Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o Bi-Amping. Prosze o rade.

Pioso 29 Mar 2013 23:06 924 1
  • #1 29 Mar 2013 23:06
    Pioso
    Poziom 14  

Cześć. Sprawa tyczy się bi-ampingu w moich zeusach. Głosy są podzielone, że coś daje i nic nie daje.. ale chciałbym sprawdzić. Sprawa byłaby prosta gdybym miał 2 takie same wzmacniacze ale mam rożne. Mianowicie jeden to stereo a drugi to mono z filtrem dla subwofera. Czy ja mogę podłączyć sekcje wysoko tonowa na stereo z uniampa 2x120W a dół w mostek dwóch kolumn w monobloku? Mocy i może być za mało ale chce sprawdzić czy to coś da..
    Obrazek dla jasnosci :
    Pytanie o Bi-Amping. Prosze o rade.

0 1
  • #2 02 Kwi 2013 13:03
    adambyw
    Moderator Akustyka

A pomyślałeś o odcięciu pasma na poszczególne głośniki? Z tego co pamiętam to przetwornik wysoko tonowy w zeusach jest podpięty przez zwrotnicę odcięcie coś w okolicy 2-4kHz, a głośniki niskotonowe grają pełnym pasmem.
    Wzmacniacze do subwooferów grają przeważnie od ok 250Hz w dół. Czyli przy takim połączeniu będziesz miał wielką dziurę w paśmie pomiędzy 250-2k Hz, praktycznie całe pasmo przenoszące treść przekazu dźwiękowego.

Przy podłączeniu dwóch kolumn do jednej kolumny musisz wziąć pod uwagę wypadkową impedancję obciążenia wzmacniacza, żeby nie uszkodzić końcówki mocy.

Choćby nawet monoblok grał pełnym pasmem, w takim połączeniu stracisz panoramę, i praktycznie zmonofonizujesz sygnał.

Eksperymentalnie możesz się pobawić, ale użytkowo połączenie bez sensu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo