Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa moduł telemetryczny na baterii.

30 Mar 2013 12:31 1017 5
 • Level 10  
  Witam !
  Posiadam moduł telemetryczny MT 713 firmy Inventia.
  Problem polega na tym,że nie działa on na zasilaniu z baterii, zaś przez port USB działa. Czy możliwe jest,że to wina jakiegoś stabilizatora ?
  Czasami grzeje sie element zaznaczony na zdjęciu lecz tylko z zasialnia bateryjnego.
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam i z góry dziękuje. Nie działa moduł telemetryczny na baterii.
 • Level 22  
  Wygląda na to, że wydajność prądowa portu USB nie zaspokaja potrzeb tego układu.
  Element zaznaczony na zdjęciu wygląda mi na przetwornice impulsową. Z baterii widocznie płynie zbyt duży prąd i dlatego się grzeje, można dać radiator jesli chcesz... ale skoro producent nie dał to znaczy ze nie ma takiej potrzeby.
 • Level 10  
  ale problem pojawia sie podczas podłaczenia baterii. Kiedy podłączę oryginalną baterię (nowa) to ta przetwornica sie grzeje a diody sygnalizujące napięcie nie świecą (świecą dopiero po podłaczniu modułu pod USB. Masz kolego może jeszcze jakieś pomysły ? dodam ,że wcześniej wszytko działało
 • Level 37  
  Cóż, przetwornica impulsowa stoi, według mnie, czyli nie ma sterowania tym tranzystorem w czerwonym kółku. Ewentualnie ma on przebicie.
 • Level 10  
  Dzięki wielkie ;). Mam jeszcze jedno pytanie,czy ktoś może orientuje sie jaki jest zamiennik tego tranzystora bo nigdzie nie mogłem znaleźć takiego jaki jest oryginalnie ?
 • Automation specialist
  Niestety na własnej skórze przekonałeś się, że moduły InVentii psują się w taki właśnie sposób - pada przetwornica (zwłaszcza, jeśli moduł pracował w wilgotnym środowisku, gdzie mogła na płytkach kondensować się para wodna). Jest też wersja płytek pokrytych żelem ochronnym i te polecam - więcej przeżyją.