Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migające światła w samochodzie (sabotaż)

30 Mar 2013 21:32 1701 3
 • Poziom 5  
  Witam
  Chciałbym zapytać czy jest możliwość podłączenia się do isntalacji elektrycznej samochodów i np. wykonania coś takiego jak stosowane jest w stanach w taksówkach: w momencie gdy ktoś napada na takiego taksówkarza włącza on przycisk sabotażowy i kierunkowskazy migają i inne światła migają w trakcie jazdy. W jaki sposób ewentualnie podłączyć się najprościej do instalacji i wymóc miganie kierunkowskazów i np świateł z tyłu (pozycyjnych, stopu i wstecznego) ?
 • Relpol przekaźniki
 • Admin grupy Samochody
  Wiesz , wyciągałem ostatnio alarm taksówkarski z chyba fiata scudo.Był tam sterownik i pół wiadra przewodów.Po naciśnięciu guzika migają naprzemiennie światła mijania i drogowe, trąbi sygnał.Dezaktywacja - otwierasz maskę i wciskasz przycisk.(wszystkie taxi z niemiec mają coś takiego)
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 31  
  Gdyby ktoś jeszcze zwracał na to uwagę :).
  Na kilku przekaźnikach i diodach prostowniczych można wykonać takie cudo. Lecz bez migania, albo świeci wszystko i trąbi klakson albo nic. Najprostsze z rozwiązań. Jak jesteś zainteresowany narysuje ci mniej więcej.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Sam miałem klienta, który przyjechał do mnie "majonezem" na demontaż instalacji antynapadowej z auta. Okazało się jednak, że instalacja ta jest na stałe wplątana w oryginalną, bo auto to już z fabryki wyjechało jako taksówka. Załączane to było małym przyciskiem gdzieś w okolicy pedałów.
  Można to zrobić na kilku przekaźnikach i prostych układach czasowych.
  W najprostszej wersji przekaźnik z samopodtrzymaniem, który załączy zasilanie na układy czasowe "klapiące" przekaźnikami, z których załączane będą światła, klakson... Wyłączanie na gdzieś ukrytym przycisu NC.