Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć DLNA - Odtwarzacz Blu-Ray nie odtwarza filmów z laptopa

flatbeet 30 Mar 2013 02:10 1731 1
  • #1 30 Mar 2013 02:10
    flatbeet
    Poziom 8  

Witam,

Mam telewizor Panasonic TX-l42E5E, dziś dokupiłem odtwarzać Blu-Ray 3D Panasonic DMP-BDT220 z wbudowanym WiFi, do tego osobno głośniki Microlab FC-330. Zależało mi głównie na tym aby móc bezprzewodowo słuchać muzyki z komputera i teraz z tym nie ma problemu. Przy okazji stworzyłem sobie mini wieżę HiFi. Problem pojawia się wtedy kiedy chcę bezprzewodowo z laptopa odpalić film w TV, który jest z odtwarzaczem Blu-Ray połączony za pomocą kabla HDMI.

Serwer DLNA stworzyłem na laptopie za pomocą PS3 Media Server, w pokoju mam Router WT-2000ARM Airlive. Zarówno laptop jak i odtwarzać działają bezprzewodowo, serwer DLNA wykrywa mi bez problemu ale problem pojawia się wtedy kiedy chcę odpalić jakikolwiek film /testowane na *.avi/ - za każdym razem wyskakuje informacja że nie można odtworzyć pliku. Ten sam plik zgrany i podłączony za pomocą USB odtwarza sie bez problemu zarówno po podłączeniu do TV jak i do Blu-Ray. Ze zdjęciami też jest problem, niektóre jpg'i się otwierają a niektóre nie.

Soft na odtwarzaczu zaktualizowany do najnowszej wersji, PS3 Media Server ma wgrane wszystkie wymagane codec'i transkodowania, wszystkie pozycje na zielono.

Pytanie skąd ten problem z odtwarzaniem filmów? Próbowałem kilku programów DLNA serwer i z grubsza wszędzie to samo. O dziwo najlepiej było na Windows Media Player - w tym wypadku udało się odpalić filmy ale były w strasznie złej jakości i obraz dużo mniejszy niż ekran.

Co robię źle i czemu nie mogę swobodnie odtwarzać filmów z laptopa ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc,
    Pozdrawiam
    paweł

0 1
  • #2 01 Maj 2013 23:51
    anmedia
    Poziom 39  

flatbeet napisał:
    Router WT-2000ARM Airlive.

Czy ten router ma certyfikat DLNA?

0