Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Delonghi ESAM 2600 - Po włączeniu pali kontrolka pełen zbiornik fusów

29 Mar 2013 21:49 12870 9
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego Forum.Proszę o pomoc w usprawnieniu mojego ekspresu do kawy DeLonghi ESAM 2600. Działał od przeszło roku bez zastrzeżeń.Regularnie czyszczony i odkamieniany.Dzisiaj zastrajkował.Po wykonaniu czynności czyszcząco-myjących, opróżnieniu zbiorników wody i fusów, lekkim spryskaniu środka spryskiwaczem do kwiatów, wysuszeniu, wytarciu i złożeniu JUŻ NIE WŁĄCZYŁ SIE JAK ZWYKLE. Zapaliła się tylko na stałe kontrolka "pełen zbiornik fusów". Otwierałem, zamykałem, wsuwałem, rozłączałem w gniazdku i włącznikiem z tyłu, i nic, bez zmian.Nic nie pracuje, a kontrolka wciąż się pali.
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i rozwiązania problemu.
    Pomocy, bo jeszcze nie piłem dzisiaj kawy :-)
  • Poziom 2  
    Ekspres czyściutki, napełniony wodą i kawą, a kontrolka "pełnego zbiornika fusów"dalej się pali.Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    Podłączam się do tematu od wczoraj taki sam stan.Po 5 godzinnej przerwie ekspres się włączył zacząłem proces odwapniania bo myślałem ,ze tu tkwi problem,ale podczas odwapniania ekspres znów zastrajkował i zaświeciła się lampka od fusów.Po zapaleniu nie da się juz nic zrobić nawet wyłączyć na przemian świecą się lampki od filiżanek.
  • Poziom 2  
    Mialem podobne objawy w moim eksprsie. Na poczatku zaswiecala sie jedna kontrolka potem dwie /fusy i woda/. Czasem odpalal sie bez bladow. Po jakims czasie padl calkowice - swiecily sie wszystkie kontrolki. Okazalo sie, ze padla elektronika. Koszt naprawy 400 :-(.
    To bylo we wrzesniu 2012.
    Teraz porabalo mu sie we lbie - ekspres raz da sie odpalic, innym razem nie. A jak sie uruchomi, to zyje wlasnym zyciem: co jakis czas przeprowadza plukanie - tak jak przy wlaczaniu.
    Myslalem,z e to znow padla elektronika, a w naprawialni, facecik strzelil mi w ub. tygodniu: jaies 500 pln i da sie naprawic.
    Zabralem maszyne i okazlo sie, ze dzis jest gorzej niz przed wizyta w servisie.
    Poprzednio dalo sie zaprzyc kawe, teraz nic z tego - leje wode bokiem :-(
    Musisz przygotowac sie na najgorsze.
  • Poziom 11  
    Pierwsze co trzeba zaobserwować w jaki sposób ten ekspres stwierdza, że zbiornik na fusy jest pełni. Niejednokrotnie ekspresy robią to tak, że wymuszają opróżnienie pojemnika np co 10 zrobionych kaw. Więc jeżeli wcześniej opróżnisz zbiornik, to może zdarzyć się sytuacja w której informuje o fusach a ich już nie ma.
    W takim wypadku wystarczało wyjąć zbiornik na fusy na kilkanaście sekund przy włączonym ekspresie i ponownie go włożyć. Wówczas odnotowywał sobie, że go opróżniłeś.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem od dziś. Naprawdę nie da się z tym nic zrobić? Ekspresu używam około 2 lat i nie sprawił żadnych problemów. Dzisiaj go czyściłam w środku jak zawsze, wyjęłam zaparzacz, włożyłam... ale myślałam, że coś źle zrobiłam.
    Wiele razy próbowałam, o ile nie był zablokowany. Myślałam, że może coś krzywo założyłam, albo, że może gdzieś "zamókł", bo niedokładnie wysuszyłam,a z tego co czytam to większy problem :(
  • Poziom 2  
    Pozwolicie, ze podłączę się pod temat. Mam ekspres Delonghi Esam 5400. Chodził bez zarzutu a od dziś przewoziłam go do innego mieszkania i jak chciałam napić się kawy to zaświeciła się kontrolka od fusów. Zadzwoniłam do znajomego fachowca i powiedział, że pewnie zamoczył się czujnik podczas transportu, mam poczekać aż wyschnie i będzie działał. Poczekałam- zrobił jedną kawę i znów się zaświeciła kontrola fusy. Pomóżcie proszę, co zrobić? Resetowałam jak się włączył, wyjmowałam w trybie gotowości zbiornik na fusy żeby zczytał, ze opróżniony i nic. Nawet suszyłam go w środku suszarką i wtedy się włączał, ale po zaparzeniu jednej kawy znów fusy. Co to moze być? Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc :)
  • Poziom 12  
    ale co dokladnie suszyleś i czy nadal sie meczysz cć ?zy udalo sie naprawi
  • Poziom 16  
    Ktoś coś ustalił, z moim esam 4000 zrobiło się tak samo-po włączeniu do prądu świeci tylko kontrolka o pełnych fusach
  • Poziom 16  
    Problemem okazał się zmoczony czujnik ilości fusów. Żona myła ekspres w środku i go zamoczyła, urządzenie schło 2 dni i wydaje się działać poprawnie. Samego czujnika zlokalizować nie potrafiłem, ale nie jest to raczej niewykonalne. Wyczyszczenie więc, wyauszenie bądź wymiana może rozwiązywać podobny problem u innyh.