Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen ZX '94 - Centralny zamek, Uniwersalny sterownik, zamyka a nie otwiera!

29 Mar 2013 21:51 4167 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Posiadam od dwóch tygodni Citroena ZX 1994r. kombi...

Otóż dzisiaj otrzymałem z alledrogo uniwersalny sterownik zamka centralnego MAXICAR 686-2236/2195

Znalazłem schemat podłączenia i przy podłączeniu jak w schemacie centralny działa ale tylko Go zamyka a nie chce go otworzyć.

SCHEMAT: http://klub.citroen.triger.com.pl/imgupload/d...nstrukcja_montazu_radiowego_sterownika_cz.pdf

Citroen ZX '94 - Centralny zamek, Uniwersalny sterownik, zamyka a nie otwiera!

Na zdjęciu mam podobną kostkę to znaczy: 1,2,3,4 się zgadza (te same kolory) 5,6,7,8 mam koloru pomarańczowego oraz na zdjęciu 5,7 są podwójne a u mnie 6 i 8 jest podwójny kabel

U mnie podłączyłem tak:

1. +12v
    2. -12v + brązowy z centralki (bez niego w ogóle nie chciało nic działać)
    3. BRAK
    4. BRAK
    5. BRAK
    6. Biały otwieranie (i ten nie działa)
    7. BRAK
    8. Niebieski zamykanie (działa)

Pod siódemka też mi zamyka auto na 5 i 6 nie reaguje a powinno mi się wydaje. 3 i 4 wywala bezpiecznik nie wiem od czego są.

Central mi działał z drzwi kierowcy (otwierał i zamykał) ale teraz coś jest z kablami co wychodzą z drzwi jak nimi poruszam to działa z kluczyka central oraz szyby elektryczne. Ale przy podłączeniu sterownika zamyka też drzwi od kierowcy więc nie wiem czemu z kluczyka nie chce teraz.

Proszę o pomoc w tej kwestii gdzie mam szukać błędu czy coś źle podłączyłem ? czy jednak te kable od drzwi kierowcy mają coś w tej kwestii do gadania chociaż tak jak pisałem zamyka z pilota WSZYSTKIE drzwi łącznie z klapą!

Dziękuję z góry wszystkim za pomoc ;)
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź ale nic z tego....

Mam tylko popielatą (szarą) kostkę od centralnego tak jak pisałem wyżej... inne są ale czarne podłączyłem pod niebieskie w innych kostkach ale też nic (zauważyłem, że niebieski grubszy (od otwierania) wychodzi też od drzwi kierowcy ale też nic się z nim nie dzieje jak podłącze centralkę.

Został mi tylko elektryk ;)

Pozdrawiam