Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo b7l - Błąd chassis mid 164 psid 012 fmi 12

tomek6971 30 Mar 2013 22:47 1845 3
  • #1 30 Mar 2013 22:47
    tomek6971
    Poziom 13  

Witam. Poszukuję opisu kodu błędu. Wiem ,że jest to moduł numer 2 ale jakby miał ktoś opis przyczyn lub co to jest za moduł. Pozdrawiam

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 31 Mar 2013 13:35
    daro111
    Poziom 31  

Witam.MID 164 PSID 12 Węzeł/ I/O, Moduł sterujący 2.

Numer komponentu: A92 (CM2).
    Ogólny objaw usterki: Zapala się czerwona lampka, komunikat ostrzegawczy Stop! Usterka podwozia!

Typ usterki: Objaw: Możliwa przyczyna:
    FMI 12 Przerwa w łączu komunikacyjnym .
    Rezystancja i korozja na złączach .
    Pomiary:
    Przewód masowy CM2 II A92 VOL2:2 - masa U ≈ 0 V
    Przewód zasilania CM2 II A92 VOL2:3 - masa U ≈ 24 V
    Łącze komunikacyjne szyny C, wys. II A92 VOL2:5 - masa U = 2,5–4 V
    Łącze komunikacyjne szyny C, nis. II A92 VOL2:4 - masa U = 1–2,5 V

Wyłącz prąd głównym wyłącznikiem, następnie włącz go z powrotem po ok. 20 sekundach i odczekaj ok. 3 minuty. W wypadku ponownego pojawienia się kodu usterki należy moduł sterujący wymienić.

To wszystko co mam na ten temat. Volvo b7l - Błąd chassis mid 164 psid 012 fmi 12

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 31 Mar 2013 19:27
    tomek6971
    Poziom 13  

Witam. Dzięki za informacje, bardzo pomocne. Tylko mam problemy ze znalezieniem tego modułu, jeden mam z oznaczeniem chassis w pulpicie sterującym a tutaj moduł drugi i zapomniałem dopisać ,że razem z nim nie wykrywa w ogóle sterownika silnika mid 128 not responding co wskazywało by na uszkodzoną szynę komunikacyjną. Istnieje szansa ,że posiadasz jakąkolwiek dokumentację,schematy elektryczne do tego autobusu. Jeżeli poszukujesz coś do man-a posiadam. Wyłączenie prądu nic nie dało i czekanie, nie ma w ogóle reakcji na rozruszniku. Pozdrawiam

0
  • #4 03 Kwi 2013 17:03
    daro111
    Poziom 31  

tomek6971 napisał:
    ,że razem z nim nie wykrywa w ogóle sterownika silnika mid 128 not responding co wskazywało by na uszkodzoną szynę komunikacyjną. Istnieje szansa ,że posiadasz jakąkolwiek dokumentację,schematy elektryczne do tego autobusu

Niestety schematów nie posiadam.
    Bez schematu będzie ciężko zlokalizować usterkę.Trzeba dobrze sprawdzić szyny CAN i zasilania sterowników z którymi jest problem,rezystancja sprawnej szyny CAN to ok. 60 ohm na wył.zapłonie ( przynajmniej tak jest w większości pojazdach) .Sprawdź szynę od sterownika EDC ,jeżeli nie komunikujesz się z tylko z tymi dwoma ECU, trzeba szukać uszkodzenia (przerwy,zwarcia itp.) pomiędzy tymi sterownikami a resztą. Może być także uszkodzony sam MUX. Niestety na co dzień nie zajmuję się autobusami , i nie mogę bardziej pomóc. Ale jak coś mi się nasunie jeszcze, to dam znać.Pozdrawiam.

0