Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows a legalność w serwisie??

StefanSamoZło 30 Mar 2013 14:16 1551 6
 • #1
  StefanSamoZło
  Level 14  
  Witam Mam pytanie względem instalacji i naprawy systemów w serwisie
  np:
  przychodzi do mnie klient posiada licencje np na win7 starter a ja posiadam w serwisie tylko i wyłącznie win7 Prof i teraz pytanie:
  1.mogę użyć nośnika z Windowsem starterem z internetu czystego wpisując jego klucz czy muszę posiadać w serwisie wszystkie płytki z wszystkimi systemami ??
  2.czy mogę użyć mojej instalacji i wpisać jego klucz i automatycznie wyłącza się opcje które są tylko i wyłącznie na prof a będą działać te które są na starter ??
  3. Może jest jakaś płytka serwisowa która posiada wszystkie instalacje np znajduje się na niej starter home inne ??
  4. Inne pomysły ??
  chodzi mi o to że teoretycznie nie opłaca mi się kupować wszystkich systemów skoro klient posiada licencje a nie ma nośnika
  i jak to wszystko wygląda prawnie ??

  przepraszam że trochę chaotycznie
  Nie wiem czy dobry dział z góry dziękuje i pozdrawiam
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  kitor
  Level 34  
  Różne wersje (w tym OEM/Box) mają różne umowy licencyjne.
  Po co koledze w serwisie owe płytki? Klient albo stawia się ze swoją, albo nie ma usługi, proste.
  Quote:
  skoro klient posiada licencje a nie ma nośnika

  To klient ma sobie kupić nową płytkę od stosownego dystrybutora sprzętu, etc. Tak to działa "licencyjnie". A co ma to do polskiego prawa, można polemizować, bo żadnego wyroku w tego typu sprawie nie znam.

  Wg. MS odsprzedanie samej płyty recovery (gołego nośnika) jest złamaniem licencji OEM, także bawiąc się w tym kierunku ryzykujesz i to sporo.
 • #3
  helmud7543
  Level 43  
  Na płycie instalacyjnej Windows 7 są wszystkie wersje (Starter, Home, Ultimate itp). Jak zrobić z tego instalkę wszystko w jednym nie napiszę bo nie wiem, czy to jest legalne (chyba jest ale zapytaj moderatora). To jednak nadal nie rozwiązuje problemu OEM-mowego - instalacja z nieodpowiedniej płyty może się zakończyć brakiem możliwości użycia posiadanego klucza. Inna sprawa, czy tego potrzebujesz - jeśli klient ma recovery to możesz go przecież użyć, jeśli potrzebujesz podmienić pliki czy uruchomić konsolę - możesz użyć swojej płyty a jak klient sformatował sobie dysk razem z recovery to już jego odpowiedzialność...
 • #4
  StefanSamoZło
  Level 14  
  a jak klient przyniesie płytę >>> nie oryginalna ale twierdzi że to jego kopia a tak naprawdę przynosi pirata a ja nie wiedząc o tym mu go instaluje to odpowiadam za to ???
  słyszałem że jak jest taka sytuacja to klient ma u mnie podpisać że przyniósł własny nośnik i niby wtedy nie odpowiadam << na forum prawnym takie coś czytałem ale może ktoś się wypowie na ten temat
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  PRL
  Level 40  
  Od siebie dodam, że w sytuacji, gdy brak partycji odzyskiwania, brak nośnika, ale jest nalepka z kluczem, po reinstalacji systemu dokonuję aktywacji telefonicznej.
 • #7
  StefanSamoZło
  Level 14  
  Zamykam już wszystko wiem dziękuje