Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór szkoły. Technik elektronik czy technik informatyk?

kaka0204 29 Mar 2013 16:21 3585 5
    kaka0204
    Level 28  
    Witam.
    Jako, że kończę gimnazjum, stanąłem przed wyborem szkoły. Interesuje mnie profil technik elektronik i technik informatyk. Jeżeli chodzi o informatykę, to bardzo mnie ona nie pociąga, przeciwnie jest z elektroniką bo bardzo ją lubię. Mieszkam we wsi, gdzie w okolicznych miastach nie ma zakładów zajmujących się elektroniką. Są tylko prywatne serwisy RTV. I tu pojawia się pytanie, co jest lepiej płatne i na jaki profil pójść aby łatwiej znaleźć pracę i oczywiście co jest lepiej płatne? Co polecacie?
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    kaka0204
    Level 28  
    Ok. Ale jak napisałem mieszkam w małe wsi gdzie raczej mógłbym pracować tylko w serwisie, a tam właściciele ledwo co zarabiają na siebie.
    darek0021 wrote:
    i nie miałem najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy w Warszawie.

Pracujesz w prywatnym serwisie, czy w jakimś zakładzie?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Knight Industries Three T
    Level 10  
    Ja też w tym roku kończę gimnazjum, i wybieram się na technika elektronika w Lublinie, bo interesuję się tym już od podstawówki. Myślę, że jeśli bardziej pociąga Cię elektronika, to kieruj się tym, co lubisz, bo np. na profilu teleinformatycznym podobno cały materiał z elektronika przerabiany jest w pierwszej klasie "po łebkach". A zresztą, nie planujesz chociaż na niektóre dni tygodnia przenieść się do pracy w mieście?
    kaka0204
    Level 28  
    Jednak chyba pójdę na technika elektronika, bo idę także na studia i powinno mi być łatwiej.
    Pozdrawiam.