Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VSX-1016V-S i laptop - Podłączenie laptopa do amplitunera

Seppe 29 Mar 2013 12:55 1614 3
 • #1 29 Mar 2013 12:55
  Seppe
  Poziom 10  

  Witam. Mam amplituner Pioneer VSX-1016V-S i chciałbym połączyć go z odbiornikiem Cyfry + i laptopem przez HDMI tak, żeby oglądać z niego filmy na TV. Czy tak się w ogóle da? Pioneer ma 2x HDMI in i 1x HDMI out. Czyli: z laptopa przez HDMI do in na amplitunerze, z dekodera przez HDMI do in na amplitunerze i z ampli przez HDMI do TV. Laptopa chcę podłączyć przez HDMI do kina domowego, żeby dźwięk szedł na kolumny. Czy to ma działać? Nie do końca jest dla mnie jasne, czy w ten sposób da się przekazać sygnał video. Próbowałem tak podłączyć i nie działało, ale być może źle wybrałem sygnał na sprzęcie.

  // Dobra, z tym już sobie poradziłem. Laptop > HDMI > amplituner > HDMI > TV - obraz jest, dźwięk też. Z tym, że tylko na telewizorze. Próbowałem chyba wszystkiego, ale nie mogę go przekierować na kolumny. Da się to zrobić?

  0 3
 • #2 02 Kwi 2013 12:33
  Olek II
  Moderator

  Seppe napisał:
  nie mogę go przekierować na kolumny. Da się to zrobić?


  W wejście "Line" amplitunera, włącz przewód od wyjścia z karty dźwiękowej.

  0
 • #3 03 Kwi 2013 00:04
  Seppe
  Poziom 10  

  Nie ma tam wejścia o takiej nazwie. W jaki sposób miałbym to połączyć i jakim przewodem? Jako wyjście karty dźwiękowej mam uważać gniazdo słuchawek? Jeśli tak, to mogę co najwyżej wetknąć w nie przejściówkę rozgałęziającą na dwa cinche, albo być może mam gdzieś pojedynczy kabelek 'słuchawkowy' z dwoma końcówkami. Czy w ten sposób uzyskam na kinie domowym efekty dźwiękowe takie, jakie miałbym z HDMI, czy będzie to tylko zwykłe stereo?

  0
 • #4 03 Kwi 2013 00:17
  tadziol
  Poziom 18  

  Tak, chodzi o wyjście słuchawkowe i wtedy będzie stereo.
  Ale jest możliwość, że to wyjście obsługuje też standard S/PDIF, wtedy będzie możliwość przesłania do amplitunera sygnału wielokanałowego.

  0