Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IMAGE WinXP nie rusza nowy dysk;-(

rzuwig 22 Lut 2005 13:57 933 3
  • #1 22 Lut 2005 13:57
    rzuwig
    Poziom 10  

Witam
    Zapobiegając temu co może sie przydazyć, zrobiłem Image partycji WinXp na CDr i na dokładnie tej samej wielkości partycji innego dysku ją wgrałem. Niestety system nie startuje - zatrzymuje sie "niebieski ekran z logo winXp"( ten po ZAPRASZAMY)- od czasu do czasu trochę zakreci dyskiem i nadal nic pozostaje tylko wył.PC Do zrobienia obrazu uzyłem ghosta2003 - którym x-razy robiłem działające już obrazy winME, winNT, win2000 - tylko winXP coś nie teges
    Tak dla pewności żeby nikt nie mowił ze nie potrafię nagrać CDr :-) to zrobiłem kopię Partycja do partycji ghostem efekt ten sam
    czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?

pozdrawiam :-)

0 3
  • #2 23 Lut 2005 09:34
    wamal
    Poziom 18  

Niestety obraz innego dysku zrzucony na twój nie zadziała. Na tym właœnie polega zabezpieczenie znanej firmy. Podczas instalacji zapisywana jest konfiguracja komputera. m.in. parametry płyty głównej, serial dysku. Jedyne zabezpieczenie to zainstalować XP na komputerze i na TYM komputerze zrobić ghosta. Problemem jest oczywiœcie, jeœli "ważny element systemu" tj. płyta główna, dysk ulegnie uszkodzeniu. Trzeba dzwonić do znanej firmy i ponownie aktywować.

0
  • #3 23 Lut 2005 11:14
    krollew
    Poziom 20  

Obraz dysku z WinXP da sie wykonać Ghostem. Oczywiści mówimy o legalnym systemie (aktywowanym w Microsofcie), bo z piratem problemu być nie powinno (wynika to z mojej praktyki).
    Aby było to możliwe należy system odpowiednio przygotować - "zaplombować" (seal) i po tej operacji nie można go już odpalać, tylko robić obraz. Należy w tym celu wykorzystać narzędzie µsoftu sysprep z deploy.cab.
    Wszystko jest pieknie opisane na: http://www.xp.net.pl/art/klonowanie_windows.html
    Procedurę tę sprawdziłem przenosząc w firmie swój system ze starego dysku na nowy i zdało egzamin.

A co do "słynnego zabezpieczenia" Microsoftu polegającego na przypisaniu systemu do płyty gł. i niemożności ponownej aktywacji na nowym komputerze... to udało mi się wymienić trzy uszkodzone płyty główne w komputerach z WinXP (a pociągało to ze sobę zmianą pamięci, procka, LANu, audio) i aktywacją przebiegła przez Internet bez problemów. W jednym przypadku system nawet się o nią nie zapytał, tylko wstał na nowym sprzęcie i chodził ok.

0
  • #4 23 Lut 2005 13:23
    cortez_
    Poziom 26  

Obraz windowsa XP zrobiony ghostem działa. Robiłem to wiele razy, tylko raczej nalezy zrobic obraz dysku a nie partycji bo przy klonowaniu partycji windows gubi sie przy rozpoznawaniu numerów seryjnych dysków. Potem przy starcie sklonowanego systemu nalezy odłączyć stary dysk, żeby windows się nie pogubił. Poza tym przed klonowaniem dobrze jest wyłączyć Swapa, albo umieścić go tylko na jednym dysku systemowym.

0