Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon ip4500 - czerwony lub żaden zamiast czarnego

darkyeti 30 Mar 2013 15:17 1188 2
  • #1 30 Mar 2013 15:17
    darkyeti
    Poziom 2  

Witam,

przeglądałem to forum oraz inne i nie znalazłem takiego przypadku do mojego.

Mam drukarkę Canon ip4500, robiłem reinstalacje sterowników na 2 różnych komputerach, z Win XP i 7, czyściłem głowice z panelu obsługi drukarki i nic nie pomaga. Ale w czym problem...

Kiedy drukuje stronę testową drukują się kolory, ale czarny tekst już nie. Z innych programów czarny również się nie drukuje. Kiedy drukuję zdjęcie, w kolorze lub z ustawieniami "odcienie szarości" czarny kolor zastępowany jest czerwonym.

Po kilkukrotnym czyszczeniu głowic, zwykłym oraz dokładnym, efekt się nie zmienia. Przy druku testowym głowic C,M, Y oraz BK wychodzą ładnie, (tak, tutaj czarny się drukuje, z wąskiego cartridga), natomiast nie drukuje się w ogóle czarny z pojemnika PGBR (gruby pojemnik).

Co można poradzić, jeśli w ogóle coś można...

0 2
  • #2 30 Mar 2013 19:18
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 31 Mar 2013 00:37
    darkyeti
    Poziom 2  

Zrobiłem test, wydrukowałem czerwone Ferrari na czarnym tle. Kiedy drukowałem z ustawieniami na papierze zwykłym wydrukował się tylko czerwony pojazd bez cieniowania i tła (wtedy czarny powinien iść z PGBR). Kiedy wybrałem papier foto, uzyskałem szare tło oraz czerwoną sylwetkę pojazdu z czerwonymi cieniowaniami (w oryginale są czarne cieniowania) - jak sądzę lekką warstwę czarnego pobrał z BK, a część miał zabrać z PGBR.

Używam zamienników, gdzie miałem od razu chip. Mam włączoną kontrolę ilości farby, nawet aktualnie mruga mi brak Cyan. Pragnę jednak zaznaczyć, że dokładnie te cartridge działały jeszcze niedawno poprawnie, a pogorszyło się im zanim jeszcze drukarka zaczęła wskazywać komunikat "być może skończył się atrament Amarantowy <CLI-8M>"

0