Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel do dysku USB 3.0 (adata hv610)

ancanar 29 Mar 2013 15:42 3678 7
    ancanar
    Level 15  
    Jakiś czas temu zakupiłem dysk zewnętrzny na kabel USB 3.0 (adata hv610). Problemem jest, że dołączony fabrycznie kabelek jest bardzo krótki (mniej niż 20 cm) i przez to niewygodny w użytkowaniu. Kabel ma tylko jedną wtyczkę USB (dyski zewnętrzne na USB 20.0 które posiadam miały podwójne końcówki). Czytałem, że kupienie dłuższego kabla może spowodować, że dysk będzie dostawał za mało prądu i po prostu nie uruchomi się. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Czy można w ogóle gdzieś ewentualnie kupić kabel z wtyczką micro USB 3.0 z jednej strony i dwoma końcówkami USB z drugiej, żeby dostarczyć dyskowi odpowiednie zasilanie? (nie wiem, czy takie rozwiązania dla dysków z USB 3.0 w ogóle istnieją - nigdzie w internecie nie znalazłem takiego kabla). Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
    bodom
    Level 30  
    USB 3.0 ma 2x większą wydajność prądową niż usb2.
    A kabelek zastąpić po prostu dłuższym
    ancanar
    Level 15  
    Cóż, gość w sklepie komputerowym powiedział mi, że kupienie dłuższego kabla spowoduje, że dysk się nie będzie uruchamiał, chyba ze to będzie jakiejś super wysokiej jakości kabel za ok 200 zł? Mam rozumieć, że chcą mnie naciągnąć? Czy ew. problem rozwiązał by hub z własnym zasilaniem?
    bodom
    Level 30  
    A ilu metrowy chciałeś kupić? Dużo powyżej 2m?
    1 m będzie wystarczający? I będzie dobry.
    ancanar
    Level 15  
    Spokojnie wystarczy mi nawet 80 cm, ale w sklepie powiedzieli, że każdy dłuższy niż fabryczny może nie działać jesli to bedzie jakiś tani kabelek za kilkanaście zł.
    bodom
    Level 30  
    Czy możesz otworzyć obudowę i podać z naklejki dysku jaki pobiera prąd?
    typu 5V 700mA?
    Ty masz w komputerze złącze USB 3.0?
    ancanar
    Level 15  
    bodom wrote:
    Czy możesz otworzyć obudowę i podać z naklejki dysku jaki pobiera prąd?
    typu 5V 700mA?
    Ty masz w komputerze złącze USB 3.0?

Dysk jest na gwarancji więc chyba nie bardzo moge go rozbierać :D. Co do USB 3.0 w większości urządzeń z którymi używam ten dysk go nie ma.
    bodom
    Level 30  
    Wydajność prądowa usb2 to 500mA, a usb3 to 900mA
    Skoro używasz go tylko z usb2, to możesz kupić 0,5m przedłużacz usb2 i będziesz już wiedział czy podoła zadaniu (lub aktywny, z zasilaniem, hub). Nie musisz kupować kabelka usb3.