Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ADB 2850 ST - Co dalej z tym dekoderem ?

30 Mar 2013 14:57 9312 17
  • Level 14  
    Co dalej z tym dekoderem po fuzji n z C+ ?
    Czy da się coś na tym oglądać z pakietu telewizji n?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Ale czy ten dekoder jest Twój, czy n-ki?
    ...
    To zależy kiedy Ci się kończy umowa z n-ką...
  • Level 14  
    W n,ce mam Turbo ale z wiązko z polityka jaką stosuje nc+ zamierzam zrezygnować.
    Dlatego zastanawiam się nad tym dekoderem ponieważ mam zbliżone menu. Chciałbym go kupić na własność, ale nie chce się zdziwić za jakiś czas że coś z oferty programowej zaczną wyłączać w TNK. Słyszałem że TNK należy do n, a n w tech chwili zostało wchłonięte przez C+
  • Level 39  
    Jeśli już to TnK-HD tak. Nie wiem czy oferta Smart-HD jest nadal aktualna. Poza tym n-ka parowała dekodery z kartą - więc chyba operacja kupienia jest niemożliwa, ...a jeśli nawet, to po co?
  • Level 14  
    Chociażby po to żeby mi już go nikt nie zabrał. Do Turbo sie tak przyzwyczajiłem ze cięzko będzie sie przestawić.
    Czytałem w sieci ze można po wygaśnięciu umowy korzysta z FTA i DVB-T na tym dekoderze.
    Zależy mi na dekoderze z wielokrotnie nagradzanym ADB Carbo menu. Najlepiej dwugłowicowym.

Znalazłem w sieci jeszcze ten dekoder ADB 5721 z Carbo menu.
  • Level 39  
    Wujek lutek wrote:
    ...Czytałem w sieci ze można po wygaśnięciu umowy korzysta z FTA i DVB-T na tym dekoderze...
    Tak ...i na tym się jego użytkowanie kończy (jeśli nie przedłużysz umowy z nC+). Czyli na DVB-T... Do czego wystarczy telewizor z MPEG-4, a dekoder zbędny...
  • Level 14  
    Ja ciebie świetnie rozumiem voitek1, ale chciałbym korzystać z funkcji multimedialnych oferowanych przez Carbo Menu (moje preferencje) oraz możliwości PRV i HDD. A z tego co widzę żaden z telewizorów nie oferuje zapisu na HDD i Pdrive.

Czyli z tego co wyczytałem PRV i zapis HDD jest blokowany na tym dekoderze po okresie korzystania z uprawnień płatnej telewizji - chyba ze ktoś w sieci wprowadza w błąd.
  • Level 37  
    Ci co kupili go na własność do multiroom premium do tej pory mają podstawki pod kwiatek za kilkaset złotych. Nawet fta, ani dvb-t im nie odblokowali.
  • Level 39  
    Wujek lutek wrote:
    ...A z tego co widzę żaden z telewizorów nie oferuje zapisu na HDD i Pdrive
    Przynajmniej połowa nowych na rynku ma tę opcję... No chyba, że chodzi Ci o nagrywanie na TV i oglądanie z HDD gdzie indziej, bo większość TV (i chyba dekoder Twój dekoder również) koduje nagrania i nie obejrzysz ich gdzie indziej...

Wujek lutek wrote:
    ...Czyli z tego co wyczytałem PVR i zapis HDD jest blokowany na tym dekoderze po okresie korzystania z uprawnień płatnej telewizji - chyba ze ktoś w sieci wprowadza w błąd.
    Chyba nie...

Więc pytanie - po co Ci dekoder. Ale skoro go tak kochasz, to najpierw zadzwoń, za ile możesz go odkupić. Jest wiele dekoderów na rynku z widgetami i dostępem do internetu...
  • Level 14  
    No to ładnie, nie rozumiem tego podejścia do klienta w Polsce.

Dodano po 6 [minuty]:

Tak, własnie o to też mi chodzi, nagrywanie TV i oglądanie HDD i na odwrót.

Nie ma opcji zakupu, już się dowiadywałem. Bardzo odpowiada mi Carbo menu, a nBox Turbo Recorder zaspokoił wszelkie moje potrzeby. Nadal szukam w necie alternatywy.

Rozejrzę się jeszcze za telewizorami z możliwością nagrywania. Może któryś z nich jest dwugłowicowy.
  • Level 39  
    Wujek lutek wrote:
    No to ładnie, nie rozumiem tego podejścia do klienta w Polsce.
    Ale o jakie podejście Ci chodzi? Czy czy n-ka nie dotrzymała warunków umowy (jeśli chodzi o dekoder oczywiście)?! Czy w innych krajach jest inaczej (powiedz, gdzie Ci dają dekoder do dalszego używania po zakończeniu umowy?!)

Nie mam zamiaru oczywiście bronić ani n-ki ani nC+, ale chyba widziały gały co brały, a raczej co podpisywały 8-O . Więc osssoooo, alllee osssoo chodzi....
    Masz naprawdę na rynku dużo dekoderów i TV z takimi funkcjami. A jeśli chodzi o TV to lepiej wziąć moduł od nC+ (pod warunkiem, że TV ma CI) i nie masz żadnego problemu z dekoderem (dodatkową podstawką na kwiatek!), tylko: jeden pilot, zero żonglowania, widgety i internet.

A wracając do meritum i Twojego pytania:
    Wujek lutek wrote:
    Co dalej z tym dekoderem po fuzji n z C+ ?
    Czy da się coś na tym oglądać z pakietu telewizji n?
    Tak - do końca umowy, i dalej oglądasz, jeśli umowę z nC+ przedłużysz...
  • Level 14  
    Miałem kiedyś Polsatowskiego Samsunga i po zakończeniu abonenckiej umowy można było oglądać FTA na nim bez żadnych problemów.

Też własnie myślałem o CL+
    Polsat ma korzystna ofertę z tym modułem.

Ale ja się uparłem i chce Carbo menu itd.
  • Level 37  
    No właśnie N-ka nie dotrzymała warunków bo zapewniali po skończonej umowie odblokowanie dekodera. Na dawnym forum N-ki był temat w tej sprawie i wiele osób pisało petycje, i nic. Modułów NC+ jeszcze nie ma i nic w tej sprawie nie wiadomo.
  • Level 14  
    Wychodzi na to że trzeba będzie się porządnie jeszcze zastanowić na d tym wszystkim. Nie chce żadnych umów z C+ oraz jej klonami. Najpierw zabili WizjeTv a teraz N.
    Włos mi na głowie stanął dębem jak usłyszałem ze J.Wejchert zmarł, pierwsza myśl w mojej głowie - że już po N. I się niestety sprawdziło.
    Czyli wychodzi na to ze lipa będzie z tym ADB 2850. Chyba najlepiej przeczekać całe to zamieszanie.
  • Level 39  
    andpol 33 wrote:
    No właśnie N-ka nie dotrzymała warunków bo zapewniali po skończonej umowie odblokowanie dekodera. Na dawnym forum N-ki był temat w tej sprawie i wiele osób pisało petycje...
    A ktoś poszedł z tym do sądu...? Wziął prawnika....? Jeśli sprawa byłaby ewidentnym naruszeniem umowy to wydaje mi się, że n-ka by odpuściła... Co do modułów, to jeśli ktoś ma już kartę od C+ lub n-ki to bez problemu hula z nią dalej w nC+. A nC+ wkrótce wprowadzi swoje.

Wracając do meritum: jeśli nosisz się z zamiarem kupienia TV to gwarantuję, że w jego opcjach zakochasz się bardziej niż w tych z ADB. To samo tyczy się dekoderów - nie wiem za ile można odkupić dekoder on n-ki, ale NA PEWNO po dołożeniu (a może i bez dokładania) kilku złotych będziesz o wiele bardziej zadowolony z nowego dekodera dostępnego na polskim rynku. No ale skoro się uparłeś na dekoder, który poza widgetami da Ci jedynie DVB-T to cóż, nikt tu nic nie poradzi ...i pretensji do n-ki też nie ma co mieć...
  • Level 14  
    Są gusta i guściki, mnie podoba się Carbo menu, szalenie podoba.
    Korzystam ze smart TV w telewizorze i BD Playerze (2 rożne softy) i jakoś mnie to nie powal na kolana. Czeka mnie wymiana telewizora bo syn wywalił drewnianym klockiem w matrycę i się trochę "wylało", wiec zastanowię się gruntownie nad CL+.

Przemyślę jeszcze to co napisałeś. Może znajdę jakiś fajny tuner/dekoder z Carbo Menu HDD i 2 głowicami.
  • Level 35  
    Zainteresuj się dekoderami linuxowymi, z softem np Enigma2.
    Jeśli zakupisz tego ADB2850 to możesz przerobić go na Enigmę...
    Choć lepszym wyjściem będzie zakup coś z rodziny Dreambox.
  • Level 14  
    @KIEROWCA_VW
    Strasznie podoba mi się Carbon menu i dlatego kombinuje.
    Właśnie zagłębiam się w temat nie wiedziałem wcześniej tego E2 w akcji, a filmy na YT są fatalne.
    Znalazłem nBox BSLA, 2 glowice HDD 250GB ENIGMA2 za 350 zł, wziął bym sam sprzęt - jestem ciekaw czy ktoś byłby mi w stanie na tym postawić Carbon. A ten Dreambox co to jest ?

Nie zagłębiałem się wcześniej w ten temat bo nie było potrzeby. Z tego co widzę to tych softów na BSLA troszeczkę jest. Enigma jest chyba wiodąca. Musiał bym to wziąć w zwoje łapy i potestować.

Może voitek1 ma racje i nie ma co upierać się Carbon menu.