Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linux a Naprawa Systemu Windows ??

30 Mar 2013 14:40 3726 7
 • Poziom 14  
  Witam mam pytanie czy istnieje jakaś dystrybucja Linuxa która może naprawić system Windows ?
  chodzi o to że system klienta nie chce się włączyć >> wyskakuje BSOD(nie zawsze wyskakuje z winy urządzeń) , albo pisze że brakuje jakiegoś pliku, lub zacina się podczas ładowania i zamiast wkładać płytki Windowsa i dawać napraw może istnieje linux który umie takie coś że klikam on szuka błędu i naprawia go ?? dziwne pytanie trochę chaotycznie napisane  nie wiem czy dobry dział z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Spec od komputerów
  Nie ma. Dużo można pod linuksem zrobić ale naprawić windowsa nie. Najwyżej można z linuksa pliki systemowe windowsa kopiować. Ja takiego linuksa nie znam.
  Pozdrawiam
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 34  
  Naprawić automatycznie możesz z płytki od Windowsa i to tylko niektóre przypadki. Skąd by miał się plik od Win znaleźć na płytce od linuxa jeśli ta wywala brak jakiegoś pliku?
 • Poziom 43  
  Takiego czegoś nie ma. Linuxem możesz się posłużyć do diagnostyki hardware, podmiany plików itp. Nie ma też takiego programu pod Windows. Sam musisz diagnozować posiłkując się oprogramowaniem/sprzętem do sprawdzania tego, co chcesz w danym momencie sprawdzić. Innej możliwości nie ma.
 • Poziom 14  
  Kiedyś w pewnym serwisie widziałem jak serwisant odpalił Linuxa i miał tam wiele opcji naprawczych coś tam kliknął no i mu zaczęło skanować partycje i po chwili pobrało z internetu plik uszkodzony no i komputer zaczął śmigać jak sie go zapytałem co to za linux nie chciał powiedzieć dla tego zapytałem sie tutaj :) a linuxów jest cała masa wiec może ktoś kiedyś miał styczność z czymś podobnym :) w ostateczności może ten serwisant sam zrobił takie coś :)
 • Poziom 34  
  Kolego, dużo serwisantów i nie tylko korzysta z własnych rozwiązań i nie mają interesu w tym żeby je przekazywać dalej. Poza tym, przeglądając posty kolegi radziłbym się najpierw doedukować, później brnąć w tą dziedzinę.
 • Spec od komputerów
  Nie ma przeszkód ,żebyś utworzył sobie na bazie jakiegoś linuksa własne liveCD z dowolnymi programami.
  Pozdrawiam
 • Admin grupy komputery
  StefanSamoZło napisał:
  dziwne pytanie trochę chaotycznie napisane
  Racja. Temat uważam za wyczerpany - zamykam.