Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tp-link, komfiguracja, internet radiowy, żółty wykrzyknik

daniello91 30 Mar 2013 17:25 14418 30
    daniello91
    Level 8  
    Witam,

Przyjechałem do rodziców na święta i jak zawsze działał internet, tak dzisiaj nie działa ani na laptopie, ani na komputerze stacjonarnym. Jest połączenie z siecią, z tym ze przy zasiegu jest żółty trojkacik z wykrzyknikiem. Bardzo proszę o szybka pomoc, bo infolinia nie działa, a potrzebuje dostęp do Internetu.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    voitek1
    Level 39  
    Czy stacjonarny działa przy wyłączonym lapku?
    wojtek2803
    Level 37  
    Jaki to model TP linka ?

Pokaż screena ze statusu routera .
    VooVoo
    Level 34  
    daniello91 wrote:
    Witam,

Przyjechałem do rodziców na święta i jak zawsze działał internet, tak dzisiaj nie działa ani na laptopie, ani na komputerze stacjonarnym. Jest połączenie z siecią, z tym ze przy zasiegu jest żółty trojkacik z wykrzyknikiem. Bardzo proszę o szybka pomoc, bo infolinia nie działa, a potrzebuje dostęp do Internetu.
    Jak jest dostarczana usługa?? To najważniejsze pytanie. Lub inaczej kto jest operatorem, jaka technologia?? Jeśli adsl, to masz problem - potrzebny modem lub router, jeśli lan, to wpinasz do dopisanego komputera, jeśli hfc, to j/w bezpośrednio do modemu pod warunkiem, że jest zalogowany (online).
    daniello91
    Level 8  
    Wyłączyłem laptopa i włączyłem stacjonarny, to po połączeniu się z siecią nie ma żółtego trojkacika z wykrzyknikiem przy zasięgu, ale internet nie działa, wiec możliwe ze to wina dostawcy? Można to jakoś sprawdzić? Bo nigdy tak się nie działo. Stacjonarny i laptop chodziły w tym samym czasie i wszystko bylo ok. Nazwa routera:TL-WR340G. O jaki screen chodzi?
    wojtek2803
    Level 37  
    Ze statusu routera WAN pokaż .
    daniello91
    Level 8  
    VooVoo wrote:
    daniello91 wrote:
    Witam,

Jak jest dostarczana usługa?? To najważniejsze pytanie. Lub inaczej kto jest operatorem, jaka technologia?? Jeśli adsl, to masz problem - potrzebny modem lub router, jeśli lan, to wpinasz do dopisanego komputera, jeśli hfc, to j/w bezpośrednio do modemu pod warunkiem, że jest zalogowany (online).

Usługa jest dostarczana droga radiowa, tak jak napisałem w temacie.
    VooVoo
    Level 34  
    Ok, ale jak ta usługa jest zakończona i jak wchodzi do routera??
    daniello91
    Level 8  
    VooVoo wrote:
    Ok, ale jak ta usługa jest zakończona i jak wchodzi do routera??
    antena umieszona jest na dachu i kabelek łączy się z routerem w WAN
    wojtek2803
    Level 37  
    Podłącz bezpośrednio kabel do komputera pomijając router . I sprawdź czy masz internet .
    daniello91
    Level 8  
    wojtek2803 wrote:
    Ze statusu routera WAN pokaż .
    nie mam możliwości zrobienia screena moge przepisać ten MAC ADDRESS, IP, SUBNET, DEFAULT I DNS?
    VooVoo
    Level 34  
    daniello91 wrote:
    antena umieszona jest na dachu i kabelek łączy się z routerem w WAN
    i ten kabelek masz wpakować w port ethernet do komputera, którego mac został zgłoszony operatorowi - napisałem to kilka postów wyżej ;)
    wojtek2803
    Level 37  
    daniello91 wrote:
    nie mam możliwości zrobienia screena

Czyli rozumiem że nie masz dostępu do konfiguracji routera ? Czy po prostu nie wiesz jak to wykonać ?
    daniello91
    Level 8  
    wojtek2803 wrote:
    daniello91 wrote:
    nie mam możliwości zrobienia screena

Czyli rozumiem że nie masz dostępu do konfiguracji routera ? Czy po prostu nie wiesz jak to wykonać ?

Mam dostęp do konfiguracji routera, z tym ze co z tego ze zrobie screena jak go nie wrzucę na forum bo nie mam dostępu do Internetu. Telefonem nie da rady zrobić screena. A wiec:

Mac address: 94-0C-6D-BA-66-47
    IP ADDRESS: 192.168.57.253 DYNAMIC IP
    SUBNET MASK: 255.255.255.0
    DEFAULT GATEWAY: 192.168.57.1
    DNS SERVER: 192.168.57.1 , 0.0.0.0
    VooVoo
    Level 34  
    Z poziomu routera, zapinguj cokolwiek - zacznij od bramy a dalej jakiś serwer.
    daniello91
    Level 8  
    VooVoo wrote:
    Z poziomu routera, zapinguj cokolwiek - zacznij od bramy a dalej jakiś serwer.
    można jaśniej? Bo w tym jestem laikiem
    VooVoo
    Level 34  
    Wydawało mi się, że z poziomu tego routera można pingować - ale właśnie sprawdziłem symulator i w tym modelu brak tej usługi.
    VooVoo
    Level 34  
    Quote:
    Mac address: 94-0C-6D-BA-66-47
    Sprawdź, który komputer w domu ma taki mac i podłącz kabel do tego kompa. Ew zmień w/w adres i powinieneś mieć dostęp.
    daniello91
    Level 8  
    Jest to laptop. Juz podlaczalem i nic żółty trojkacik i wykrzyknik przy zasiegu
    VooVoo
    Level 34  
    ipconfig /release a potem ipconfig /renew i ping brama a potem coś dalszego np wp.pl
    daniello91
    Level 8  
    Chwila, chwila, adres fizyczny laptopa też jest całkiem inny... Wiec dlaczego Mac jest taki ustawiony, a nie ma go ani na stacjonarnym, ani na latopie? What is IT?
    wojtek2803
    Level 37  
    VooVoo wrote:
    Wydawało mi się, że z poziomu tego routera można pingować - ale właśnie sprawdziłem symulator i w tym modelu brak tej usługi.

Oczywiście że jest opcja pingowania , i nie jest to zależne od modelu tylko od Fv. routera.;) Nie każdy symulator prawdę mówi.

daniello91
    Level 8  
    No i co mam zrobić? Nie mam, tego pingowania, nie mam diagnostic
    wojtek2803
    Level 37  
    Wpinałeś się do komputera bezpośrednio kablem od ISP. Pytam ponowie bo tutaj zamęt jest.
    daniello91
    Level 8  
    Jestem podpięty do laptopa i jest żółty trojkacik z wykrzyknikiem przy zasięgu.
    wojtek2803
    Level 37  
    Czyli rozumiem że routera nie ma po drodze . Wiec daj screena z polecenia ipconfig/all

start-uruchom wpisz cmd w tym oknie co się pojawi wpisz ipconfig/all i daj screena na forum .

Dodano po 12 [minuty]:

daniello91 wrote:
    Jestem podpięty do laptopa i jest żółty trojkacik z

Jak jesteś kablem wpięty to wyłącz kartę wifi .
    VooVoo
    Level 34  
    wojtek2803 wrote:
    VooVoo wrote:

Oczywiście że jest opcja pingowania , i nie jest to zależne od modelu tylko od Fv. routera.;) Nie każdy symulator prawdę mówi.

Dzięki :)

Dodano po 9 [minuty]:

daniello91 wrote:
    Jest to laptop. Juz podlaczalem i nic żółty trojkacik i wykrzyknik przy zasiegu
    daniello91 wrote:
    Chwila, chwila, adres fizyczny laptopa też jest całkiem inny... Wiec dlaczego Mac jest taki ustawiony, a nie ma go ani na stacjonarnym, ani na latopie? What is IT?
    Zdecyduj się ;)
    zawada223
    Level 9  
    Post zamieszczony w imieniu użytkownika "daniello91":

Zdjęcie numer 1:
    Zdjęcie numer 2:
    Zdjęcie numer 3:
    Zdjęcie numer 4:

Zdjęcie 1 i 2 zrobione, kiedy laptop jest podpięty kablem Ethernet.
    Zdjęcie 3 i 4 podłączenie bezprzewodowo laptop-router.

Jak robił ipconfig'a będąc podłączonym kablem wifi było podłączone.
    voitek1
    Level 39  
    Po kolei:
    1. Jeśli podpinasz się kablem ethernet to do czego?
    a) routera?
    b) modemu?