  
    Mam porównanie NMS-a i ALNETU, jeżeli cena nie gra roli bierz ALNET. Zainwestuj tylko w dobry komputer.

• Poziom 25  
    Zalecam ALNET - bardzo ważna zaleta (nie jesteś zdany na produkty wyłącznie NOVUS'A)
    Jedyna wada to cena..
    ALNET jest potężnie rozbudowany, cały czas rozbudowany, multum funkcji.
    Wspiera wiele kamer - jeżeli kamery novusa ci się nie spodobają, możesz zrezygnować i stosować inne kamery.

Natomiast NOVUS to tylko kamery novusa, prosty soft i tyle.
  • Poziom 2  
    Zależy co dokładnie ma być monitorowane i na czym Tobie zależy.
    Prosty system ma swoje zalety i zalety - Novus
    Rozbudowany daje duże możliwości jednak czasami może przysporzyć problemów ze względu na swoją złożoność - Alnet.
  • Poziom 31  
    Cena nie jest parametrem decydującym a wybierasz tylko pomiędzy tymi dwoma systemami?
    Trochę to dziwne. Może jednak warto zastanowić się nad innymi, jest tego trochę na rynku.
    "Monitoring IP, 8 kamer 2Mpix, podgląd z zewnątrz i na urządzenia mobilne typu tablet, telefon." - nie są to jakieś wygórowane wymagania dla większości oprogramowania, problemem może być podgląd przez Smart TV.
    Właśnie ze względu na wymagane funkcje wymieniałem u klienta Alnet na inny system.
    I nie znaczy to, że był niedobry. Klientowi się nie podobał, a dysponował kasą na wymianę systemu.
    Rozumiem, że jesteś pod wrażeniem prezentacji systemu, innych nie znasz.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poznać. Większość firm teraz robi darmowe prezentacje i szkolenia wykorzystując połączenie zdalnego pulpitu.
    Może faktycznie napisz dokładnie, jakiej funkcjonalności wymagasz od oprogramowania?
  • Poziom 15  
    Do Novusa można podłączać dowolne kamery przez RTSP
    Ja mam pod serwer z NMS podpięte 7 kamer Full HD Novusa i jedną 1,3 Mpx BCS :)
  • Poziom 25  
    @_ZBYCH_ bardzo przydatna informacja - dzięki :)