Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1.6 16V - Mały kłopot z montażem elektrycznych szyb/Schemat

KuReK93 29 Mar 2013 18:02 9042 13
  • #1 29 Mar 2013 18:02
    KuReK93
    Poziom 17  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Jako że manualny mechanizm podnoszenia szyb-"kolbotronic", w mojej Vectrze B, zakończył swój żywot, a niedaleko mnie stała rozbita vectra z przeznaczeniem na części z el. szybami, postanowiłem zrobić sobie prezent na święta i udogodnić trochę życie montując el. szyby z przodu, i oczywiście lusterka;)
    Mój problem polega na tym że moja vectra niestety nie ma wyprowadzonej wiązki pod przyciski sterujące szybami, znajdujące się koło lewarka, także złącze drzwi w mojej różni się od tego zakupionego ( u mnie jest niebieskie w środku o takie coś:
    a w dawcy złącze czarne montowane po 96r. z małymi okrągłymi pinami, bodajże 40P).
    Zakupiłem więc całe drzwi, wyjąłem mechanizm i lusterko (swoją drogą jakby ktoś chciał po taniości gołe drzwi kolor srebrny, z szybą, albo siłownik centralnego zamka do Vectry w okolicach Sokołowa Podl./Węgrowa, to mam na zbyciu).

Mam zamiar zostawić starą kostkę(której nie będę rozbierał) a pod nią przeciągnąć przewody sterujące, od przycisków - do silniczka mechanizmu podnoszenia szyb i dorobić do nich dodatkową kosteczkę, schowaną w drzwiach.

I tu pojawia się moja prośba do wszystkich forumowiczów, byłbym wdzięczny za wszelkie schematy (nawet z painta), opisy złączy, lub opis który przewód do czego, domyślam się że do przycisku dochodzi "+12V", masa, "+12V po stacyjce", tylko teraz czy przewody wychodzące z przycisku idą bezpośrednio do silniczka szyb, czy przez jakiś przekaźnik? Chodzi mi jedynie o szybę od strony kierowcy, z druga sobie poradzę ;)

Dodam także że nie mam możliwości przełożenia wiązki z tamtej vectry, gdyż jest już ona dość mocno zdekompletowana, pourywane kostki więc szybciej i taniej będzie zrobić swoją wiązkę, a przewody jakieś mam w garażu.

1 13
  • Pomocny post
    #2 30 Mar 2013 00:07
    marac
    Poziom 20  

Proszę i miłej zabawy :)

1
  • #3 30 Mar 2013 07:03
    KuReK93
    Poziom 17  

Dzięki wielkie kolego marac za schemacik, bardzo mi on pomógł, szczerze mówiąc myślałem że będzie gorzej, ale na szczęście nie jest on skomplikowany :D Mam tylko jeszcze jedno pytanie, piny nr 6 z silniczków pod co się podpina? Idą do kwadracika oznaczonego jako ZV a w środku wpisane jest 5022, czy masz może jakiś opis do tego? Wiem że to jest dalsza ścieżka prądowa. I te prostokąty w środku z literami RHD i LHD czy dobrze sie domyślam że to chodzi o wersję opla?
    I ostatnia rzecz, przewody z przycisku S 37.7 które idą do prostokątów oznaczonych jako TKS z numerem 1320 (pin 9) i 1028 (pin8) prosiłbym także o opis tej ścieżki.

Jeśli uda mi się to ładnie i sprawnie pospinać wstawię na elektrodę mały fotoreportaż z opisami montażu elektrycznych, gdyż jeszcze nie widziałem, a wiem ze kilka osób poszukiwało rozwiązania jak wstawić el. szyby do "golasa" gdzie nie ma poprowadzonych wiązek.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
    KuReK93

0
  • Pomocny post
    #4 30 Mar 2013 14:31
    marac
    Poziom 20  

ZV idzie do sterownika centralnego zamka pin 24 - domykanie szyb,
    RHD czy LHD .............................. wersja po której stronie jest kierownica :)
    pozostałe dotyczą sterowania tyłu więc ciebie to nie dotyczy

0
  • #5 30 Mar 2013 16:06
    KuReK93
    Poziom 17  

marac napisał:

ZV idzie do sterownika centralnego zamka pin 24 - domykanie szyb

Czyli szykuje się ciut więcej rozbierania plastików niż myślałem, ale co tam na szczęście święta i mam trochę czasu.
    marac napisał:
    RHD czy LHD .............................. wersja po której stronie jest kierownica

Tak też myślałem, ale lepiej zapytać :)
    Jeszcze raz dziękuję, na dniach biorę się za robotę.

0
  • #6 04 Paź 2015 11:17
    mehu84
    Poziom 3  

Witam, czy może ktoś powiedzieć dokąd biegnie przewód nr 7 od przycisku nr S37

1
  • #7 04 Paź 2015 12:39
    milejow
    Poziom 42  

W podpisie elektryk a patrząc na schemat czarna magia???
    Do masy.

0
  • #8 04 Paź 2015 13:21
    andrzej20001
    Poziom 42  

Z jednego S37 do masy z drugiego na bezpiecznik F20

0
  • #9 05 Paź 2015 18:18
    mehu84
    Poziom 3  

Bardzo dziękuje za odpowiedzi!:) a co oznaczają kwadraciki TKS 1028 i TKS 1320 przy przycisku lewym s37 ??

0
  • #10 06 Paź 2015 07:49
    emeryt2
    Poziom 42  

TKS znaczy "Teraz Kolego Sam" czytaj schematy lub zmień podpis pod nikiem , gdyż takie "dukanie" może zaprowdzić Cię na dziadka ogród!
    Pisząc lub zadając pytanie trzeba mieć przynajmniej podstawy elektryki lub elektroniki.

0
  • #11 06 Paź 2015 20:12
    andrzej20001
    Poziom 42  

Te numery to numer odniesienia/dalszej części przewodu/taki odnosnik na dolnej linii schematu.

0
  • #12 28 Paź 2015 20:31
    luxus19
    Poziom 15  

Trochę inne pytanko, gdzie mogę zakupić konektory do złącza drzwi?

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo