Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EN3601AOW - zmiana kierunku otwierania drzwi

30 Mar 2013 11:34 3741 8
 • Specjalista elektryk
  Czy zmiana kierunku otwierania drzwi w lodówkach Electrolux (rozważam zakup EN3601AOW albo innego, nieco mniejszego modelu) będących na gwarancji wymaga wykonania tej czynności przez autoryzowany serwis pod rygorem utraty gwarancji?
 • Poziom 41  
  Warto o to zapytać w punkcie sprzedaży. Niemniej jednak wydaje mi się,że można to zrobić samemu.A na ułożenie półek też trzeba mieć specjalne uprawnienia?
 • Specjalista elektryk
  stanislaw1954 napisał:
  Warto o to zapytać w punkcie sprzedaży.
  Problem w tym, że w punkcie sprzedaży jeden sprzedawca twierdzi, że musi to zrobić serwis (poleca serwis sklepu za 150,-) a drugi twierdzi, że w przypadku Electroluxa nie jest to konieczne i nie traci się gwarancji.
 • Poziom 41  
  TWK napisał:
  jeden sprzedawca twierdzi, że musi to zrobić serwis (poleca serwis sklepu za 150,-)
  W takim razie powiedziałbym w sklepie, że kupuję, u nich jak mi sami(lub za pomocą serwisu)przełożą drzwi, oczywiście na ich koszt.A jeśli nie ,to są inne sklepy, może bardziej przyjazne dla kupującego.
 • Pomocny post
  Moderator AGD i automatyka
  To jest prosta lodówka i można samemu zmienić kierunek drzwi.
 • Specjalista elektryk
  Dziękuje za informacje. Czy drzwi po zmianie kierunku trzeba regulować (tak jak kiedyś się regulowało w lodówkach Mińsk) czy po prostu wystarczy przykręcić zawiasy w odpowiednich otworach, założyć zaślepki i po robocie?
 • Moderator AGD i automatyka
  Nic się nie reguluje. Kładziesz na plecach, odkręcasz dolny zawias, wykręcasz kołek zawiasu i wkręcasz go do sąsiedniego otworu. Wyciągasz i odstawiasz drzwi zamrażarki, odkręcasz środkowy zawias, ściągasz i odstawiasz na bok drzwi lodówki, odkręcasz górny zawias i przykręcasz po drugiej stronie. Zakładasz drzwi lodówki, przykręcasz środkowy zawias itd. Na koniec przekładasz uchwyty. Stawiasz do pionu, czekasz kilka godzin, włączasz i gotowe.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  generalnie- poproś sprzedawcę o instrukcję obsługi. jeśli napisali jak się zmienia kierunek otwierania to można to zrobić. i zrób tak jak jest napisane.
 • Specjalista elektryk
  wosokol napisał:
  generalnie- poproś sprzedawcę o instrukcję obsługi. jeśli napisali jak się zmienia kierunek otwierania to można to zrobić. i zrób tak jak jest napisane.
  I dokładnie tak zrobiłem.

  mrhari napisał:
  odkręcasz dolny zawias, wykręcasz kołek zawiasu
  Wystarczy tylko przełożyć kołek - nie trzeba kłaść na plecach ani odkręcać zawiasu. Generalnie więcej przekładania zaślepek niż właściwej roboty. Dziękuję za porady!