Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skuter keeway hurricane 50 - potrzebny schemat elektryki pojazdu

chytra baba 30 Mar 2013 12:04 7422 6
  • #1 30 Mar 2013 12:04
    chytra baba
    Poziom 2  

Witam, mam problem z moim skuterem, został on zakupiony niedawno lecz miał rozłączoną całą elektronikę, większość udało mi naprawić lecz nadal jest dużo do zrobienia a ja nie mam bladego pojęcia co dalej zrobić wiec proszę Was jakiś schemat elektronik, lub coś w podobnego co mogło by mi pomóc.
    PS: mam jeszcze jeden problem i jak by ktoś wiedział co z tym zrobić to bym był wdzięczny za pomoc, a więc w skuter nie kręci znaczy że nie działa rozrusznik a podczas próby rozruchu cewka tylko pyka, rozrusznik na pewno jest dobry bo sprawdziłem przy prostowniku, z góry dzięki :)

1 6
  • #2 30 Mar 2013 20:52
    Staszek49
    Poziom 34  

Schematy znajdują się w odpowiednim dziale "Elektrody", więc spróbuj je zdobyć. Twierdzisz, że słychać przekaźnik i rozrusznik nie kręci, więc musisz sprawdzić, czy masz sprawny przekaźnik i czy podaje on zasilanie na rozrusznik. Plus akumulatora (+) zasila przekaźnik (czerwonym przewodem) i po włączeniu stacyjki w poz. "ON" oraz naciśnięciu dźwigni hamulca powinno ukazać się napięcie na drugim "grubym" przewodzie podłączonym do przekaźnika i wówczas powinien zadziałać rozrusznik. Jeśli będzie inaczej, to musisz z pomocą miernika lub kontrolki szukać usterki.

1
  • #3 30 Mar 2013 22:58
    chytra baba
    Poziom 2  

tak wiem ,ale każdy schemat który wchodzie to jest albo niedostępne albo usunięte przez administratora , przekaźnik podaje zasilanie do cewki bo sprawdziłem , ale dzięki za podpowiedzi :)

0
  • #4 31 Mar 2013 00:19
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego, to że cewka w przekaźniku działa (klika) to wiem, bo informowałeś. Mnie chodzi o to, czy przekaźnik rozrusznika podaje zasilanie do rozrusznika tj. w czasie jego zadziałania. W przypadku, gdy nie jesteś tego pewien, to "zmostkuj" na chwilę oba przewody tj. ten który dochodzi z akumulatora (czerwony) do przekaźnika z drugim tej samej średnicy, który zasila rozrusznik i przeprowadź poprawną procedurę uruchamiania skutera. Jeśli tym razem rozrusznik będzie pracował, to będzie świadczyć, że przekaźnik jest do wymiany.
    Tak na marginesie spytam, czy aby na pewno słyszałeś klikanie przekaźnika rozrusznika, czy przerywacza kierunków.

0
  • #5 31 Mar 2013 01:00
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możliwe jeszcze, że gdzieś jest takie zwarcie, że przy próbie rozruchu jest taki spadek napięcia, że wszystko się wyłącza. A jak się wyłączy, to się znów załączy i znów zrobi zwarcie. I tak w kółko... Objawi się to terkotaniem przekaźników, migotaniem kontrolek...
    Przy odrobinie szczęścia masz jedynie wypalone styki w przekaźniku rozrusznika. Wtedy oprócz pojedynczego cyknięcia przy próbie rozruchu nie będzie innych efektów.

0
  • #6 31 Mar 2013 22:27
    chytra baba
    Poziom 2  

a tak sorki wiele ale jestem trochę zielony w tych sprawach wiec czasami mogę się pomylić wiec z góry przepraszam, skuter podczas próby rozruchu ma stałe napięcie nic nie przygasa , słychać tylko klikanie cewki tak jak wcześniej pisałem ,nic innego się nie dzieje, i tak na pewno jest to klikanie cewki , a mam pytanie czy jest możliwość ze przez niepodłączenie masy może się tak dziać ??:)

0
  • #7 01 Kwi 2013 11:07
    mieczyg
    Poziom 14  

skuter keeway hurricane 50 - potrzebny schemat elektryki pojazdu

Połącz dwa grube przewody na przekaźniku jak na obrazku wyżej jest niebieską linią, jak rozrusznik zadziała to jest nie sprawy przekaźnik.

3
  Szukaj w 5mln produktów