Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon ip4500 - czerwony lub żaden zamiast czarnego

30 Mar 2013 15:17 1251 2
 • Poziom 2  
  Witam,

  przeglądałem to forum oraz inne i nie znalazłem takiego przypadku do mojego.

  Mam drukarkę Canon ip4500, robiłem reinstalacje sterowników na 2 różnych komputerach, z Win XP i 7, czyściłem głowice z panelu obsługi drukarki i nic nie pomaga. Ale w czym problem...

  Kiedy drukuje stronę testową drukują się kolory, ale czarny tekst już nie. Z innych programów czarny również się nie drukuje. Kiedy drukuję zdjęcie, w kolorze lub z ustawieniami "odcienie szarości" czarny kolor zastępowany jest czerwonym.

  Po kilkukrotnym czyszczeniu głowic, zwykłym oraz dokładnym, efekt się nie zmienia. Przy druku testowym głowic C,M, Y oraz BK wychodzą ładnie, (tak, tutaj czarny się drukuje, z wąskiego cartridga), natomiast nie drukuje się w ogóle czarny z pojemnika PGBR (gruby pojemnik).

  Co można poradzić, jeśli w ogóle coś można...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Zrobiłem test, wydrukowałem czerwone Ferrari na czarnym tle. Kiedy drukowałem z ustawieniami na papierze zwykłym wydrukował się tylko czerwony pojazd bez cieniowania i tła (wtedy czarny powinien iść z PGBR). Kiedy wybrałem papier foto, uzyskałem szare tło oraz czerwoną sylwetkę pojazdu z czerwonymi cieniowaniami (w oryginale są czarne cieniowania) - jak sądzę lekką warstwę czarnego pobrał z BK, a część miał zabrać z PGBR.

  Używam zamienników, gdzie miałem od razu chip. Mam włączoną kontrolę ilości farby, nawet aktualnie mruga mi brak Cyan. Pragnę jednak zaznaczyć, że dokładnie te cartridge działały jeszcze niedawno poprawnie, a pogorszyło się im zanim jeszcze drukarka zaczęła wskazywać komunikat "być może skończył się atrament Amarantowy <CLI-8M>"