Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NC10 - Windows XP uszkodzony, jak odpalić pod Linuxem z USB

Kianos 29 Mar 2013 17:59 1293 4
  • #1 29 Mar 2013 17:59
    Kianos
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam Samsunga NC10, jako że jest to netbook nie ma wejścia na płyty CD.
    Wysypał się w nim Windows XP (uszkodzenie system32), chciałem włączyć go pod Linuxem żeby skopiować dane, sformatować a potem zainstalować Linuxa.

Moim problemem jest to że nie wiem jak zainstalować Linuxa na pendrive żeby się włączył zamiast Windowsa. Próbowałem już dwóch programów (LiLi USB Creator i Universal USB Installer), po wybraniu pierszeństwa włączania na USB pokazuje się ekran startowy "Samsung" niebieski paseczek zaczyna się ładować, ale nie dochodzi do końca (czekałem dłuuugo).

W jaki inny sposób mógłbym zainstalować Linuxa na pendrive tak żeby się włączał?

0 4
  • #3 29 Mar 2013 18:47
    Kianos
    Poziom 8  

Hmm użyłem tego programiku, pokazuje mi że się ładnie zainstalował, ale nadal ten sam problem.
    Czy to może być wina jakichś zabezpieczeń założonych przez Samsunga czy może to być wina Linuxa ( Lamparcik Netbook- polskie ubuntu przerobione na netbooki)?

0
  • Pomocny post
    #4 29 Mar 2013 19:41
    linuks
    Spec od komputerów

Spróbuj pena z partedmagic zrobić. Zawsze bootuje.

0
  • #5 29 Mar 2013 20:09
    Kianos
    Poziom 8  

Ściągnąłem, zainstalowałem na USB używając tego Unetbootin i nadal to samo...
    Nie przeskakuje z ekranu z napisem "Samsung" jeśli jest pendrive włączony...
    Jak go odłączę komp próbuje odpalić XP i wyskakuje że nie ma system32 albo jest uszkodzony...

Edit: Już sprawdziłem, problemem jest o dziwo pendrive... Przypadkiem włożyłem go do Samsunga zaraz po sformatowaniu (zapomniałem zainstalować cokolwiek) i był ten sam błąd jak przy stosowaniu którejś z wcześniejszych metod.

Edit2: Udało się, musiałem użyć innego USB i poszło, dzięki wielkie :)

0