Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

myjka karcher 670 ms za wysokie ciśnienie w zbiorrniczku

kamildr 30 Mar 2013 09:47 7959 7
  • #1 30 Mar 2013 09:47
    kamildr
    Poziom 8  

Kupiłem myjkę Karcher 670 ms używaną.
    Po uruchomieniu okazało się ze pracuje, ale był duży wyciek.
    Gdy rozebrałem to oring był pęknięty na króćcu rurki ciśnieniowej wychodzącą z pompy... Po wymianie uruchomiłem i w bardzo szybkim tempie zbiorniczek się napełnił pod bardzo wysokim ciśnieniem...( gdy jest wyłączony to też ciśnie do zbiorniczka ciśnieniem z wodociągu..) Ten filtr w zbiorniczku potrafił się pod ciśnieniem rozpołowić ale potem można było połączyć,... udało mi się wyciągnąć zielony "rozdzielacz ciśnienia?" "zaworek?" widoczny na zdjęciu mieszczący się w rurce wychodzącej gdzie podpinamy wąż ciśnieniowy z lancą... Na logikę to ciśnienie tam powinno występować bo nie widzę nic co by miało go powstrzymywać (zaworek zwrotny?) ale skoro ciągle tam ciśnie to jak by miał płyn zaciągać ze zbiorniczka? Z czego to wynika? Tam chyba powinno zasysać np. szampon? Proszę o pomoc bo już nie mam pojęcia o co w tym chodzi.... Dodam tylko, że myjka się nie wyłącza gdy puszcze lance ale może dlatego że jest spadek ciśnienia w układzie bo ciśnie do zbiorniczka?

3.1.13. Proszę również prawidłowo wstawić obrazek. /Olek II/

• #2 01 Kwi 2013 15:17
    KdF
    Poziom 16  

Podczas naprawy zgubiłeś lub źle zmontowałeś zaworek zwrotny (stalowa kulka i sprężynka).
    Podczas pracy (przy zmniejszonym ciśnieniu) woda przepływająca przez zwężkę (zielony element) powoduje powstawanie podciśnienia które otwiera zaworek i zasysa chemię. Jeśli zaworka brak lub np zamienisz miejscami kulkę ze sprężynką, to woda bez problemu wlatuje sobie do zbiorniczka.

• #3 03 Kwi 2013 00:16
    kamildr
    Poziom 8  

Już rozwiązałem ten problem i domyśliłem sie,że tak musiało być, ale ja już taką kupiłem beż sprężynki i kulki:) ( zatkałem na stałe ten otworek i już nie cieknie tyko jak rozwiązałem jeden problem to pojawił sie następny....
    Myjka chodziła ale sie nie wyłączała bo zawór przerzutowy najprawdopodobniej nie wybijał.... co tam w nim może sie popsuć??? Po włączeniu silnika i naciśnięciu to dawało max ciśnienie na lancy na manometrze ale po zwolnieniu to silnik dalej pracował ... tak jakby sie wyłączał i włączał... po wyciągnięciu przerzutnika wymieniłem oringi i po zamontowaniu okazało sie, że nie daje ciśnienia. Silnik chodzi z lancy leci woda pod własnym ciśnieniem a przy włączonym silniku niewiele większe ciśnienie...
    Już normalnie jestem załamany co to może być? może sie coś przytkało w środku ?? chyba nie może sie zapowietrzyć czy coś? sprawdzałem w garażu gdzie była spuszczona woda i zastanawiam się czy czasem po napełnieniu w rurach nie zrobił sie syf i coś przytkał? z lancy leci niby ok pod własnym ciśnieniem z sieci wodociągowej... proszę o radę

• #4 04 Kwi 2013 00:45
    KdF
    Poziom 16  

Zatkać to się raczej nie zatkało. Sprawdź czy nie pękła sprężyna w wyłączniku ciśnieniowym. Po za tym wyłącznik ma dwa zadania. Po pierwsze wyłączyć silnik po zamknięciu lancy, a po drugie gdy już wyłączy to obniża ciśnienie wewnątrz pompy aby przy ponownym starcie silnik miał jak najmniejszy opór. Wysokie ciśnienie jest podtrzymywane tylko w lancy poprzez zaworek jednokierunkowy który nie pozwala na cofnięcie się ciśnienia do pompy.
    Sprawdź dokładnie wyłącznik ciśnieniowy bo to raczej jego sprawka. (na pw wysyłam schemat takiej pompy. Co prawda od 650MS ale nie powinien się wiele różnić).

• #5 06 Kwi 2013 19:09
    kamildr
    Poziom 8  

Witam

Dziś jestem po drugim rozbiorze tego karchera ale dokładnie...
    Jeśli chodzi o zaworek przerzutowy to kupiłem nowy ( pomyślałem że dam 100zl jeśli ma to chodzić) ale jak sie okazało objawy są takie same.. ( zaworek był troche inny ale w serwisie powiedzieli że będzie pasował... odległości między oringami takie same i długość całkowita też... na szczęście mogę go zwrócić..) tzn Karcher daje ciśnienie i to max ale jak puszcze lance to ten zaworek przerzutowy odpowiedzialny za jej wyłącznie opada w dół i zaraz do góry i tak non stop góra dół a węże się spinają bo ciśnienie "dusi" silnik... załącza i wyłącza sie tak jakby... po rozebraniu głowicy i oględzinach wszystkich 6 zaworków w sumie trudno powiedzieć czy są dobre czy nie... na pewno nie było w nich zanieczyszczeń w postaci piasku czy popękanych sprężynek..
    Napewno są w lepszym stanie niż te z postu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11137351#11137351
    Nie ma w nich takich dziur...
    Ja już normalnie nie mam pomysłu... Jedyne co mi na myśl przychodzi to może wymiana wszystkich zaworków? albo kompletu wszystkich uszczelnień łącznie z tymi na tłokach bo może tam też uciekać?? Za utrzymanie ciśnienia w lancy rozumiem odpowiadają te 3 zaworki w głowicy na zewnątrz co sie wykręca i ten zaworek przerzutowy tak? bo tak to bym narazie 3 wymienił... Troche rozciągłem spręzynki na zworkach ale oczywiście nic to nie dało.... No chyba że moj zaworek przeżutowy jest uszkodzony i ten co mi dali nie pasuje ale bardzo w to wątpie...
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę o radę...

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam tylko że brak cisnienia o którym wcześniej pisałem był spowodowany przez moją pomyłkę bo żle zamontowałem górny oring. tzn. tam jest gumowy oring i podkładka też gumowa obok siebie i zamieniłem miejscami....

Dodano po 3 [minuty]:

na zaworze przerzutowym..

• Pomocny post
    #6 06 Kwi 2013 21:57
    KdF
    Poziom 16  

Takie "szczekanie" na pewno nie jest spowodowane uszkodzeniem zaworków pompy. Jeśli któryś z nich byłby nieszczelny to objawiało by się to pulsacją ciśnienia wyczuwalną na lancy. Został Ci jeszcze ostatni zaworek-zwrotny. Ten który podtrzymuje wysokie ciśnienie w lancy i wyłączniku ciśnieniowym. Jeśli będzie uszkodzony to po zamknięciu lancy ciśnienie gwałtownie wzrośnie, co spowoduje zadziałanie wyłącznika, lecz po chwili nastąpi jego spadek poprzez nieszczelność zaworka zwrotnego i ponowne załączenie silnika. Podobne objawy wystąpią jeśli będzie nieszczelność w układzie wysokiego ciśnienia (nawet niewielkie). To jednak będzie widoczne gołym okiem. Dlatego każdy wyciek z pompy,węża ciśnieniowego czy też lancy musi być usunięty.
    Zaworek zwrotny znajdziesz pod tą zieloną zwężką którą pokazałeś na zdjęciu. a tu sam on na schemacie.
    myjka karcher 670 ms za wysokie ciśnienie w zbiorrniczku
    Nie załamuj się jesteś już blisko!

• #7 06 Kwi 2013 23:10
    kamildr
    Poziom 8  

hmmmmmmmm.. a już miałem zrezygnować i wyrzucić w kosz ten karcher.. Rzeczywiście powinien tam być zaworek zwrotny a go nie ma!! i nie było tak jak nie było zaworka do króćca do zbiorniczka z pianą który zaślepiłem...
    Teraz jeszcze po przeczytaniu poszedłem odkręciłem tą zieloną przewężę i nie widać tam żednego zaworka w tej rurce jedynie jest widoczny zaworek jeden z tych trzech który na schemacie jest zaznaczony jako "6" a tego z nr "5" nie ma wcale...
    Ja tak naprawdę kupiłem na allegro tego karchera niby w stanie bdb.... czyli najlepiej będzie kupić ten cały zaworek i powinno być ok... mam nadzieję:)

• #8 24 Cze 2016 11:49
    mariooo777
    Poziom 11  

Witam, mam problem z takim Karcherem 670M, mianowicie wyrzuca mi wodę pomiędzy plastikowym króćcem do zbiornika na chemię, a obudową. Śrut domyka, więc do zbiorniczka nie dostaje się woda tylko bokiem ucieka. Wżerów nie widzę cały komplet (króciec ze śrutem sprężynką i zatrzaskiem) wymieniłem. Chwilę był spokój i kiedyś jak stał w przerwie między myciem znów tam woda zaczęła uciekać i się załączył. Widzę, że tam jest tak duże ciśnienie, że teraz podczas prób wypchnęło mi zatrzask i wyleciało wszystko.
    Co to może być?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME