Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Colt CZ3 - Nie działa wyświetlacz

29 Mar 2013 13:50 9723 2
  • Poziom 2  
    Mitsubishi Colt CZ3 2006. Mimo że radio w samochodzie działa, to wyświetlacz nie jest z nim kompatybilny i nie wyświetla żadnych informacji z radiem związanych. Dodatkowo nie reaguje ani na przycisk menu, ani audio i nie zapamiętuje ustawień. Czy powodem jest uszkodzone radio czy brak połączenia między radiem a wyświetlaczem? (Podczas jazdy bardzo rzadko, raz na jakiś czas dane z radia są wyświetlane, po czym nagle znikają).
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 2  
    Nie jesteś sam z tym problemem. U mnie też wyświetlacz przestał działać. Losowo zdarza się, że coś wyświetli. Zauważyłem, że dane do niego jakby nie docierały. Razem ze wskazaniami wyświetlacza zniknęło chociażby ostrzegawcze piknięcie przy minusowej temperaturze. Największa szansa na zaświecenie się wyświetlacza jest na długiej trasie. Jak przygasa zachowuje się troche jabbywyczerpywały się baterie. Sprawdzałem okablowanie na tyle, ile sięgnąłem. Wszystko wydaje się być prawidłowo.
    Myśłałem, że to tylko u mnie ale teraz mi raźniej :)
    colt 06, 1.3

Mam na prawdę nadzieję, że jakiś dobry magik nam pomoże w temacie :)
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź, mnie również raźniej, szkoda, że wciąż nie ma rozwiązania problemu.

Zapytam więc inaczej:
    czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym wyświetlacza mitsubishi colt cz3? Jeśli tak, to czy mógłby go w tym temacie załączyć?
    (Zauważyłem, że występuje uszkodzenie na płytce drukowanej).