Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon I865 - 5 mrugnięć na żółto - po czyszczeniu głowicy

29 Mar 2013 20:37 3159 3
  • Poziom 9  
    Witam!

Czyściłem głowice drukującą - bo nowy kolor nie przechodził (nie drukowałem koloru prawie 2 lata) - czyszczenie najpierw polegało na ściągnięciu gum - położeniu na wilgotną ciepłą bawełnę i zalaniu dysz ciepłą wodą - po odbarwieniu się dysz i systematycznemu "płukaniu" kiedy nie widać było farby - po wysuszeniu głowicy - głowica zagadała - ale tylko czarnym kolorem - głowica znów trafiła do czyszczenia, ale tym razem na moczeniu w cieplejszej wodzie w spodku całych dysz - po dokładnym wyczyszczeniu kiedy "poszły wszystkie" kolory - "wypłukaniu" i wysuszeniu - głowica już nie zagadała.

W międzyczasie próbowałem wyczyścić "koszyk" (zdj 1.) - odkręciłem metalową blaszkę i biały plastikowy "dynks" - przykręciłem spowrotem - czy może to mieć wpływ na działanie?

Czy jedynym lekarstwem jest wymiana głowicy? Czy jeśli zakupię sprawną głowicę - może ona się nie ułożyć w mojej drukarce?

Dodam - że na resety drukarki i różne kody - moja drukarka nie działa.
    Canon I865 - 5 mrugnięć na żółto - po czyszczeniu głowicy Canon I865 - 5 mrugnięć na żółto - po czyszczeniu głowicy Canon I865 - 5 mrugnięć na żółto - po czyszczeniu głowicy
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Jest to błąd głowicy. Głowica najprawdopodobniej do wymiany. Możesz spróbować wyjąć i włożyć ponownie może gdzieś nie styka ale raczej marne szanse.
  • Poziom 9  
    to, że błąd to wiem - to że najprawdopodobniej to też wydedukowałem - chciałem sie dowiedzieć - czy jest jakiś sposób obycia się bez wymiany głowicy
  • Poziom 33  
    Nie ma innej opcji. Co najwyżej nowa drukarka bo głowica to 80% ceny drukarki.