Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanał dostarczający powietrze do pieca gazowego C.O. C.W.U.

air_pipor 29 Mar 2013 21:52 1731 2
 • #1 29 Mar 2013 21:52
  air_pipor
  Poziom 7  

  Witam, od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie dotyczące doprowadzenia powietrza z zewnątrz do kotła gazowego Junkers Euroline (2-funkcyjny, otwarta komora spalania). Chcąc zaoszczędzić na gazie i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania w/w kotła, który zainstalowany jest w łazience zastanawiam się nad budową tunelu który dostarczy mi powietrze z zewnątrz do pieca. Proszę o opinie do załączonego rysunku kompetentne osoby, które będą w stanie odpowiedzieć, czy takie rozwiązanie ma sens. mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze.
  Kanał dostarczający powietrze do pieca gazowego C.O. C.W.U.

 • #2 30 Mar 2013 13:03
  polarczn
  Poziom 16  

  Nie lepiej dostarczać powietrze z mieszkania, a ujście spalin zrobić przez te kratki wentylacyjne?
  Myślisz, że jak dostarczysz więcej powietrza to piec będzie mniej spalał? W piecu może być albo sonda lambda albo inny czujnik regulujący stosunek gazu do powietrza.

 • #3 30 Mar 2013 13:51
  air_pipor
  Poziom 7  

  Dzięki za odpowiedź. w kuchni mam zrobiony "fabrycznie" taki nawietrznik jak zaprezentowałem na rysunku. Chcę dostarczyć trochę więcej powietrza do łazienki, gdzie jest piec a obawiam się, że powietrze, które będzie wlatywało nawietrznikiem bezpośrednio do kuchni zostanie odprowadzone przez kratkę wentylacyjną również w kuchni a do łazienki nic nie będzie docierać. Ponadto co będzie jak zamknę drzwi wejściowe do kuchni ?? Do łazienki nie będzie dopływu powietrza (wszędzie okna PCV, szczelne drzwi wejściowe) i piec będzie musiał zaciągać powietrze przez kratkę wentylacyjną w łazience co wg mnie nie jest optymalnym rozwiązaniem i podnosi zużycie gazu.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME