Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ApPro 2405 - Konfiguracja sieci

31 Mar 2013 10:36 2430 5
  • Poziom 13  
    Witam.

Chciałem zapytać o poradę jak skonfigurować sieć u siebie w domu.
    Aktualnie internet mam bezprzewodowo od znajomego. U niego jest stały dostęp do internetu zarządzany przez router do którego podłączony jest AP i ja łapię właśnie togo AP.

U siebie mam antenę do okólną którą łapię sygnał i routerem ApPro 2405 który tylko zbiera sygnał i po kablu przekazuje go do komputera stacjonarnego.
    Niestety jak podłączam się laptopem to muszę połączyć się z anteną znajomego (mam bardzo słaby zasięg). Znajomy ma sieć zabezpieczoną szyfrowaniem WPA2.

Ogólnie nie chciałbym nic modyfikować u znajomego jego sieci, jednak zmienić u siebie aby działało. Co więcej chciałem móc wzmocnić sygnał sieci WiFi (najlepiej z moim SSID) i mieć też internet po kablu do routera. Wszystko to chciałbym aby działało na jednej antenie (mam złożoną instalację, dom ocieplony i nie chcę przeciągać dodatkowych kabli).

Zapewne w grę wchodzi tylko "wzmacnianie" sygnału znajomego z jego SSID. Myślałem też nad opcją WDS jednak APek znajomego nie wspiera (w ostateczności zaposnsoruje mu właściwy).
    Przyznam szczerze że nie udało mi się tego skonfigurować właściwie. Wydaje mi się że dodatkowy problem stanowi szyfrowanie WPA w tym połączeniu.

Ogólnie mam do dyspozycji urządzenia BlackBox AP, Asus wl-600g, ApPro 2405. Praktycznie w każdym z nich można zmienić soft (w asusie na OpenWrt). O ile się da chciałem móc to skonfigurować na nich, ale coś mi nie szlo więc proszę o poradę jaką opcją próbować...
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zakładam że appro w trybie wisp masz

sasiad) ([appro] ==kabel== [asus]

w asusie
    - wyłącz DHCP serwer
    - ustaw LAN Ip zgodny z adresem appro ale poza pulą dhcp
    - wireless: Security wpa2-psk, hasło 12 znaków
  • PCBway
  • Poziom 13  
    Czyli nie da się na jednym urządzeniu po mojej stronie?
    Antena na polu jest do okólna więc zakładałem nią nadawać na całe podwórko, dlatego rozważałem opcję wzmocnienia sygnału wifi znajomego i podłączać się do jego routera (jednocześnie mając wyjście LAN do komputera stacjonarnego w domu).

Najlepiej jednak chciałbym odbierać i nadawać tą samą anteną (o ile się nie mylę za pomocą opcji WDS). Wtedy u znajomego i u siebie muszę mieć urządzenie obsługujące WDS i tutaj chyba jest lipa z szyfrowaniem WPA...

Całe założenie zakłada użycie jednego urządzenia po mojej stronie do wzmacniania/tworzenia sygnału na terenie mojego domu/podwórka z użyciem jednej anteny...
  • Poziom 13  
    OK - to jest opcja, ale jak już mam kupić nowe urządzenie to nie można od razu żeby mogło nadawać b/g/n?

A nie kupując urządzenia - jest opcja odebrać sygnał i wzmocnić go (nie zmieniając SSID żeby urządzenie było "przeźroczyste" a stanowiło tylko wzmocnienie sygnału Wifi + sygnał na portach LAN)?
  • Poziom 13  
    Sprawa nieaktualna zamykam