Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za kondensator? M84 473K. Jaką ma wartość?

22 Lut 2005 12:02 5230 10
  • Poziom 12  
    Na schemacie oznaczony jako kondensator spolaryzowany. Na elemencie (pomarańczowym) jest napisame M84 (wyżej) 473K (niżej). Kondensator jest w obudowie ceramicznej (taki płaski) polakierowanej. Jakie on ma wartości? może ktoś mi pomoże.
  • Poziom 37  
    Zasada odczytu taka że 47 i trzy zera.Pojemność podana w pikofaradach czyli 47000pF=47nF=0,047uF.Gdyby było 471 to pojemność = 470pF ,472 to 4700pF =4,7nF i tak dalej.Ale jak to ceramik to spolaryzowany nie jest ,może to tantal?I wtedy inaczej z pojemnością wyjdzie.
    poprawiłem

• VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: Pi-Vo
    małe sprostownie - pomyliłeś się :D :
    47000pF=47nF=0,047uF
    0,47uF=470nF=470000pF
  • Poziom 12  
    Właśnie nie wiem czy to tanal czy inne ustrojstwo ale ma na płytce oznaczenie -I<- (w przybliżeniu) z bazy oznaczeń wynika że to kondensator spolaryzowany. Kondensatorek ten jest w układzie "POWER DOWN" i to prawdopodobnie przez niego wieża wyłącza się samoczynnie co jakiś czas. Czym się charakteryzuje ten tantalowy? Dodam jeszcze że jest on równolegle z diodą (chyba zenera (przeźroczysta z białym paskiem 5V)i jak psiknę na jeden z tych elementów sprayem mrożącym (FREEZE) to wieża ponownie się załącza na jakąś chwilę. Może to coś pomoże w zagadce tego elementu?
  • Poziom 37  
    Ale ma kształt pastylki z wyprowadzeniami czy kostki?Jaki ma kolor?I jakiś pasek przy którejś końcówce?
  • Poziom 12  
    Ma kształt pastylki i jest koloru pomorańczowego wpadającego w brąz. Nie ma paska -bynajmniej go nie zauważyłem
  • Poziom 37  
    To chyba nie będzie tantal ,wymień na ceramiczny 47nF i patrz co sie będzie działo.Jeśli nie ma żadnych pasków to nie jest polaryzowany.
  • Poziom 17  
    witam
    tez mam problem z tymi kondensatorami. Mogłby mi ktoś powiedziec jakiej pojemności mają te 5 kondensatorów (zalącznik) i jakieś zasady jak obliczać te pojemności