Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Westfalia technica, budowa kolumn.

Sodor1992 29 Mar 2013 15:32 1920 5
  • #1 29 Mar 2013 15:32
    Sodor1992
    Poziom 2  

Witam. Chcialbym sie dowiedziec jakie kolumny musze skonstruowac do tych glosnikow i czy jest w ogole sens.

Posiadam 6 dosyc starych glosnikow Westfalia Technica.
    2 glosniki niskotonowe, 2 sredniotonowe i 2 wysokotonowe. Mam rowniez wzmaczniacz Unitra (Amplituner stereo tosca 303) na wyjsciu na glosniki pisze ze ma 8 ohmow. Glosniki sa rowniez 8 ohm niestety wiecej danych nie mam bo nie pisze, szukalem tych glosnikow na internecie ale ich nie znalazlem, pewnie dlatego ze sa stare. Dlatego zwracam sie teraz do was, moze ktos bedzie wiedzial cos na temat tych glosnikow, albo chociaz wie gdzie mozna znalesc do nich gotowa obudowe, bo z moja wiedza i danymi ktore tam sa to raczej nic nie zdzialam sam.
    Myslalem zeby zrobic subwoofer, i oddzielnie dac glosniki srednio i wysokotonowe.

Wymiary glosnikow Niskotonowy: srednica 20cm
    Sredniotonowy 10/11 cm
    Ponizej zamieszczam zdjecia tych glosnikow
    Westfalia technica, budowa kolumn. Westfalia technica, budowa kolumn. Westfalia technica, budowa kolumn. Westfalia technica, budowa kolumn. Westfalia technica, budowa kolumn. Westfalia technica, budowa kolumn. Westfalia technica, budowa kolumn. Westfalia technica, budowa kolumn.

0 5
  • #2 29 Mar 2013 17:18
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Mar 2013 17:40
    Sodor1992
    Poziom 2  

Glosniki sa sprawne. Nie mam fabrycznej obudowy poniewaz moj ojciec wyjal te glosniki pare lat temu z golfa i zrobil sobie kolumny w obudowie zamknietej. Niestety on to zrobil po prostu zeby gralo, nie wnikal w litrarz czy co kolwiek. Niby jakos graja, ale jak wezme troche wiecej basu to dziwnie dudnia, taki nieczysty bas. No nic, myslalem ze ktos mial moze do czynienia z takimi glosnikami i budwal kolumny do nich. Szukalem w internecie sporo ale na darmo.

Te kolumny w ktorych sa glosniki maja po okolo 25 litrow.

3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    ...?
    (dj-MatyAS)

0
  • #4 29 Mar 2013 17:47
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Sodor1992 napisał:
    Nie mam fabrycznej obudowy poniewaz moj ojciec wyjal te glosniki pare lat temu z golfa i zrobil sobie kolumny w obudowie zamknietej
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2098251.html
    Głośniki samochodowe nie nadają się do takich celów. Ich jedynym przeznaczeniem jest montaż w aucie i stosowanie ich w domu jest pozbawione sensu.

0
  • #5 29 Mar 2013 17:49
    Sodor1992
    Poziom 2  

A no to tego nie wiedzialem, w takim razie dam sobie spokoj z tym, dzieki za pomoc.

0
  • #6 29 Mar 2013 17:49
    398216
    Użytkownik usunął konto  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo