Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic RX-DS28 (Cobra) - Nieprawidłowa reakcja na przyciski panelu przedniego

30 Mar 2013 15:11 1416 6
  • Poziom 10  
    Witam, od pewnego czasu mam problem z działaniem przycisków w odtwarzaczu Panasonic RX-DS28. Przyciski raz działają prawidłowo a raz błędnie, tzn. naciskam np. "TAPE/OFF" (w celu wyłączenia radia) i zamiast wyłączenia urządzenia zostaje wybrana stacja o jeden w tył (czyli przycisk zareagował jakbym nacisnął "SKIP |<<"). Podobnie dzieje się dla większej liczby przycisków, np. gdy naciskam "VOLUME +" to włącza się ustawienie drzemki, tak jakbym nacisnął "SLEEP".
    Przyciski zachowują się w ten sposób z różną częstotliwością, raz 3 razy pod rząd naciskam "TAPE/OFF" zanim uda mi się wyłączyć radio (przełączając w tym czasie stacje), a zdarzają się dni gdzie problem nie występuję.
    Urządzenie nie miało żadnych przejść, od zawsze stoi w domu. Rozebrałem je i przemyłem alkoholem płytkę PCB z mikroprzełącznikami z panelu przedniego jednak nic to nie dało.
    Chciałbym naprawić odtwarzacz bo to jedyna wada jaka mu doskwiera, poza tym wszystko spisuje się świetnie od tylu lat.
    Link do instrukcji serwisowej: http://dl.dropbox.com/u/24876864/panasonic_rx-ds28.pdf
    Proszę o pomoc co może być ewentualną przyczyną, co pomierzyć, czy może gdzieś poprawić luty.
  • Poziom 34  
    Wymień te przełączniki( switche ).
  • Poziom 10  
    btomko napisał:
    Wymień te przełączniki( switche ).

Może to być ich wina? Zastanawia mnie to bo od pewnego (raczej tego samego) momentu kilka przycisków zaczęło działać nieprawidłowo, więc w jednym czasie musiałoby zepsuć się kilka sztuk. Poza tym wydaje mi się, że gdyby coś z nimi było nie tak to przestałyby działać albo by miały problem ze stykiem (np. trzeba je mocniej naciskać).
    PCB z przełącznikami składa się tylko ze ścieżek (dosyć grubych, z dużymi odległościami między sobą) i przylutowanych przełączników, z grubsza tak wyglądających http://www.sklep.semics.pl/bilder/JTP1230X.jpg . Płytka połączona jest taśmą z "płytą główną".
    Nie żebym jakoś negował Twoją poradę bo nie jestem żadnym specjalistą tylko proszę o jakieś wytłumaczenie dlaczego uszkodzony przełącznik może działać jak przełącznik znajdujący się obok.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie. Po świętach kupuję przełączniki i lutuję. Dam znać czy podziałało.
  • Poziom 10  
    Zmiana przełączników pomogła. Dzięki za pomoc.