Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migające światła w samochodzie (sabotaż)

Michał12453 30 Mar 2013 21:32 1575 3
  • #1 30 Mar 2013 21:32
    Michał12453
    Poziom 5  

Witam
    Chciałbym zapytać czy jest możliwość podłączenia się do isntalacji elektrycznej samochodów i np. wykonania coś takiego jak stosowane jest w stanach w taksówkach: w momencie gdy ktoś napada na takiego taksówkarza włącza on przycisk sabotażowy i kierunkowskazy migają i inne światła migają w trakcie jazdy. W jaki sposób ewentualnie podłączyć się najprościej do instalacji i wymóc miganie kierunkowskazów i np świateł z tyłu (pozycyjnych, stopu i wstecznego) ?

0 3
  • #2 30 Mar 2013 21:36
    T5
    Admin grupy Samochody

Wiesz , wyciągałem ostatnio alarm taksówkarski z chyba fiata scudo.Był tam sterownik i pół wiadra przewodów.Po naciśnięciu guzika migają naprzemiennie światła mijania i drogowe, trąbi sygnał.Dezaktywacja - otwierasz maskę i wciskasz przycisk.(wszystkie taxi z niemiec mają coś takiego)

0
  • #3 30 Mar 2013 21:45
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Gdyby ktoś jeszcze zwracał na to uwagę :).
    Na kilku przekaźnikach i diodach prostowniczych można wykonać takie cudo. Lecz bez migania, albo świeci wszystko i trąbi klakson albo nic. Najprostsze z rozwiązań. Jak jesteś zainteresowany narysuje ci mniej więcej.

0
  • #4 30 Mar 2013 22:41
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sam miałem klienta, który przyjechał do mnie "majonezem" na demontaż instalacji antynapadowej z auta. Okazało się jednak, że instalacja ta jest na stałe wplątana w oryginalną, bo auto to już z fabryki wyjechało jako taksówka. Załączane to było małym przyciskiem gdzieś w okolicy pedałów.
    Można to zrobić na kilku przekaźnikach i prostych układach czasowych.
    W najprostszej wersji przekaźnik z samopodtrzymaniem, który załączy zasilanie na układy czasowe "klapiące" przekaźnikami, z których załączane będą światła, klakson... Wyłączanie na gdzieś ukrytym przycisu NC.

0
  Szukaj w 5mln produktów