Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet M7007T - zawiesza się na ekranie startowym

29 Mar 2013 21:32 3327 13
  • Poziom 38  
    Witam.
    Otrzymałem do sprawdzenia taką chińską zabawkę:
    Tablet M7007T - zawiesza się na ekranie startowym Tablet M7007T - zawiesza się na ekranie startowym
    Problem polega na tym, że stoi na ekranie startowym, zero reakcji na przyciski itp. Można włączyć, wyłączyć, zresetować i nic więcej.
    Szukałem w google, nie ma nigdzie firmware do tego chińskiego badziewia, albo nie idzie ściągnąć.
    Jest możliwość naprawy, czy to kolejny produkt typu "kup i wyrzuć do kosza"?
  • Poziom 29  
    hmm.... chyba rozpoznaję do dziadostwo :D Spróbuj wgrać poniższy soft.

Jak wgrać:
    - Ściągnij plik.
    - Rozpakuj aż dojdziesz do katalogu 'script'
    - katalog 'script' wraz z całą zawartością skopiuj na kartę MicroSD, do głównego katalogu
    - wsadź kartę do tableta i go zresetuj
    - instalacja powinna się rozpocząć automatycznie
    - po poprawnej instalacji softu wyciągnij kartę i skasuj z neij folder 'script'
    - zrestartuj tablet.

Link
  • Poziom 38  
    Niestety "download" z tej strony przechodzi na witrynę Mediafire, gdzie plik został usunięty.
  • Poziom 38  
    Ten hosting to totalna masakra, udało mi się ściągnąć plik na Windowsie postawionym na VM + zainstalowanym Chrome.
    No i mam fakap. Dysponuję jedynie kartą MicroSD o pojemności 128 MiB, a plik po rozpakowaniu ma 153 MB. Nie można usunąć zbędnych składników, lub zainstalować wersję o mniejszym rozmiarze?
  • Poziom 29  
    Dziwne... ja nie miałem problemów z tym hostingiem.

Niestety, nie da się nic usunąć - wszystkie pliki są potrzebne. Nie masz kogoś aby np. pożyczyć kartę?
  • Poziom 38  
    Witam.
    Mam kartę, wrzuciłem na nią katalog script, niestety po włożeniu do tabletu i włączeniu/resetowaniu nic się nie dzieje. Dalej stoi na ekranie startowym. Dodałem także flagę boot do partycji na karcie pamięci, ale to też nic nie dało.
  • Poziom 29  
    Zapomniałem napisać, że karta musi być sformatowana na FAT lub FAT32 ;)

Hmm no to albo masz jakąś dziwną wersję tego tabletu albo jest uwalony bootloader.

Możesz go rezebrać i zrobić zdjęcia wnętrza? (Są 4 śrubki na rogach pod wierzchnią czarną folią - ostrożnie ją podważ i wykręć śrubki. Potem cały przód jest na zatrzaskach przyczepiony do tylnej obudowy.)
  • Poziom 38  
    Udało mi się znaleźć działający link do "M7007t_WesB_Hybrid" na Mediafire. Znajduje się w nim katalog FirmwareInstall oraz plik wmt_scriptcmd. Aktualizacja poszła od razu. Po włączeniu wszedłem do menu i przestał dotyk działać, zresetowałem tablet i od tej pory wszystko działa.
  • Poziom 38  
    Niestety, dalej występuje problem z ekranem dotykowym. Raz działa przez 5 minut dobrze, potem po zresetowaniu lub włączeniu ponownie zadziała na dwa dotknięcia i się blokuje. Tylko przyciski fizyczne działają. Nie wiem czy problem jest programowy czy sprzętowy. Jakieś podpowiedzi?
  • Poziom 29  
    Wygląda na problem softwareowy. Spróbuj poszukać do niego innego softu.
  • Poziom 38  
    Zdążyłem zauważyć że po uruchomieniu systemu jest załadowanych wiele aplikacji, prawdopodobnie jedna z nich (Fring) destablilizowała system.
    Ściągnąłem i wgrałem inny system - Uberoid 12. Bawiłem się nim od wczoraj i dotyk działa bez zarzutów. Poza tym system jest bardziej rozbudowany i ma większe możliwości.
    Do weekendu dam znać czy sprawa jest rozwiązana.
  • Poziom 30  
    Jak by kolega nie wiedział, to jako ciekawostke powiem ze jest na to urządzenie dostępny windows CE
  • Poziom 38  
    Tablet oddałem i szybko nie wróci (pojechał z właścicielem do Anglii).
    Przed oddaniem zauważyłem problem z Wifi - przy dwóch kreskach zasięgu brak połączenia. Pewnie problem z firmware do karty wifi, tak jak miałem w Linuksie na laptopie.