Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bramka 8level ipg-801 problem - Nie działają połączenia przychodzące

30 Mar 2013 17:39 1692 4
  • Poziom 7  
    Witam i proszę o radę.
    Skonfogurowałem bramkę 8level IPG-801 i dzwonić można elegancko ale nie działają połączenia przychodzace. Dzwoniąc przykładowo z komórki od razu wyświetla "numer nie odpowiada". Wcześniej miałem telefon voip signamax i było to samo z tym, że czasem w ogóle nie można było nawet dzwonić i paliła się czerwona dioda na telefonie, chociaz ze dwa razy udało mi się na nim przyjąć połączenie. Myślałem, że telefon jest walnięty bo był używany więc kupiłem bramkę voip. Bramka jest nowa także na bank jest sprawna. Numer od operatora jest dobry bo sprawdzałem jeszcze na numerze kolegi i jest tak samo. Przypuszczam, że problemem może być mój router d-link lub trzeba jeszcze zmienić jakąś magiczną opcje w ustawieniach o której nie wiem. Proszę o sugestie.

Pozdrawiam.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Widzisz, gdybyś tak jeszcze napisał, jaki masz model routera... Podejrzewam problem ze zbyt restrykcyjnym w stosunku do SIP firewallem na routerku lub problem z NAT. Czy w konfiguracji routera jest coś takiego jak ALG/Application Level Gateway ? Jeśli tak, to czy jest tam SIP ? Jaki to operator VoIP ?
  • Poziom 7  
    Router D-link DSL 2640B. Opcja ALG/Application Level Gateway jest i SIP jest zaznaczone. Operator sam nie wiem jaki jest bo to jest konto które mi zrobił kolega z firmy rozprowadzającej internet radiowy i oni dodatkowo się zajmują jeszcze voip i mają umowe z jakims operatorem ale nie wiem jakim. Możliwe, że z moim routerem jest jakiś grubszy problem bo od kilku miesięcy mam powazny problem z utratą połączenia. Czasem dwa dni jest ok i nie zrywa, a czasem co minutę. Mam multimedię, chamy mi nie pomogą bo wg ich nie mogę sobie uzywac swojego routera. Wczoraj wyczytałem w tym topiku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2329795.html o tym, że filtr przy telefonie może być problemem. Mam w domu dwa telefony stacjonarne i jeden taki nowy filterek miałem i wczoraj wymieniłem przy jednym z telefonów ale problem dalej wystepuje. Spróbuje z drugim jutro ale sam już nie wiem, może to co innego.

Co do voip to może jakieś jeszcze pomysły?
    Dzięki za szybką odpowiedź.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Testowo spróbuj wyłączyć to ALG dla SIP i IP bramki wrzucić do DMZ.
  • Poziom 7  
    Już próbowałem obydwu tych opcji i niestety nie pomaga. Wtedy w ogóle kontrolka od Phone na bramce gaśnie i telefon w ogóle nie działa.