Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook Elegance 3400 w ogóle nie działa po wymianie spirali

Celarent 30 Mar 2013 00:39 4320 2
  • #1 30 Mar 2013 00:39
    Celarent
    Poziom 6  

mam kuchnię elektryczno-gazową Mastercook Elegance typ 3400 (tyle o niej wiem), bez zegara i wyświetlacza, z termoobiegiem. Ma już 10 lat. Niemal doskonała. Niemal, bo już trzeci raz wymienialiśmy w niej doną spiralę (piekarnik). Pierwszy raz przyjechał ktoś z serwisu i skasował..., no sporo, więc kolejny raz wymieniliśmy sami. Tym razem jednak coś poszło nie tak i cały piekarnik nie działa. Świeci się jedynie pomarańczowa kontrolka. Po zmianie dolnej przepalonej spirali piekarnik podłączono do prądu. "Wywaliło" korki. Od tego momentu piec nie reagował. Sprawdziliśmy grzanie na styki (żeby wyeliminować termostat) - nie grzeje. Odkręciliśmy programator i wszystko jak nowe. Termostat dostaliśmy nowy to wymieniliśmy. Nic. Co mogę jeszcze zrobic, by odwlec kupno nowego piekarnika? Jak np. dokładniej sprawdzić przełącznik funkcji?
    Proszę o pomoc w znalezieniu usterki i naprawie. Dodam, że jestem humanistą i choć coś tam umiem naprawić, nie zawsze rozumiem techniczny język i wiem, gdzie konkretną rzecz znaleźć.

0 2
  • Pomocny post
    #2 30 Mar 2013 21:31
    wosokol
    Poziom 20  

dlatego skasował i było ok....może odczepił/urwał się jakiś przewód albo coś zamienione. ciężko jest naprawiać na odległość tym bardziej jeśli już ktoś grzebał. proponuję umieścić zdjęcia tyłu kuchenki i tam gdzie przewody(okolice termostatu i przełącznika)...pewnie rozgorzeje dyskuja...

4
  • #3 20 Mar 2014 20:33
    Celarent
    Poziom 6  

Kuchenka poszła na złom. Był serwis, pogrzebał i powiedział, że i spirala i programator i coś jeszcze do wymiany. Było zwarcie. Naprawa nieopłacalna. Kupiłam nową.

0