Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TMS320LF2402 - Prawdopodobnie zablokowany mikrokontroler

marcinb222 30 Mar 2013 15:20 555 0
  • #1 30 Mar 2013 15:20
    marcinb222
    Poziom 11  

Witam, jestem bardzo początkujący w dziedzinie mikrokontrolerów, problem jest z prostownikiem impulsowym 24V25A a wszystkim steruje mikrokontroler TMS320LF2402.
    Elektrycznie prostownik jest sprawny (wymienione mosfety, mostek, drivery, diody impulsowe, kondensatory, transoptory) więc myślę, że problem leży po stronie sterowania.
    Po włączeniu zasilania na 1-2 sek. załącza się zasilanie i gaśnie (trzy diody diagnostyczne przy procesorze migają i gasną) i ten cykl powtarza sie w nieskończoność.
    Znalazłem w necie jak zrobić boot Rom z rezystorem, ale nie podziałało, próbowałem różnych rezystorów i nic, mam również nóżkę rs (reset) zwierałem ją do masy i nic, ale jak zwarłem do Vdd to spalił mi się jeden z mosfetów. Po wymianie to samo.
    Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak odblokować ten procesor?

Ps.Ras nieświadomie udało mi się odblokować (dotknąłem miernikiem(ustawionym na pomiar rezystancji) do nóżki mosfeta i obok punktu wywaliło bezpiecznik,po wymianie prostownik ożył) Po czym stwierdziłem że wymienie końcówki mocy na nowe i skręcę całość i nagle....znowu to samo migaja diody i nic.... A 2 dni śmigał bez problemu.

0 0