Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sandisk 16GBUltra 30MB/S - Połowa pojemności....

29 Mar 2013 18:54 2316 3
  • Poziom 9  
    Witam zakupiłem przed kilkoma dniami kartę Sandisk 16GB Ultra SDHC 30MB/S do swojego Nikona d7000. Problem polega na tym, że licznik zdjęć pokazuje, że mogę zrobić jedynie 448 zdjęć w formacie RAW. Zdjęcie zajmuje około 19 MB, proste działanie 448 * 19 daje nam 8512 MB.... czyli nieco ponad połowę wolnej pamięci, a co z resztą ??Na tej karcie powinienem pomieścić około 780 zdjęć, formatowanie, aparatem nic nie dało komputerem to samo, niestety nie jestem w stanie stwierdzić co jest nie tak także proszę o pomoc. Pozdrawiam !
  • Poziom 18  
    A nie masz przypadkiem ustawionego zapisu zdjęć RAW + JPEG ?
    Weź też pod uwagę, że nie masz dostępnej całej pamięci, jakąś część zajmują dane konfiguracyjne(na pewno jest o tym wspomniane na opakowaniu karty).
  • Poziom 9  
    Sam RAW, bez JPGa, pamięć dostępna na karcie to 14.8 GB
  • Poziom 40  
    Zacznij od sprawdzenia na innej karcie - wiekszej. Jesli wyjdzie ta sama ilosc zdjec, to oznacza ze aparat ma limit maksymalnie 8GB. Wtedy pozostaje aktualizacja softu do najnowszego. Jesli na innej wiekszej karcie pokaze sie wlasciwa pojemnosc to bedzie jasne ze jest cos nie tak z karta.
    Czy to ograniczenie jest na obydwu slotach?

Dodano po 14 [minuty]:

zibimasow napisał:
    Sam RAW, bez JPGa,

Z tego co piszesz Ty a to co podaje instrukcja to zdjecia RAW na karcie 8GB zajmuja 223 zdjecia!! Czyli wedlug prostej matematyki jakies 4GB.

Ale to co jest najciekawsze, to na stronie 319 instrukcji ze wyglada na to ze nie z kazdymi kartami ten aparat pracuje i nie ze wszystkimi pojemnosciami. Sprawdzilem dwie instrukcje innych producentow i tam jedyna informacja to ograniczenie wielkosci w jednym starym do 32Gb w drugim 64Gb. Ale nie ma wykazu "zalecanych" kart.