Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta wifi - laptop - Słaba wykrywalność WiFi - antena, jaka?

30 Mar 2013 13:56 5175 7
  • Poziom 13  
    Witam. Sprawa wygląda następująco. Mieszkam w bloku na 5 piętrze. Za pomocą laptopa próbuję wyszukać sieć publiczną troszkę oddaloną ode mnie, niestety nie jestem w stanie wychwycić sygnału.

Moja karta to: Atheros AR9285 Wireless Network Adapter. Mieszkam na dzielnicy dość dużego blokowiska i zagęszczenia.
    Pojawił się pomysł aby zwiększyć możliwości karty sieciowej w laptopie i dokupić na usb antenę.

Proszę o propozycje jaką antena pod usb do laptopa byłaby najlepsza w tym wypadku?

Moje propozycje:

http://allegro.pl/antena-aktywna-wi-fi-internet-15dbi-tuba-kabel-usb-i3122796275.html

http://allegro.pl/aktywna-antena-usb-wi-fi-sky-960000g-1800mw-do-7km-i3093572204.html

Co możecie o tym powiedzieć?

Pozdrawiam :)
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 24  
    Witam.
    Skoro masz możliwość darmowego internetu to radziłbym nie kupować samej anteny tylko Access Pointa i zewnętrzną antenę. Polecam Ci to dlatego bo jak dojdzie Ci kolejny komputer,telefon to tylko go podepniesz.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 13  
    A stworzenie własnej anteny fraktalnej i wyprowadzenie z karty wifi wew. w laptopie, pintailem wyjście antenowe, wchodzi w gre ;> ?
  • Poziom 24  
    Może i wchodzi ale po co szpecić laptopa i robić z niego komputer stacjonarny?
    Podałem Ci takie rozwiązanie bo niby chcesz kupić antenę za ponad 120 zł to według mnie lepiej dołożyć parę dych i kupić sobie to co radzę ;) Ja accessa i antene panelową dałem 160 zł i internet ściągam z odległości 3 km. Szału nie ma ale przynajmniej za darmo :)
  • Poziom 13  
    Czyli proponujesz Access Pointa + Antenę do tego (dookólną)?
  • Poziom 24  
    Tak proponuje, najlepiej z dwoma antenami abyś mógł rozsyłać internet po mieszkaniu.
    Antena może być nawet dookólna.
  • Poziom 13  
    Mi chodzi tutaj ogólnie o fakt, iż poprzez podłączenie do laptopa access pointa, a do niego anteny, zasięg wykrywalności sieci WiFi przez laptop zwiększy się?
  • Poziom 24  
    Access Point ogólnie "lepiej odbiera".
    Rozwiązanie które podałem Ci jest wygodniejsze ponieważ w tym przypadku nie będziesz pobierał internetu bezpośrednio z sieci publicznej tylko będziesz połączony z AP, natomiast AP to będzie taki łącznik między Twoim laptopem a siecią publiczną. Dodatkowo będziesz mógł podłączyć więcej urządzeń do tej sieci.