Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migające światła w samochodzie (sabotaż)

Michał12453 30 Mar 2013 21:32 1575 3
 • #1 30 Mar 2013 21:32
  Michał12453
  Poziom 5  

  Witam
  Chciałbym zapytać czy jest możliwość podłączenia się do isntalacji elektrycznej samochodów i np. wykonania coś takiego jak stosowane jest w stanach w taksówkach: w momencie gdy ktoś napada na takiego taksówkarza włącza on przycisk sabotażowy i kierunkowskazy migają i inne światła migają w trakcie jazdy. W jaki sposób ewentualnie podłączyć się najprościej do instalacji i wymóc miganie kierunkowskazów i np świateł z tyłu (pozycyjnych, stopu i wstecznego) ?

  0 3
 • #2 30 Mar 2013 21:36
  T5
  Admin grupy Samochody

  Wiesz , wyciągałem ostatnio alarm taksówkarski z chyba fiata scudo.Był tam sterownik i pół wiadra przewodów.Po naciśnięciu guzika migają naprzemiennie światła mijania i drogowe, trąbi sygnał.Dezaktywacja - otwierasz maskę i wciskasz przycisk.(wszystkie taxi z niemiec mają coś takiego)

  0
 • #3 30 Mar 2013 21:45
  Sołtys_Elbląga
  Poziom 31  

  Gdyby ktoś jeszcze zwracał na to uwagę :).
  Na kilku przekaźnikach i diodach prostowniczych można wykonać takie cudo. Lecz bez migania, albo świeci wszystko i trąbi klakson albo nic. Najprostsze z rozwiązań. Jak jesteś zainteresowany narysuje ci mniej więcej.

  0
 • #4 30 Mar 2013 22:41
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Sam miałem klienta, który przyjechał do mnie "majonezem" na demontaż instalacji antynapadowej z auta. Okazało się jednak, że instalacja ta jest na stałe wplątana w oryginalną, bo auto to już z fabryki wyjechało jako taksówka. Załączane to było małym przyciskiem gdzieś w okolicy pedałów.
  Można to zrobić na kilku przekaźnikach i prostych układach czasowych.
  W najprostszej wersji przekaźnik z samopodtrzymaniem, który załączy zasilanie na układy czasowe "klapiące" przekaźnikami, z których załączane będą światła, klakson... Wyłączanie na gdzieś ukrytym przycisu NC.

  0
  Szukaj w 5mln produktów