Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel GPRS-T2 zdalne programowanie

30 Mar 2013 13:15 2211 7
  • Poziom 17  
    Witam kolegów, na wstępie chcę przyznać, że są podobne tematy lecz żaden nie obrazuje mojego pytania, mianowicie chcę zrobić zdalna konfigurację powiadomienia procedurę znam SMS inicjujący odpowiedni kod adres IP itp ale przejdźmy do konkretów chodzi o adres IP i port jak go przekierować. Posiadam router adsl2+ TP-link TD-W8950ND jest tam zakładka NAT > Virtual serwer
    w opcjach jest tabela nazwa serwera i serwer IP adres oraz protokoły TCP
    i tabela external port start > external port end i internal port start > internal port end. Wpisuje adres IP 192.168.1.25 i port 8080. I teraz pytanie w SMS inicjujący należy podać adres IP, dostawcy widoczny w polu wan routera , czy podany prze zemnie w virtual serwer, czy inną ścieżką czyli adres IP DNS . Czy jeszcze coś innego a to co pisze to bzdura ?

Pozdrawiam
  • Switche POE
  • Switche POE
  • Poziom 17  
    ok, a jesteś w stanie mi powiedzieć jak to wygląda w przypadku modemu GSM/3g podłączonego bezpośrednio do komputera? też trzeba przekierowywać porty czy coś w tym rodzaju ?
  • Poziom 15  
    Nie miałem do czynienia z modemami GSM więc nie mam pojęcia. Próbuj.
  • Poziom 17  
    hm szkoda, może ktoś inny się wypowie co obeznany w temacie
  • Poziom 17  
    ok to już mniej więcej mi świta po świętach spróbuje wykonać, a nie wiesz może jak to jest w przypadku korzystania z internetu bezpośrednio na komputerze z modemu GSM
  • Poziom 16  
    Z modemami, a w zasadzie z internetem po GSM zazwyczaj bywa tak, że nie są one widoczne z zewnątrz są za tzw. NAT-em. Oczywiście jest to do przejścia ale kosztuje. Nie ma konieczności używania DMZ bo i tak podajesz IP i port w SMS-ie. W virtual serwer routera konfigurujesz przekierowanie portu np 20 na adres swojego komputera i taki port ustawiasz w programie w oknie TCP-IP. Aby być widocznym z zewnątrz przy ADSL( neostrada i podobne ) musisz najpierw wiedzieć jaki adres IP nadał Ci dostawca, chyba że stwożyłeś sobie domenę np dyndns lub no-ip. Zgodnie z instrukcją GPRS pierwsza konfiguracja i wpisanie poprawnych ustawień musi odbyć się z komputera poprzez interfejs. SMS wysyłany do GPRS-a zawiera adres IP jaki otrzymałeś od dostawcy lub twoja domena i port, na którym przekierowałeś ruch w routerze, a zarazem uruchomiłeś w oknie TCP-IP programu GPRS