Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers nie zapala się tylko gdy korzystam z kranu w łazience.

gosia1216 29 Mar 2013 18:58 7581 5
 • #1
  gosia1216
  Level 2  
  Jestem kobietą i raczej ciężko cokolwiek będzie mi z tym zrobić, ale mój problem polega na tym, że junkers zapalana się tylko w tym momencie gdy odkręcam kran w kuchni. Nie działa w ogóle gdy odkręcam w łazience. Przed tym wszystkim zauważyłam, że ciśnienie wody w łazience było tez jakieś słabe. Nie mam w ogóle pomysłu czy to z junkersem czy bardziej od strony hydraulicznej jest coś nie tak. Jakiś czas temu panowie ze spółdzielni wymienili nam rurki na taki wężyk przy liczniku i przez to też jest problem z ciepła woda w prysznicu.
 • #2
  irus.m
  Heating systems specialist
  Sprawdż,
  czy sitko przy kranie w łazience nie jest przytkane. Warto by było sprawdzić , jeżeli jest filtr wody przy kotle. Po wymianie rurek mogły brudy z instalacji wpłynąć na filtr wody i sitka kranów i prysznica.
  pozdrawiam
 • #3
  piotr_boncza
  Level 29  
  Baterie często są przykręcane do instalacji przy pomocy uszczelek z sitkami. Jeśli tam się zatkało, to trzeba kupić nowe uszczelki i wymienić odkręcając baterię. Tak jak napisał irus, sprawdzanie zacznij od odkręcenia sitek i filtra przed junkersem. Przy okazji przyjrzyj się też wężykowi, bo niestety wężyki lubią pękać i nie powinno się ich w instalacji stosować.
 • #4
  -west
  Heating systems specialist
  Filtry sitka perlatory do czyszczenie. W Junkersie też jest sitko na wodę. Uczynny serwis Junkersa przy przeglądzie może Ci też sprawdzić instalację.
 • #5
  gosia1216
  Level 2  
  Dziękuję panowie za pomoc! Przeczyściliśmy to wszystko co się dało i działa jak na razie. I tak będziemy musieli chyba junkers wymienić na nowy.
  Jeszcze raz dziękuję!
 • #6
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Dlaczego piecyk ma być wymieniony? Ile ma lat? Jaki typ (marka)? Może nie jest już całkiem zużyty? Jeśli nagrzewnica nie jest przepalona, piecyk jest szczelny (nie ulatnia się gaz), to nie jest do wymiany (zresztą gdyby się gaz ulatniał, to odpowiedni serwis może usunąć usterkę).