Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

golf 3 tdi 1z - Brak komunikacji vag com z ecu

bigul 29 Mar 2013 18:56 3672 4
    bigul
    Level 2  
    Witam
    Od 2 dni przeszukuję forum i nic nie pomogło.
    A więc problem jest taki iż nie mogę połączyć się z ecu w Golf 3 tdi 1z 95.r , z strony technicznej kabel i reszta jest ok ponieważ bez problemu łączę się u mnie w passacie b4 tdi 1z .
    Z tego co wyczytałem to może być brak lini K ale jest napięcie 9,20v a linia L 12,12v. Gdy próbuję połączyć się z engine to przy każdej próbie a jest ich 4 kontrolka świec mruga 2 razy , gdy odłączę linię L jest to samo tylko że nie mruga kontrolka świec , próbowałem też linię K podłączyć bezpośrednio pod ecu 61pin i nic dalej to samo .
    Nie wiem może z ecu mam coś nie tak , dodam że nie jestem elektronikiem mam prawo się mylić ale jak sprawdziłem przejście miernikiem z 7pin obd2 lini K do wtyczki ecu to miernik piszczał w około 18 pinach czy tak ma być czy jakieś zwarcie jest . Ecu jest o numerach 028 906 021 c

Proszę o wszelkie wskazówki bo muszę sprawdzić u brata kąt wtrysku bo coś słabo odpala .
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Erwin123
    Level 26  
    Linia K powinna miec 12v. Bezpieczniiki sprawdzone? spróbuj sie połączyc ze sterownikiem na stole zasil go i wyprować linie k moze w instalacji cos nie gra, ale na poczatek sprawdz bezpieczniki , z licznikiem jest komunikacja? moze na złączu nie ma zasilania.
    robokop
    Moderator of Cars
    Diagnoza powinna być po K -7 pin gniazda. Skoro jej nie ma, urządzenie się nie łączy, to znaczy że się do tego celu nie nadaje. Czas przyjąć do wiadomości, że kabelki z Allegro po 19.99 do wszystkiego się nie nadają. Zresztą nie tyle kabelki, co oprogramowanie do nich.
    bigul
    Level 2  
    robokop wrote:
    Diagnoza powinna być po K -7 pin gniazda. Skoro jej nie ma, urządzenie się nie łączy, to znaczy że się do tego celu nie nadaje. Czas przyjąć do wiadomości, że kabelki z Allegro po 19.99 do wszystkiego się nie nadają. Zresztą nie tyle kabelki, co oprogramowanie do nich.

A jak trafił z ceną :D , To dlaczego bez problemu łączę się w moim passacie , bezpieczniki sprawdzone niby wszystko jest ok, a czy z licznikiem ma komunikację to nie wiem jak to zrobić ponieważ próby robiłem z silnikiem bo jak pisałem wcześniej muszę zrobić odczyt kąta wtrysku.
    robokop
    Moderator of Cars
    Poszukaj innego, alternatywnego oprogramowania do tego "fejsika". Ewentualnie szukaj kogoś z prawdziwym VAG-iem. Zamykam.